Jump to content
stranger in moscow

Може ли да се обжалва при птп?

Recommended Posts

След като някой се е признал за виновен при птп и гражданската плати на жертвата може ли да се обжалва ако парите са малко? Или има ли вариянт да се направи цялата кола и да се извади фактура и да се доплатят парите от гражданската на виновния ? Някой знае ли процедурата и със адвокат ли трябвада се консултирам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв вариянт. Колкото дали толкова ... И с адвокат, и с папата, и с хисарския поп все тая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при положение, че някой минава на червено и аз го удрям, се оказва, че съм виновен, защото ми е изтекла гражданската.Има ли възможност да се обжалва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виновен за птп-то не си , но виновен , че нямаш валидна гражданска и шофираш - да ! Но понеже нямаш гражданска извършителя на птп-то не може да ти изплати от неговата гражданска нищо , но ти можеш да заведеш иск за нанесени имуществени щети в съда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че може да заведе дело за имуществени щети. След като е карал с изтекла гражданска по ЗДвП се води, все едно да караш без книжка, затова е идеята на гражданската да е валидна. Чл.123 доп.(2) ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Всеки участник в пътнотранспортно произшествие е длъжен при поискване от други участници в движението да дава данни за самоличността си и за задължителната си застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, а в зависимост от последиците от произшествието и да уведоми собствениците на имуществото, което е повредил в резултат на произшествието.Колега, факт е, е той е минал на червено, но в този случай ти си по виновния от него, затова по добре си трай, защото законосъобразно ако реши дори той теб може да поосъди. В случая е като да те удари теб някой, ако ти си минал на червено, но той да е пиян. Сещаш ли се? Той ще го отнесе защото е пил, а не ти защото си минал на червено. Ако съм разбрал правилно, той просто не си е знаел правата. Ако си е изискал твоята Валидна гражданска отговорност, то полицаите трябваше да я запишат като изтекла и НЕвалидна. Което съгласно закона си е нарушение и най-малкото щеше да отнесеш един солиден акт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-солиден от 400лв не знам накъде... Както и да е това остава много назад в миналото, просто още не мога да го преглътна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиян , без гражданска отговорност , без книжка ( отнета или без такава въобще ) все са си сериозни нарушения и дори да не си виновен в крайна сметка СИ.Навремето ме бяха проверявали две много печени ченгета и ми бяха казали "Дори и да си най-добрият шофьор като нямаш свидетелство и стане нещо си виновен".В твоят случай мисля , че ще ви пишат и на 2мата актове.Единият , че минава на червен сигнал и причинява ПТП а другият , че няма гражданска която за физически лица не е малка глобата.Дано се справиш с проблема и се радвай , че ти няма нищо.Ламарини се правят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв вариянт. Колкото дали толкова ... И с адвокат, и с папата, и с хисарския поп все тая.

Много ми се иска да грешиш колега но, предполагам че си патил вече за да го казваш.Мен по-скоро ме интересува има ли вариант да не изплатят нищо , понеже по време на завеждането на щета от ПТП в офиса на застрахователите , двамата "чичковци" на няколко пъти споменаха че може и да не признаят протокола заради грешка при попълването. Мисля си че блъфираха понеже на няколко пъти ни приканхваха "да се оправим" помежду си което тях ги устройва идеално , ноо....незнам :dunno: може и така да е.Някой запознат може ли да каже кога и при какви случаи застрахователи могат да откажат изплащане на обезщетение по ГО?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никои не ми отговори на въпроса в темата , може да се обжалва пише се ,жалба до директора на застрахователното дружество, иначе ако пак не ни удовлетвори се пише до агенцията по финансовия надзор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв вариянт. Колкото дали толкова ... И с адвокат, и с папата, и с хисарския поп все тая.

Колегата ти е отговорил още в първият пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chris_barnes аз днес пуснах жалба до директора на застрахователното дружество и до 2 седмици чакам отговор и ако не го получа или го получа и не ме удовлетвори ще пиша на тая агенция по финансовия надзор препоръчано писмо със всички документи и ако сметнат ще ми дадат още пари по щетите.Защото 100лв за цяла врата и други + боядисване изправяне и т.н. въобще не стигат .

Редактирано от stranger in moscow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никои не ми отговори на въпроса в темата , може да се обжалва пише се ,жалба до директора на застрахователното дружество, иначе ако пак не ни удовлетвори се пише до агенцията по финансовия надзор.

И да спечелиш ще ги дадеш за адвокат колега :) Те смятат по таблици, амортизации, години и да си кажем направо смятат цените на частите по тези от моргите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ми коства да пробвам жалбите са безплатни както и документите които се пращат до финансовия надзор.

Редактирано от stranger in moscow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парите се определят след преглед от служител на дадената застрахователна компания и обещетението се определя по-пазарни цени в магазините за авто-части. При моето птп за броня, фар, мигач, 2 калника и радиатор ми дадоха 800 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...