Jump to content
em1l

Спирачния педал потъва много.

Recommended Posts

Колеги смених си спирачките със предни дискове на 262мм и задни на 240мм, жилото за ръчната беше късо и не го сложих(демек без ръчна). Бях със помпа 13/16" която рабира се е малка и педала потъваше много, смених помпата с 15/16" но има минимална разлика в потъването от преди, та мисля си че трябва да сложа и жила за ръчната да я натегна и би трябвало малко да се по оправи защото при брабаните като ми се охлабеше ръчната педала омекваше драстично но все пак това беше при барабните и има вероятност да е останола малко количество въздух по системамата макра че прекарах много спирачна течност и нямаше мехурчета. Да попитам все пак за някакви идеи защо така се получава със по голяма помпа и ефект почти никакъв. Мисля да сложа жилата (след 2 дни ги вземам) да си наглася ръчната както трябва ако не се пооправи да обезвъздуша наново и ако не стане да търся вероятен проблем от помпата. Всяка идея защо се получава така ще е от полза. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само за инфо - ръчната спирачка и спирачната система нямат почти нищо общо, проблема ти не е там.

Редактирано от jokera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен жилата не пречи, че са откачени, но може и да греша.Аз си мисля за други 2 варианта:1. не е добре обезвъздушена системата.2. Новата помпа е фира и и изпускат гумичките, но това ще го усетиш ако при натиснат педал докато си спрял започне да потъва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да работи като хората трябва и ръчната да си оправиш и да я нагласиш да хваща там на 3 тия зъб ли където трябва и хода на спиране на задните накладки при натискане на педала да е минимален при натискане на педала .При добра цялостна настройка на системата с по-голямата помпа трябва да имаш малък ход и малко по-мек педал.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% въздух. Сменях накладки и спирачната течност от системата със сваляне и цялостно почистване на апаратите.. Обезвъздуши се на втория, но покарах два дена между между обезв. и сега всичко е бонбон. Иначе педала слизаше почети до ламарината Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги смених си спирачките със предни дискове на 262мм и задни на 240мм, жилото за ръчната беше късо и не го сложих(демек без ръчна). Бях със помпа 13/16" която рабира се е малка и педала потъваше много, смених помпата с 15/16" но има минимална разлика в потъването от преди, та мисля си че трябва да сложа и жила за ръчната да я натегна и би трябвало малко да се по оправи защото при брабаните като ми се охлабеше ръчната педала омекваше драстично но все пак това беше при барабните и има вероятност да е останола малко количество въздух по системамата макра че прекарах много спирачна течност и нямаше мехурчета. Да попитам все пак за някакви идеи защо така се получава със по голяма помпа и ефект почти никакъв. Мисля да сложа жилата (след 2 дни ги вземам) да си наглася ръчната както трябва ако не се пооправи да обезвъздуша наново и ако не стане да търся вероятен проблем от помпата. Всяка идея защо се получава така ще е от полза. Благодаря предварително.

Караш, обезвъздушаваш, караш и ще се оправят нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...