Jump to content

Recommended Posts

Май и тази година ще е посредствена. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли?Аз виждам перфектна работа на отбора ,като изключим административните размествания...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за една година не може да се направи двигател дето другите от над 10 години се опитват...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим тая работа... И защо се почна с оценките кой къде е като т'ва са тестове. Нека дойде състезанието тогава ще видим какво катаната ще покаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпоставяйки резултатите на другите тимове макларън ще бъде в златната среда.

Не съм казал,че не е работено по колата,но настигането на водещите е още доста 

далече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо, прочетено последните месеци на vtec.net, autosport.com f1news.ru

 

- Миналата пролет, след катастрофалното начало, в Хонда са оформили 3 (!) екипа разработващи алтернативни двигатели - 2 официални под ръководството на Араи и един "полу-нелегален" воден от бивши ръководители на Ф1 проекта през 90-те.

- края на 2015та, се провежда вътрешно "състезание", спечелено от проекта на старите пушки.

- Резултатът - вчера Араи бе преместен на почетна длъжност, след година ще бъде пенсиониран почетно, но преждевременно

Не е ясно какви са разликите в двигателите, дали са изцяло различни, дали само електрическата част е разлика (защото поблемът миналата година беше 99%  там)

На сегашните тестове се ползва на-добрия двигател на официалния тим. Но двигателят НЕ работи на 100%, защото част от подобренията не са успели да ги произведат и проверят преди теста - нещо свързано с входящите колектори и турбината. Очакваният проблем се е проявил онзи ден при Бътън и след това двигателят е дефорсиран до безопасни граници.

На вторите тестове ще се ползват подобренията на тим 3. Ако всичко мине ок, в Мелбърн и нататък ще се  ползват техните разработки

 

Вътре във фирмата тече чистка, във връзка с лошото качество на колите последните години (много проблеми, кампании за фиксване)

Ръководството иска резултати или поне видим напредък или some heads are gonna roll.

 

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух някъде че и Алонсо ще си тръгне (от отбора и от Ф1) ако колата не е достойна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алонсо не е фактор.Ако колата я бива,а нея наистина си я бива и Пастор може да я подкара.

В интервюто си снощи казва:

"След дълго прекъсване е хубаво да се върнеш" и да завъртиш голямо число от обиколки,което ми липсваше при миналогодишните тестове.

Първата задача на отбора тази година беше да провери дали всичките грешки с надеждността от миналия сезон са отстранени.

Горд съм с отбора и работата свършена от тях...

Включвам се днес и виждам още неотключени възможности в колата.

Повечето обиколки,които направих бяха за изучаване на аеродинамиката и надежността.:спирачки,температури и т.н.

За състезател тези тестове са досадни,но трябва да се изпълнят,както и да се провери поведението на колата при различни количества гориво.

От аеродинамична гледна точка в колата има много нови елементи,за които трябва да се отсъди,както и за двигателната група.

Миналата година научихме много и сега сме с коренно нова философия.Сега ни трябва малко време за да разберем всичко и да използваме пълния потенциал на техниката...

 

Приемете това изказване с много многоточки.Виждам пълна логика в думите му и съм сигурен ,че в тестовете няма да видим топ скорост.

Тактически нито един от отборите не би трябвало да покаже топ скорост,с изключение на маймуната,Фетел и гледам вчера Рикардо се ежи.

Ние няма какво да доказваме,тъй като тръгваме от дъното.Още не сме пробвали меките и супер меките смеси,с които се направиха топ времената.

Наблюдавах времената вчера обиколка по обиколка и гумите с която се прави.Времената си бяха като за състезание с пазене на гумите и влизане в бокса за малки корекции.Забелязох също че Росберг се отказа да си мери пишките с другите и си работеше също по програмата за издръжливост в голяма серия от обиколки.

 

Едит:Много моля за линкове и инфо за трите версия на двигателя.

Редактирано от Markony
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Бътън направи само 51 обиколки и се появи теч в хидравликата.Оправила са го и утре всичко щяло да бъде Ок.Да отида да им оправя спирачките да ги ш.....м :)

 

Добавям от 25.02 Алонсо направи 3 обиколки и се появи проблем с налягането на водната помпа.Доколкото се сещам едва ли ще оправят проблема за днес...

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропилян ден. Не знам дали е мазохизъм, но продължавам да се надявам нещо да се промени и тая Хонда да тръгне най-накрая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще тръгне бе хора ама иска време пак ви казвам.
Не може за един сезон да настигнем другите тимове дето градят болидите си с години...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак има успех 12-ти и 13-ти вместо 20-ти и 21-ви . Мисля че и новата формулировка на квалито помогна малко. Утре ще видим кое как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Хондите могат и да летят! :D

 

Заслужаваше си да станеш в 6:30 в неделя. Страхотно първо състезание и обнадеждаващ сезон се очертава. Ферари доста са настигнали Мерцедес... а старта на Фетел и Кими беше страхотен! Жалко, че Кими отпадна, а на Фетел му объркаха стратегията, именно при спирането заради летящата Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, интересно беше, но жалко че сме след дебютиращите за сезона отбори. Важно е че Алонсо е добре след въздушните пируети, пък натам ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че Хондите могат да летят, все пак си имаме Honda Jet  :punk:   Иначе доста лошо започване на сезона. Дано ставаме все по-конкуренти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всичко си тръгна по старо му ... Алонсо отпадна, а Бътън по дифоулт си е бавен ... 

Редактирано от ObiChLiFk0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове.. няма да сме конкурентни още поне 2 сезона.. да не кажа минимум. Гледам Формулата от 2006г. И се случи само веднъж от нищото един напълно нов отбор да влезе и да започне да мачка.. това бяхa Brawn GP (сегашните Mercedes AMG), и то сезона в който тогавашната Хонда се отказаха от F1 и разработките бяха продадени именно на Рос Браун. Доста е трудно след като си бил в отпуска 2-3-4-5 сезона да навлезеш бързо-бързо в борбата. Нищо, че Хонда бяха сила и Макларън също.. а те всъщност бяха сила докато бяха Mclaren - Mercedes, но след разпадането са си гола вода общо взето.. но ще видим може и аз да греша :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старта на новия сезон, беше интересен.

Тръгна с проблем още преди старта, но дано през останалите стартове да има по-малко несполуки ,катастрофи и отпаднали.

Мерцедес си взе неговото, макар и с доза късмет, а Ферари показаха че този сезон ще са големите им опоненти.

Очаквах повече от Уйлямс ,  Форс Индия и  Рено.  Редбул  също не са във форма.

А за Макларън-Хонда, като чели всичко си е по старому. Изглежда по-големия проблем е в шасито на Макларън , отколкото  в двигателя на Хонда. 

Чакам да минат още едно две състезания, за да си проличи кой до колко е готов и за какво ще се бори.

Може да стане и интересно по натам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове.. няма да сме конкурентни още поне 2 сезона.. да не кажа минимум. Гледам Формулата от 2006г. И се случи само веднъж от нищото един напълно нов отбор да влезе и да започне да мачка.. това бяхa Brawn GP (сегашните Mercedes AMG), и то сезона в който тогавашната Хонда се отказаха от F1 и разработките бяха продадени именно на Рос Браун. Доста е трудно след като си бил в отпуска 2-3-4-5 сезона да навлезеш бързо-бързо в борбата. Нищо, че Хонда бяха сила и Макларън също.. а те всъщност бяха сила докато бяха Mclaren - Mercedes, но след разпадането са си гола вода общо взето.. но ще видим може и аз да греша :)

ХААС ... дооооооооооста ама дооооооста по-добре от МАКЛАРЪН ... и то в 1-вия си сезон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пичове.. няма да сме конкурентни още поне 2 сезона.. да не кажа минимум. Гледам Формулата от 2006г. И се случи само веднъж от нищото един напълно нов отбор да влезе и да започне да мачка.. това бяхa Brawn GP (сегашните Mercedes AMG), и то сезона в който тогавашната Хонда се отказаха от F1 и разработките бяха продадени именно на Рос Браун. Доста е трудно след като си бил в отпуска 2-3-4-5 сезона да навлезеш бързо-бързо в борбата. Нищо, че Хонда бяха сила и Макларън също.. а те всъщност бяха сила докато бяха Mclaren - Mercedes, но след разпадането са си гола вода общо взето.. но ще видим може и аз да греша :)

ХААС ... дооооооооооста ама дооооооста по-добре от МАКЛАРЪН ... и то в 1-вия си сезон.

 

Хаас използват шасито и задвижващата система на Ферари от сезон 2015 с доста малко техни неща.. нормално е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от началото на сезона.Първо новите правила сринаха Хамилтън.На върха съм от щастие.Той е лош стратег и няма нюх към техниката.Отличен пилот е спор няма,но аз виждам доста отлични пилоти,които не разполагат с техника.Забелязах как изпада в паника още през минали сезон и сега без комуникация и напътствия от бокса ще гледам много комични ситуации.Второ Фетел ми напълни душата със старт си.Трето Хаас доказаха ,че Ферари са били много близко до Мерцедес в края на миналия сезон.Изобщо Торо Росо и Хаас бях сигурен ,че са много напред още на тренировките.

 

От друга страна Хонда са много зле ,но само на пръв поглед.Техническите дреболии още не са изчистени.Трябват ни още 10км/ч скорост и по-френдли управление на болида.Видях как все още Алонсо се бори с завоите в които има неравност при страничен вятър.Това всичкото е аеродинамика и настройка на окачването...не е болка за умиране.Липсва ни плавност при излизането от завоите...това говори за настройки на КЕРС системата и добавянето на акомулирана енергия.Нямам още сигурна информация за работата на гумите в състезателно темпо,но там нещата не бяха зле/виждал съм и по-лошо/

 

Най-хубавото е, че видях в очите на Алонсо ония искри,с които мачка наред.Това ми дава сигурност,че имаме два-3 коза в ръкава ,за следващите състезания.

 

Така или иначе в състезанията се добави още един неизвестен досега момент:Как пилота на база на опита си и подготовката си ще вземе  решения в хода на състезанието без бокса.Предстаих си в момента на душевния ми оргазъм как Хамилтън минава през бокса и си сваля каската да пита техниците какво да направи....това е разрешено от новите правила :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май друг Хамилтън гледам,тоя за който ти пишеш е явно различен пилот ;)

"Сринаха" не е ли малко пресилено?;) даже клони към хейтване!

И как според теб аеродинамика и настройка на окачване не са болка за умиране ;)))))това не е сериозно мнение!

Сезонът тепърва започва!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е болка за умиране го казах в смисъл,че в течение на шампионата могат да коригират всичко без проблем,за разлика от нещата изискващи промяна на обема на двигателния сектор както беше миналата година.Предполагам че настройките на спирачния генератор и КЕРС-а ще го оправят за следващия уикенд.

 

За Хамилтън...не знам какво си гледал.На старта се усра мъжки,с гумите беше зле,състезанието отиваше на пълен провал за него ако не се беше омятал Алонсо..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана интересно състезание.

Браво на Розберг и Кими.

Както се очакваше, Мерцедес са доста силни и взеха своето ,въпреки лошия старт на Хамилтън.

Добро представяне и на Хаас и не на последно място, точка за новака в Макларън -Хонда.

Момчето се представи добре, въпреки първия си старт във формулата.

Слаби резултати за Форс-Индия и Рено, но очаквам в следващите състезания да се позасилят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано ими обърне каръка дебютанта..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че Фетел отпадна още в загряващата и състезанието се реши преди да започне.. Страхотен Грожан! Евала! И браво на нащо момче, наказа ги малко с тая кошница :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе той по едно време беше и по-напред, но нещо лесно го изпревари Уилямс-а :( Иначе евала за дебюта, а що отпадна Бътън ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бътън като цяло трябва да отпадне ... Толкова е бавен , че няма на къде повече. "Изяде" мястото на адски перспективния Магнусен. Просто е пилот на ниво малко над средното , който стана шампион благодарение на перфектно стечение на много обстоятелства и добра наредба на планетите ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутон и аз лично никога не съм го харесвал като пилот.. може би ми е антипатичен толкова колкото и Хамилтън. В момента много се кефя на Верстапен, Саинц, Верлейн, Ботас, Вандоорн и тн.. може би просто защото са млади и сбъдват мечта която не съм имал възможност да осъществя. Ама затова пък ги гледаме и им се радваме.. ще ми се Ферари, Уилямс, Торо Росо и Редбулл да настигнат сребърните стрели да стане страхотен сезон.. писна ми от тези доминации на един и същи отбор в продължение на години.. едно време кога се биеха Ферари Рено и Макларън Мерцедес беше в пъти по интересно.. хубаво ще е и да се зареждат пак по време на състезание. Една такава грешка титла решава! (Маса, 2008, Сингапур-мисля)

Редактирано от FreddyGunner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее. пичове от 2 години поради една или друга причина не гледам формулата и днеска за сефте от край до край ( айде 12обиколки бях заспал ) и така да се радвам, че съвпадна с първи точки на Хонда, че направо ще почна и да я следя ;) Да знаете заради мен не печелиха, консултирайте се следващото състезание дали съм гледал ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , честити точки :thumbs1:  , НО това не са първите точки - първата точка я направи дебютанта, който заместваше Алонсо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извади малко късмет,но реакцията на старта дръпна 5 места.Старото си е старо.Така или иначе имаме и две изпреварвания.Бътън си заслужи точката и колата върви ....ама и другите не спират.Руснака е за линч :puke:

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Алонсо обеща и влезе в 10-ката, Бътън е точно зад него на старта, та ще видим утре до къде ще стигнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми първия пак остана без пауър, а втория взе 2 точки, но не те правеха интересно състезанието. Далечко сме още от подиума, дори при подаръци от калпазаните на Мерц, които способните усвояват с пълна сила. Бравос на Макс -тинейджерът с книжка отскоро и вече призьор в кралската гонка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен Макс.Невероятен Хамилтън...Наще не ги видях нещо :punch:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата замря......

А, Бътан ще стартира от трета позиция - невероятно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...