Jump to content

Recommended Posts

Хонда показаха сериозен напредък миналата година. Всъщност по-точно е - Макларън-Хонда показаха сериозен напредък миналата година.

А Хонда като производител на ДВГ и задвижващи системи всъщност възобнови работата си в този бързо променящ се спорт от 2013-та. Както и да го гледаме това е просто недостатъчно време, за да се направят нужните разработки за ексклузивно шаси. Мерседес са в "бизнеса" от 2010-та кажи-речи като производител на двигатели и автомобил. Айде да кажем 2011-та.

Нали си спомняте първите дни на новия стар отбор макларън-хонда? Стартове без масло в двигателя... и т.н. простотии.

Вярно е, че съм много пристрастен.В същото време съм сигурен, че Хонда няма да тръгнат в това начинание пръскайки милиони, за да си направят лоша реклама. Още повече за производител на двигатели, който е известен с това, че често с дебюта си печели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност технически проблемите са взаимно-изключващи. Двигател работещ на намалена мощност не може да издържи състезание или двигател,който има терминален проблем работи извън възможностите си и затова не може да изкара състезание.Твърдо съм за неспособен инженерен екип в Япония.За шасито не мога да кажа лошо,защото в процес на тренировките успяват да нагласят баланса да работи добре с гумите и скоростта в завоите е добра. Да не забравяме ,че Хонда има най-големия разход. Сумати парадокси...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо като опровержение на горното: http://formula1.sportal.bg/news.php?id=22007

Но слуховете и спекулациите си текат: http://formula1.sportal.bg/news.php?id=22008

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ти като професионалист знаеш ,че лоша реклама няма...Важното е да се споменава бренда....:)

Ай престани с лошите новини. Дай нещо позитивно.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирам "лошото" кранче, а "доброто" е докрай отворено. Белким нещо капне. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ай престани с лошите новини. Дай нещо позитивно.... 

Е той по напред в темата е дал и позитивни новини, например че Алонсо от догодина може да се махне от отбора, :D  от това по позитивно какво искаш, :)  остава само да го направи наистина, после да си намерят кадърен пилот и нещата ще потръгнат .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След вчерашната тренировка и начина по който завърши за Макларън вече съм сигурен, че това ще им е най-слабия сезон в историята. Малките жълти човечета МНОГО МНОГО МНОГО се издъниха... за жалост и след реакцията на Алонсо съм сигурен, че той ще напусне... не ми е от любимците, но е един от малкото пилоти, които знаят какво правят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както настоя бранко -спрял съм "лошото" кранче, но от доброто "капнаха 2 капки", макар че бяха "конденз от външни фактори", обаче 2 -2 кой ти ги дава.

Иначе евала на младока и най накрая -зрелищна битка и сприхави биткаджии. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На невъзпитаното германче не му издържаха нервите :D Или иначе евала за първите точки, но явно му дръпнаха кранчето на Алонсо, че да изкара състезанието :( Направо щях да си ударя гъза в тавана ако беше финиширал 4ти или 5ти ! И въпреки това щеше да ми излезне сърцето докато не финишира, ебати нервите :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено последната обиколка да угасне преди финала :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той последните 5-6 обиколки редуваше нормална и безобразно слаба обиколка ( 1,45.*** после 1.51.*** ) и така през обиколка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куци магарета, чист късмет е, че Алонсо додрапа до 9-то място. 

Могат да съперничат единствено на Заубер за предпоследното място... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко да е оптимист? Ако генератора му работи на 100% има някакъв шанс,но както се доказа вече не може да изкара цяло състезание.Новия мотор вер.3 няма нов генератор доколкото разбрах...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.25 сек. изоставане от лидера не е като 3+ сек. от преди. 

http://formula1.sportal.bg/results.php?zone=races&result_year=12&race=238&type=prac3 

Дано и ресурсът да е достатъчен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1.25 на 1:05.4 на обиколка си е доста ако трябва да сме точни. Положението не е добро. Другата година може с двигатели Ферари да са .

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Отново слаби коли + малшанс за Алонсо, който до първия завой прогресира до 6-то място преди да го торпилират и извадят от надпреварата. 

Редактирано от dio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти номер за Ал. Погледах още няколко обиколки иии... "спешно ми се наложи да отида на басейн".

По темата: Ферари официално признаха, че не се интересуват от Алонсо

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, за Сато или добро или нищо ! :D Не направи нищо в БАР защото беше тест пилота и всяки новости се мятаха на нашата кола и или стават или не стават. Още си спомням за нереалните успехи с Агури( ако си спомням правилно името на втория отбор на Хонда), а караше със старо шаси !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение.Поне ме развесели малко.Спортния му инженер в слушалките беше много плах :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално: Хонда няма да доставя двигатели на Заубер догодина

Ще видим догодина, дали това им решение е печеливш ход.

 

Днес -добре. Стабилни в 3-те квалификации и заслужен старт на отбора от 4-та редица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам поне единия да е в точките.. определено са позасилени, но все още нямат нужната максимална скорост и надеждност най-вече. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам поне едната кола да не се счупи ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юхууу, Алонсо 6ти и Вандорн в точките :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти остави , че и най бързата обиколкка в състезанието е негова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хунгароринг е спъната писта и беше удобна за Макларън-Хонда. Следващите - Спа и Монца изискват мощност, скорост и резултатите няма да са същите, освен ако Хонда за месец не направи чудо с  двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм доволен. Алонсо взе максимума, отбора вече не е последен в точките, а Вандорн сам си е виновен че "отхвърли" механика с предния лифт, а в края се мота доста обиколки в ДРС зоната след розовия. :)

Иначе жалко за Рикардо (на Макс много му стана) и че Кими е вече "втора цигулка". Евала и на Хами-то че върна позицията на Ботас.

Сега -почивка, а Алонсо да плажува и да мисли -къде ще ходи догодина, и дали ще остави Хонда зад гърба си.

Вариант 1 е в прекия смисъл, вариант 2 -в преносния. :) Шасито е добро, а задвижващата система се подобрява. Реално сме 4-ти отбор, стига и останалите (и най-вече "малките човечета") да не плажуват през август.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доживяхме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам!.Да не забравяме ,че Маса,Грожан,Рикардо и Хулкенберг бяха аут, но силата на Алонсо винаги е била в това да извлича полза от нещастието на другите...затова е велик и винаги ще му бъда фен,където и да отиде.

 

Ф1 е събитие с мноог неизвестни и все пак късмета си трябва.

 

Хонда няма да ги коментирам пу пу...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добра надпревара и късмет за McLaren Honda.

Реално не са 4-ти, а предпоследни - гледат се точките от всички състезания, а не само от едно. Когато започнат постоянно да са в точките, тогава може да се каже, че има напредък. 

Редактирано от dio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прав си. Тази писта ги устройваше, но следващите са по-бързи и там ще се види каква ни е скоростта. Важното е че се борят "със зъби и нокти", особено единия. :)

Алонсо: Бях като камикадзе

Редактирано от ceco_accord
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми есента показа че "Илия пак е в тия" :hmmm:  Носели се слухове за "разтрогване".

https://www.autoblog.com/2017/09/02/mclaren-backup-plan-fernando-alonso/?hcid=ab-around-ab-tile-2

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги махат, бая време ги търпяха. 

Да се учат с някои отбор без име, а не с McLaren.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...