Jump to content
Наско Пк

Повдигане на CRV 2

Recommended Posts

За коя тръба питаш?

Подложките са по 30мм и предни и задни, писал съм го.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах от снимката предположих че са такъв тип  Lift-kit-Honda-Crv-2002-06-1-1130x636.jp.За средната тръба питах :D  която я няма при теб.Тъй като мисля да правя такива като на картинката се чудех с каква дебелина трябва да е тръбата и подложките за да издържат на натоварването.Ако някой знае да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, разбрах те. :)

Ами моите са полиуретанови целите.

Защо не си направиш от транспортна лента или цял метал като колегите? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този тип няма нужда от сваляне на пружината и подмяна на болтове и ми се вижда по лесно.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте имам планки за повдигане на хонда црв 2003 2006 ако някой го интересува нещо да ми зване 0895458823

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И си направи регистрация само да ни го кажеш?  :)

Интересуват ни снимки, монтаж, евентуално цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои беше казал че със транспортна лента ставало идеално.Въпроса ми е тази ще стане ли https://www.olx.bg/ad/gumena-lenta-transportna-lenta-CID1012-ID5BlY6.html#be2e236370 мисля 1см.До колкото разбрах с 1см ще постигна 3-4см повдигане и няма да трябва да сменям болтове.Също по проучване над 1см подложка вече трябва допълнително преправяне по останалата част или греша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази ще стане, но с дебелина от 1 см.  , ще трябва да сменяваш шпилките/болтовете.

До 0,6 мм. става без преправяне - аз съм с такава лента и такава дебелина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ти се повдигна с такава дебелина?

Редактирано от MNED

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням точно, че беше отдавна, но някъде около 2/3 см. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш че не сменяш болтове, но показват ли се поне 3 резби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайката си хваща на цялата си резба, но от шпилката не се показва нито една резба -поне при мен е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива..и съм доволен. https://www.ebay.com/itm/Rear-strut-spacers-20mm-for-Honda-CRV-2st-gen-CIVIC-ELEMENT-Leveling-Lift-Kit/112459823008?_trksid=p2504926.m5232.l9681

Редактирано от Rado4700

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да сложа 3см подложки отпред и отзад, но маи трябва да се сменят и други неща с които несъм на ясно още.Засега гледам всички опции.Emicha Хич не ми харесва че не се показва резба над гаиката по каквото са ме учили 2.5 резби трябва да има явно каквото и повдигане да има ще трябва да се сменят болтове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кажете моля ви, откъде да си намеря/взема такива болтове/шпилки 2924dbbe4ae49ac5fd803d12382d.jpg.643ea9abe34e2ee8d27d46afe7387a8c.thumb.jpg.9c3fe43007132167b5ace54bf9937953.jpg. Искам да сложа 2см. метални подложки отзад на Хондата /ЦРВ 2006г. дизел/, поради което старите болтове трябва да се избият и да се сложат нови по-дълги /мисля че трябва да са 6 см./, но в гр.Хасково никъде не мога да намеря такъв модел болтове/шпилки. Поздрави и лек ден!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, dindin написа:

dindin, а кой е точния размер на шпилките за отзад при подложки от 2 см. т.е. имам предвид дължина на шпилката, размер М 10 или 12, разстоянието между резбата и друго ако има? Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради липса на шпилки/колесни болтове с подходящия размер преминах на вариант с подложки от 1см. Поставих въпросните подложки от метал с дебелина 1 см. и сложих фланшова гайка с височина от 1 см., която осигурих с осигурител за резби:

1735400942_.thumb.png.f4e86b5504ad32255d60b70981f7ddb1.png 

 

По тоя начин не съм избивал оригиналните шпилки, на които резбата е точно 2 см. По-ниската гайка хвана на цялата си резба, но не остана отгоре аванс от 1-2 резби. Реалното повдигане на автомобила  е 2,5 - 3 см. Сега задно ляво е 76 см. от земята до прага на веждата, а задно дясно 75 см. /откъде идва тоя 1 см. разлика/. Предно ляво 73,5 см., а предно дясно 73 см. Като цяло съм доволен от резултата и мисля, че подложките от 1 см. бяха най-удачния за мен вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си изрежа подложки от пресован полиетилен и да поставя две по 10мм от страна,  общо 20мм. 

Някой ползвал ли такъв материял, става ли,  не ставали,  мнения? 

И колко дълги шпилки ще ми трябват за захващане? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като няма шпилки има якостни болтове на които с шлайф се намалят главите до около 1,5-2  мм, после една лека заварка колкото за контра и готово.Правил съм от пресован полиетилен подложки и се мачкат с времето,решението е да се разпробият по големи дупки за болтовете в които се набиват метални втулки ,така тежеста ляга на тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, направих си подложки от полиацетат на 30 мм предни и задни. Поръчах при стругар да ми направи болтове като от тампоните с дължина на 70 мм. Когато дойде време за монтажа ще направя снимки. Ето снимки на подложките.

1555048146502357027331.jpg

15550481729181272100924.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как и къде ги направи и на каква цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във фирмата в която работя ми ги направиха на машина, но в понеделник най рано ще мога да дам цена в зависимост от дебелината на подложките.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат наистина страхотно, а какви са качествата на полиацетала и дали е подходящ като материал?

Досега се е говорело за различни варианти - метални подложки, от транспортна лента и полиуретан.

Има ли предимства и недостатъци спрямо другите варианти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрямо другите пластмаси това е най здравата, високо износоустойчова, издържа и на удари, не поема вода като полиамида, транспортната лента все пак е гума и доста по бързо се амортизира. На тези само ще им сложа едни втулки от неръждаема тръба за да не се слескат след време. Металните подложки според мен са най добрия вариян понеже няма нужда да се сменят болтовете на тампоните при всяка тяхна смяна. Вече друг е въпроса че ние българите искаме от нищо да направим нещо ( никой не иска да дава пари за нищо). Имам вариян да си направя и метелни но ще ми излезнат по скъпо от болтовете който съм поръчал. Да видя как ще стане, пък може и метални да си направя.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето и малко цени за подложките от полиацетат:

 

Предни 30 мм - 61,00 

Задни 30 мм - 52,00

 

Предни 25 мм - 52,00

Задни 25 мм - 43,00

 

Предни 20 мм - 44,50

Задни 20 мм - 35,00

 

Предни 15 мм - 35,50

Задни 15 мм - 26,50

 

Изработката става в рамките на 3 работни дни поради заетостта на машината. Чените са с ДДС.

За поръчки може на лични.

При интерес към по дебели ще се калкулират допълнително, надявам се да съм бил полезен.

  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер колега постарал си се.Въпреки че в началото на годината като се интересувах за повдигане на моята цените за метални предни и задни(от типа чашки където не сваляш тампони и не сменяш болтове) беше същата като твоята така че по вероятно да се ориентирам натам (ако се реша да я дигам наи сетне).На каква машина се изработва приемате ли странични поръчки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да излизат скъпичко като се потъчат и болтове, аз ще пробвам по този начин, тъй като съм си поръчал и болтове, но ако не ми хареса ще правя метални.

Мисля че на лазер ги правят, но да не излъжа не съм много сигурен.

Мисля че с метални ще е много лесно поради липсата на фабрични болтове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/28/2019 at 5:02 PM, Rado4700 said:

Колега с колко се вдигна задницата с тези?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това което четох в темата тук малко по напред с 16 мм подложки ( 2 х 8 мм) от транспортна лента постигат резултат от 3, 4 см повдигане, не съм сигурен колко по твърд е материала на тези който си намерил но предполагам на 20 мм че спокойно ще постигнеш поне 4, 5 см.

Имаше колега който е сложил ако не се бъркам 30 мм, ако има време нека сподели какъв резултат е постигнал точно. Прочети темата от начало внимателно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха че за повдигане над 1 см(подложка) без регулируем камбър кит(като на снимката) не може иначе става така /  \.Ако някой знае от къде мога да взема и да я дигам вече :D

201411610251310v25q13vc.jpg 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам от ебау едни 2 броя раздвижени, като дойдат, дай Боже! и ги монтират , ще споделя

 

Това е, надявам се, че не съм се объркал...  

s-l500.jpg

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете момчета, да не си  помислите че ви спамя!

 

Но инцидентно влезнах, по моята болежка - камбър rear сега  L=2,67 / R=2,72.

 

CR-V 2.0 2005

 

Поздрави!

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко беше преди?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мен питаш, така я купих през ноември 2018. Показанията са от реглаж в Дружба-2.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа ок. Значи да очакваме отзиви от носачите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз съм с 30 задни и 20 предни подложки,на стенда всичко е в норма. Сложил съм и високи гуми на 215/70/16, вече 2 години без проблеми по окачването.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като гледам си с дизел може и да няма проблем,но при мен като я натоваря багажника,натоваря хората,напълня газовата,напълня бензина,и закача теглича смятам че ще се разкрачи :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.03.2019 г. at 13:03, dindin написа:

Здравей колега, случайно да знаеш какъв е точният размер за болта, който трябва да замени оригиналния?

Или да знаеш какъв е размера на оригиналния, за да знам да търся по-дълъг?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...