Jump to content
shturmuvaka

128 или 147 hp

Recommended Posts

Здравейте.Много ще съм благодарен на всеки който може да ми даде съвет.Предстои ми покупка на Хонда Cr-v 2.0 99-00 год. но големия въпрос е дали да е с 128 или 147 к.с. каква е разликата и кое е по-добре.Какъв разход на гориво дава (гас и бензин) как е с поддръжката и въобще всичко което трябва да знам при оглед.До сега не съм имал хонда и ще съм много благодарен на всеки който ми отговори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж по надолу Honda -crv Съвети за покупка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е данъка, на единия е 125 лева понеже вече е 14 годишен на другия е над 200 :) във вървенето няма разлика, би трабвало тея 19 коня отгоре да са осезателно повече но не са :) КАзват че 147 епо икономичен, по книга с 200 грама само, на практика колко е вярно не се знае :) В някои саитове на фирми производителки на АГУ посочват 147 като рисков за газ, колко е рисков също не се знае, има колеги с по над 80000-100000 на газ и нямат проблеми. Ако ще купуваш купуваи без газ, ще си сложиш тук газ, не ми се обяснява защо но искрено те съветвам да избягваш ЦРВ внос с газ. Разсход в Пловдив 11,5-12-12,5, извън града 10,5-11-11,5 според зависи. Намеришщ ли читав екземпляр последното нещо което те интересува е с кои мотор е :) Ако се загледаш в показателите на двата мотора сам ще разбереш що няма разлика :) освен в данъка. Големия е по пъргав в ниските и в началото дръпва една муцуна пред по слаби, но нещата бързо се променят когато оборотомера на слабия достигне 3500 резултата бързо бива изравнен. Няколко пъти съм се дърпал с приятели с по големия мотор и резултата е бил равен или с малки разлики които са субективни. Така че за тебе наи важно е да намериш читав екземпяр :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам 147 коньовата.карал съм и 128.съществена разлика няма.забелязвам само че моята върви по леко на баирите докато по малката е малко по мудна.като разход и двете горят еднакво.като цяло отличен автомобил с евтина подръжка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера на данъка много зависи в коя община ще бъде регистриран автомобила, минималния е 178.20 лв., което ако се плати с 5% отстъпка до 30.04 е 169.29 лв., ако е регистриран на инвалид (някой близък роднина примерно) данъка и винетката стават точно 0.00 лв. :) иначе най ниския разход, който съм успял да постигна е лятото на дълъг път около 8.5/100 на газ, но това при внимателно каране 90-100 км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по внанадолнище :) стига колега тва е несериозно, 8,5 на газ е мит, бас ловя че никога повече не си го докарвал тоя разсход, аз моята и с 90 да я карам и с 120 разилка кои знае ква в разсхода няма, и при мен веднъж даде 9,5 но тва не го отчитам като вярно , нещо се е случили или са ми сипали повече газ или нещо съм объркал сметките, никога не съм повторил тоя разход повече :). За данъка и да е на инвалид не беше ли с изискване до 100 коня, разликата се преизчисляваше някък си, поне такъв спомен имам от преди 8 години когато имах регната кола на инвалид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря.Много полезни съвети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21330352728651047&f1=details Ето на тази съм се спрял.Ако някой от вас случайно я е виждал или може да изкаже мнение ще се радвам да го сподели. Редактирано от shturmuvaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничението до 100 к.с.(74Kw) е за това да ползваш 50% отстъпка от размера на данъка като декларираш, че колата има катализатор. А инвалидите с ТЕЛК от 50% нагоре са освободени от заплащане на данък, ако колата е до 2000 куб.см. и до 117.4 Kw (160 к.с.), също така им се полага една безплатна годишна винетка, а ако имаш и стикер за инвалид мисля, че можеш да паркираш безплатно на означените места в синя зона, но това за паркирането пак всяка община си го определя с наредба. Моят разход извънградско винаги е около 9/100 газ като замерването го правя с пълно зареждане на бутилката на една и съща бензиностанция, а гумите ми са 205/70/15, което трябва да означава, че километражът показва вярно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

128 коня автомат , градско във Варна , зимата 15/100 , 147 коня автомат градско , зимата 12/100 . миналата зима карах 128 коня , тая зима 147 .Най фрапиращата разлика беше в разхода , но това при автомати , при ръчните скоростни кутий нямам наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята в града гори 11,5-12-12,5 ама извън града под 10,5 нормално 11 не пада, до сега го отдавах на по агресивните кални гуми с които карах, сега съм с чисто летни ще я видя как ще се държи като разсход но не вярвам да свали или ако свали ще е нещо минимално. Да си мисля че нещо не е наред нямам основание щото ако не беше на ред и в града щеше да лапа много, а за градско мисля че това е перфектен разсход, въпроса е що извън града като я карам кротко не гори по малко. Имам и едно друго съмнение което ще проверя скоро време, изпарителя ми се топли от тънкия маркуч на подгрева на колектора и има няква вероятност извън градско като карам с 100-120 да не успява да го топли добре и температурата му да пада, та скоро ще направя такова замерване какво се случва с температурата му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма осезателна разлика в цената, аз гласувам за 147 кончета. :)Има и нещо друго,което са ми казали-по старите нещо не им били удобни седалките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

128 коня автомат , градско във Варна , зимата 15/100 , 147 коня автомат градско , зимата 12/100 . миналата зима карах 128 коня , тая зима 147 .Най фрапиращата разлика беше в разхода , но това при автомати , при ръчните скоростни кутий нямам наблюдения.

А това на бензин ли е или на газ? Моята е 128 коня, автоматик и зимата в София на газ харчи 15/100. Извън града не пада много - към 14/100. Интересно ми е от къде идва такава голяма разлика. Да не би автоматиците на 147 коньовите да са 5-степенни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Има и нещо друго,което са ми казали-по старите нещо не им били удобни седалките.

Не са те излъгали, не са най-удобните за дълъг път.Не би, не са 5-степенни. По-скоро това се дължи на начина на каране на автомат. При нормално, не рейсърско, каране в града, автоматът си знае работата, превключва си скоростите точно, когато трябва. Но на дълъг път определено му липсва 5-а предавка, дори и с включен OverDrive.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно газта какви са вашите впечатления.Едни казват да не взимам с газ от чужбина а да я сложа тук,други пък че там ги слагали по-качествени.Вси пак един инжекцион е около 1000 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е ГИ може да се прежалиш, ама ако е обикновена забрави. Аз щи кажа само две неща, щом газ е сложена там начи идеята е че колата ще се кара много, те току така газ там не слагат. Второ, щом някои е решил да сложи газ и да пести от гориво на запад значи е скръндза, щом е скръндза и не му се дават пари за гориво напраи си сметка колко му се дават пари за подръжка. Тва че там е сложена по качествено не е съвсем така, и там има същите некъдърници като тока, а може и да са дезертирали българи. Ако вземеш кола с ГИ монтирана качесвено но пък и взето здравете и утре тръгнеш да го оправяш да му купуваш реики или ремонтираш изпарители едвва ли ще е наи приятното занимания. И не на последно място да не забравяме факта че на запад може и да не са чували за проверка и реглаж на клапаните, те маслата не си сменят камоли капак да отворят, визирам Италя, дори и Немска да е пак се съмнявам че това се прави. Абе, ние тука ли сме наи съвестните стопани :D Та всичко е на късмет и с газ и без газ да вземеш пак може да гризнеш дръвцето но гаранция е че тая без газ ще е по малко рискова. Ще прежалиш едни 1000 лева за ГИ :) Ако харесаш нещо пускаи обявите д агледаме. Ако в Пловдив харесаш нещо ако имам възможност ще ти я огледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...