Jump to content
darius

F1

Recommended Posts

Това не го знаех, че за Хонда е последна година. Много кофти звучи. Защо така? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото маркетолозите им смятат че спорт с ДВГ е в разрез с eart dreams и не почитат завета на Соичиро сан че "състезанията заздравяват породата".

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерцедес май имат проблем със задницата :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://formula1.sportal.bg/news.php?id=26394

RB и AT за сега показват добри резултати, но вторите им пилоти още опознават болидите. 

Ще се адаптират. Добре е че няма болежки по колите, като изключим отлетелия капак над мотора на Чеко. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БРАВОС, и на холандеца, и на мексиканеца, и на японеца, а и на 4-те болида, и естествено на :honda: 

https://formula1.sportal.bg/news.php?id=26396

https://formula1.sportal.bg/news.php?id=26398

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъде интересно, само мерцедесите да не се правят нещо на умрели лисици. Най-вероятно ще си оправят и проблемите преди старта на сезона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо при тях нещата не са както миналта година. Ще се види по-другата седмица де :) 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но както и преди, всичко е обвито в тайни и опаковано, да не се виждат подове, дефузиори, неясен е и проблема със скоростните кутии - клиентските им болиди и те патят, но 2 седмици земята шъ издерат, ама ще ги решат.

https://sportal.bg/news-2021031506384542045

Ферари и те са намерили скорост на правите, така че ще е напрегнато.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максчето на Макс :bow:

 

Според мен този сезон голям напредък и резултати ще имат Макларън!

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е важно 4-те Хонди да са отпред цялото състезание, а да са там на финалната права. Дано и Хонда мотърс размислят за оттеглянето.

Не искам да заспивам и жената да ми се смее, че пак не съм си изял пуканките. :)

Тъпо е всичкото болиди да се наредят след 3-тата обиколка в пелотона според мощност и хандлинг и после да се "возят с 300", а победата да се решава от стратегията, което понякога си е "руска рулетка".

Тея съвременни гладиатори да си заслужат милионите - нали за това са промените - да е интересно!

Битки искам - люти, но спортсменски, а не финансово интригантски!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам ще има битки тоя сезон. Странно как Макларън с двигател на Мерцедес вървят повече от Мерцедесите :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то "дяволът е в детайлите". Въпрос на "подправки", па дори и за сандвич да са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
45 minutes ago, Drone said:

Така като гледам ще има битки тоя сезон. Странно как Макларън с двигател на Мерцедес вървят повече от Мерцедесите :D

 

Навите правила удариха именно болидите с   high rake design концепция от 2020г. А това бяха само Мерцедес и техния розов клонинг, носещ през 2021 гръмкото име Aston Martin. Точно тези два отбора сега изпитват затруднения с овладяване нервността на задната си ос....МКЛ минаха към Мерц задвижващи системи но концепцията на шасито им през 2020 улеснява тяхното поведение на пистата в момента. И резултатите при МКЛ не закъсняха.

Редактирано от omax

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне моя опит подсказва, че на Фолф и Хамилтън "баданарките" не следва да се взимат предвид:-). Очеизваждащо беше, че Хамилтън не можеше да държи задната ос с по-малко количество гориво, което за сега е тревожното при тях.  Тежки стояха добре, но пък не рискуваха ЗС, защото след проблема със СК в петък и турбината при АМ, не можеха да си позволят загуба на време за смяна и на ЗС. Но, за първи път не са така уверени както преди. Очаквам в първия ден от състезателния уикенд да тестват нов под и промени в задното окачване. Със сигурност имат План Б от Мерцедес при положение, че започнаха развитието на W12 още през септември 2020г. И на миналите тестове излязоха с една концепция, която не сработи и на втората сесия изкараха изцяло нов аеропакет. Тогава имаха тестови дни, сега времето за тестове е срещу тях.

Ще е прекрасен вълнуващ сезон, определено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е прекрасен вълнуващ сезон, определено.

 

Така си говорихме и миналата година. Мерцедес пак ще бият, надеждата е едно но реалността е друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е стратегия, но Мерцедес са притеснени, Редбул няма да им останат длъжни :))))

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път още в началото на сезона имам усещането, че нещо хубаво ще се случи с Ред Бул. 
Жалко за напускането на Хонда , много добре развиха двигателя.
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астън Мартин ползват скоростите на Мерцедес, а Макларън и Уилямс сами си правят скоростните кутии. Говори се, че Мерцедес все още не са разкрили изцяло картите си, и се очаква след седмица да с нов кожух на кутията и задно окачване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натрупаният опит е съпътстваща мъдрост. Да видим дали ще му е полезна.

https://sportal.bg/news-2021032010300327316?fbclid=IwAR3LO-XoB1nwgW4t9ioSVgjsfTlD89vL5wPib3swUJO_rjlXWpf4KYcCsiE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3-то мясо 100% е фаворит. Да видм за второто как ще е. Първото е вакантно за сега докато не се случи чудо. Нека ппаднем на земята все пак, нали. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ботас ли ще е на второ хаха...За мин. сезон може да е фаворит за 3то , сега ще е друго :)))

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що , Алонсо не може ли да е на второ? Или Фетел ако се окопити малко ( Нали е с Мерцедес двигател вече 😉 ) Ще видим сега с Чеко , ако се повтори както с Рики дето му го слагаше от време на време , как ще прегори най великият тласкач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много рано слагаме  Red Bull като фаворити, да не забравяме, че това бяха само тестове за издръжливост. 

Ще започне сезона и  Mercedes ще си свалят маската и истината ще е друга. 

Нищо не ни пречи, да се надяваме за по-добро представяне на Хондите. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, simo vtecman написа:

Много рано слагаме  Red Bull като фаворити, да не забравяме, че това бяха само тестове за издръжливост. 

Ще започне сезона и  Mercedes ще си свалят маската и истината ще е друга. 

Нищо не ни пречи, да се надяваме за по-добро представяне на Хондите. 

най-малкото повече интрига ще има. Миналите години, Мерцедес веземат ли 1-2 място, нямат мърдане, освен ако не им стане нещо на колите. Или Направят простотиите като при последното състезание в Бахрейн. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, mysticchannel написа:

хахаха Фетел - Mission Impossible!!

Защо  ?

Пилот или отбор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С отбора, тепърва ще видим дали ще се сработи, правилно :) Относно "пилота" аз лично съм доста разочарован от него , но и никога не ми е бил "фаворит" 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми е бил фаворит, но не е лош пилот. Сега, когато не е под толкова напрежение, както при кончетата,ще кара доста по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой фаворит години наред бе днешният рожденник - мир на праха му и вечна слава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, simo vtecman написа:

И на мен не ми е бил фаворит, но не е лош пилот. Сега, когато не е под толкова напрежение, както при кончетата,ще кара доста по-добре.

Отбора му е в пъти по- добър от миналия ще видим дали целта ще оправдае средствата . . 

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

Мой фаворит години наред бе днешният рожденник - мир на праха му и вечна слава!

Бил съм на 3 когато е напуснал този свят, дори и Името му е велико ! :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си спомням денят на гибелта му и състоянието му преди старта. И до днес нямам обяснение защо в него тогава видях погледът на осъден преди изпълнението на смъртната му присъда. Имаше вид на обречен и бях на тръни до самата катастрофа, а другото някак усещах предварително. Нямам обяснение, освен разни паранормални.

Но историята и ние ще го помним не чрез статистиката на победите, а с онова другото, което ни "изправяше на нокти", седейки на дивана.

Като негов съвременник, за мен Той е олицетворение на Човек с "бензин в кръвта".

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...