Jump to content
Наско Пк

Повдигане на CRV 2

Recommended Posts

Ще ти го измеря утре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прикачвам размери на болта за 30мм подложки.

 

@rambisimos

IMG_20190709_194912.jpg

IMG_20190709_194850.jpg

IMG_20190709_194551.jpg

IMG_20190709_194428.jpg

Редактирано от dindin
  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Някой дали има възможност да ми услужи със старата си задна пружина от Хондата? Необходима ми е за мостра, тъй като открих един човек, който може да произведе пружини по мой избор. Цената която предложи е приемлива и мисля да мина на този начин стига да окрия някой от София който би ми услижил за 2-3 дни с нея. Необходима е на човека за да може да вземе мерки и ми я връща по еконт след 2-3 дни каза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз мога ако не е късно. о884о578оо

Мога да дам цял амортисьор, което, май е по добре.

Редактирано от zmiata29
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Свързах се с колегата @zmiata29от форума и мн му благодаря за съдействието и готовността да съдейста. Отпадна варианта с пружините, защото вече бях поръчал подложки 2 см от ебей.  По-нататък ако евентуално се сплескат много, ще мисля пак за пружините. За сега е супер след повдигането с 2 см отзад се изравни с предницата, а в багажника имам газ + музика (туба). Доволен съм. Ходих и на реглаж и нямаше никакво отклонение със или без подложките. Тоест беше ми излишен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dinsdin - от къде се сдоби с такива болтове? Когато ходих в евроболт ми предложиха шилка на м12 такива въобще нямаха? Много ще съм благодарен, понеже имам подложки на 30 мм за отпред и отзад ама не намирам болтове.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.08.2019 г. at 14:47, BG_SAMURAI написа:

dinsdin - от къде се сдоби с такива болтове? Когато ходих в евроболт ми предложиха шилка на м12 такива въобще нямаха? Много ще съм благодарен, понеже имам подложки на 30 мм за отпред и отзад ама не намирам болтове.

 

Колегата ги е поръчал комплект от Русия като мен. Аз също търсих никъде не открих таквиа болтове в София и поръчах комплект ор йбей.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се справихте с \ / това положение на болтовете, защото колото по дълги стават толкова повече се раздалечават и не можах да ти вкарам в отворите на купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги повдигане на задницата няма ли да се получи с тези тампони  http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimitrov-тампон-задна-пружина-honda-civic-cr-v-fr-v-integra-odyssey-stream-ho-054a?filter_name=&page=5    Преди време ползвах подобни,пак от този сайт да повдигна задницата на БМВ е46 и се получи добър ефект,при това без да се разглобява от зад,само с повдигане и още го карам с тях, та се чудя и за Хондата няма ли да свършат работа 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, Весела Коледа. Днес с брат ми решихме да пробваме да вдигнем задницата на CR V -2 ген.Извадих ме единия амортисьор и го разглобихме , и с шублер взехме размери. Използвах стария метод с който на времето вдигнах задницата на едно Голфче 2-ка,а именно намерих подходяща тръба за втулка от 2.5см и я подложихме отдолу на амортисьора под подпората на пружината. За целта втулката я отрязах с ъглошлайфа и разтворих и после я сплесках с менгемето и я заварих на място. Получи се супер вдигна се с 4см. Евтин и бърз вариант ,костваше ни сръчни ръце и 4 часа труд. Успех на всички.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e1abc5263d3f1ba296256c261f7c8af1.jpg2185960E-8CD2-4725-99E3-39DCC3B086FF.jpg
Ето и моето решение от тема 4*4 3 см отдзад и 2 см отпред
С нови амортисьори и пружини отпред и отзад.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой не беше ли споменавал такива назад в темата или в други теми някъде?

https://www.aliexpress.com/item/33016204254.html

Може да ми изпаднат на добра цена и се чудя дали да ги взема или са със съмнително качество. :D

Благодаря предварително, че нещо с търсенето не се справям днес. :D

 

edit: Намерих другата тема:

 :) Китайските клонинги не се препоръчват в руския форум, но инфото спира дотам!

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като смениш всички тампони отзад , тея няма да ти трябват и всичко си идва по местата. Ако не се слагат усилени пружини , пак ще има осезателен ефект. Или подлошчици.

  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях пускал линк към такива от немския ибей - 50лв едната и за седмица пристигнаха. това преди година+

още имам 1 чифт подложки+винтовете, боже, мислех да пускам обява.... :D

Редактирано от Restless
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз за 50 лева ше го взема комплекта, ама на тва се чудех дали има смисъл. 

Те тампоните имам едно наум за тях, ма трябва да се проверят. 

 

Аз нали бях зимал от руските подложки и за отпред и за отзад по 30мм, които още си чакат реда, ама наскоро загледах колата - задницата клекнала... Ей тая тежка тежка газова бутилка начи. :D

Та си викам сега ако са се уморили задните пружини и реша да сложа и двата комплекта да не вземе колата да вирне нос, предницата да стане по-висока от задницата и да гледам в космоса като седна вътре. :D

 

И като видях тоя комплект да се продава се зачудих аджеба какъв проблем се решаваше с него и се сещам, че бореше разкрача май, но викам да питам по-вещите. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкрача , да.  Не ти трябва това .

Всички тампони , нови пружини (дори не усилени) и подложките и си готов.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не давайте маса пари за подложки, а си купете инженерна пластмаса - полиацетал (черен).

Има различни дебелини на плочите!

Сваляте амортисьора , избивате старите болтове, налагате плочата и бележите къде да режете със зегето на бавни обороти и с нож

за пластмаса (1лв).

Пластмасата е изключително здрава и устойчива от +50/-50С, както и на петролни продукти, киселини и др.!

 

Поздрави,

  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, sttekata написа:

Колеги, не давайте маса пари за подложки, а си купете инженерна пластмаса - полиацетал (черен).

Има различни дебелини на плочите!

Сваляте амортисьора , избивате старите болтове, налагате плочата и бележите къде да режете със зегето на бавни обороти и с нож

за пластмаса (1лв).

Пластмасата е изключително здрава и устойчива от +50/-50С, както и на петролни продукти, киселини и др.!

 

Поздрави,

Колега, къде я има тази пластмаса - полиацетал  и какви пари е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://shop.baktrade.com/index.php?route=product/product&path=59&product_id=62

 

 

Топлиннно устойчив материал от -50 до +110 С работна температура, за кратки периоди до +150С;

Редактирано от sttekata
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз колеги.

Повдигната отпред и отзад с подложки 5 см.

Имам да слагам още някой втулки по задницата.

 

IMG_20210303_150258_7~2.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, преди година повдигнах цялата кола с подложки. Отпред сложих 0.8см подложки и се повдигна се с 1.5см. Отзад сложих 1.6см подложки и ефекта беше около 3см. Не съм сменял пружини или амортисьори. Само подложките и нямаше нужда от каквито и да било преправяния. След година от интервенцията нямам никакви проблеми и нивото не е мръднало. Возията не се втвърди, но осезаемо Хондата стана по стабилна в завоите и при висока скорост. Според мен височината е идеална, не дразни, не втвърдява возията и оправя визията от клекналата задница.

IMG_20220126_133045.jpg

IMG_20220126_132934.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, 

Направихме лифт на Honda cr-v 2003 с подложки 3см отпред и 3.5см отзад. Отзад обаче колелата се изместиха прекалено много напред (към прага). Идеи как най-лесно могат да се регулират? 

 

Поздрави!

 

IMG-96b34fcbf82bc0cb3cd5d65f8a53e813-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При подобно повдигане вече се измества цялата геометрия и трябва да се преправя и окачването едни руснаци съм ги гледал, в ютуб, как го правят ама на 1 генерация май беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно подлагане на пружините според мен е удачно само за да се компенсиря някакво умекване и провисване на колата, т.е. да се възстанови заводския просвет. Ако се цели по-голям просвет, по-добре да се подложи на целия мост, така геометрията на окачването ще остане непокътната.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.01.2022 г. at 13:45, froluti написа:

Здравейте колеги, преди година повдигнах цялата кола с подложки. Отпред сложих 0.8см подложки и се повдигна се с 1.5см. Отзад сложих 1.6см подложки и ефекта беше около 3см. Не съм сменял пружини или амортисьори. Само подложките и нямаше нужда от каквито и да било преправяния. След година от интервенцията нямам никакви проблеми и нивото не е мръднало. Возията не се втвърди, но осезаемо Хондата стана по стабилна в завоите и при висока скорост. Според мен височината е идеална, не дразни, не втвърдява возията и оправя визията от клекналата задница.

IMG_20220126_133045.jpg

IMG_20220126_132934.jpg

Здравейте,  темата е по стара но исках да попитам,  като слагахте отзад подложки 16 мм,  нови болтове шпилки слагат ли се,  че старите може да са къси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се е налагало подмяната на никакви болтове. Може би за по големи подложки ще има нужда, но за 16мм - не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При подложки 16мм. отзад, едва ли ще видиш поне една резба на шпилките в купето. Да не говорим, че въобще няма да можеш да навиеш гайките с цялата им резба. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по спомен, по-дълги болтове трябвали при подложки над 20мм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, да не съм слагал - да не споря. 

Но при опита ми да сложа 8мм. подложки, в купето видях 1 резба от шпилките, затова сложих по-тънки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

колко е реалният клиренс между задния мост и земята на CR-V II, без да е повдигана? Там ли е най-ниската й част, или резервоарът виси още по-ниско? Всичко ми харесва в автомобила, визуално отстрани е много висок, но ме притесняват висящия резервоар и нискостоящото окачване отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 см най ниска част резервоар, гърне и стабилизираща щанга предна. Това е за 2,2 iCDTi.

Изпратено от моят M2101K6G с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По спецификация е около 21см. или по-точно 205 мм.

Трета генерация е по-ниска около 185 мм.

 

https://autogener.ru/services/klirens/honda/cr-v/2-2004-2007.php

Редактирано от Emicha
допълване
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спефикация е толкова но реално го мерих с рулетката.

Изпратено от моят M2101K6G с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...