Jump to content
svetozar_t

Хонда Сивик ‘96 ударена от айсберг :(

Recommended Posts

Общото взето така ми изглеждаше колата тази сутрин – Предно, задно, странично стъкло счупени. Преден капак и таван огънати. Няколко блока лед до колата. Интересно, че няма от къде да са паднали, може да е бил някой вандал.

 

Както и да е, това което ме интересува е къде и за колко мога да си възтановя колата, най-вече стъклата. Направил съм й и годишна гражданска отговорност преди 2 седмици, те биха ли покрили нещо(HDI)?

 

Чудя се дали да не я продам. Има допълнително 4 летни гуми с джанти.Правенa й е и диагностика при Омбре преди 2 месеца. Някъква идея колко да й искам??

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гражданската е в случай, че ти блъснеш някого, на него да му се изплатят щетите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гражданската е в случай, че ти блъснеш някого, на него да му се изплатят щетите.

И аз не очаквах нещо от гражданската, но все пак реших да попитам. По останалите въпроси някакъв съвет?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си малко каскадиор и имаш приятел кои би искал уж да те блъсне ,инсценираите че тои те е блъснал ,в следствие на това ти си се забил в някои голям сняг или падане в канавка,поне сега има сняг много,само въображение трябва,друг начин от гражданската да земеш май няма.Стига парите които получиш да са добри за да покрият акта на приятеляти,неговите щети и евентуално за теб да останат.

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, но не си падам каскадиор. По-скоро се интересувам къде и за колко мога да си оправя щетите или евентуално за колко мога да продам колата?

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни снимки с моментото състояние на колата,по запознатите колеги биха ти помогнали и насочи.По твоето описание тук никои не гададел да знае в реалност какво точно и има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни снимки с моментото състояние на колата,по запознатите колеги биха ти помогнали и насочи.По твоето описание тук никои не гададел да знае в реалност какво точно и има.

Счупени предно,задно и странично стъкло, ако на някой са му необходими снимки за да се ориентира, мога да направя след работа и да ги постна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в някоя фирма където сменят стъкла, пример Кобра, там ще разбереш цената на стъклата, но щом казваш че и тавана е огънат, ще трябва да се намеси и тенекеджия, евентуално след него ще има работа и за бояджия (цена за детайл 80-150лв ориентировъчно). Това е за което мога да се сетя, общо взето зависи и от колата, Щото Сивик 96-та поне на мен нищо не ми говори, хеч ли е, купе ли е, англичанка ли е?Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Падащи ледове са били всъщност, даже вече има и табела.

 

Мерси и за инфотоАтома. В Кобра ми казаха 150 за предно, 160 задно и 65 странично, което говръзва малко под 400, като могат да сменят предното и задното на място но застраничното трябва да се ходи при тях.

 

Всякакви съвети бихприветствал, още не съм решил какво да правя с колата. Направих й 2 снимкипреди малко, сори за липсата на фокус на едната :)

 

Публикувано изображение

http://picbg.net/img...0c7e0f0387e.jpg

 

http://picbg.net/img...1d13287a954.jpgПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то така като гледам тавана си е добре. Поне на снимките не се вижда проблем в него. Стъкло можеш и 2ра ръка да си вземеш. Ще минеш по-тънко, а и ще си е оригинално, не китайско или турско...Оферти за такива за части има, само време и желание да имаш бързо ще е на пътя.п.п. Не един бояджия ми е казвал, че ако колата не е за продаване таван не се изправя, а се сменява с друг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

консултирай се с адвокат и заведи иск срещу общината или собствениците на сградата от където са паднали висулките.Преди години от снега падна клон от едно дърво и общината покри разходите по ремонта.Трябва да викнеш полицай на мястото да ти опишат щетите и с протокола при адвокат да заведеш дело.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, търси си правата от тези към които спада прилежащата площ от където са паднали ледовете. Иначе според мен не си заслужава да я правиш ако е огънат и тавана там ше ти хвръкнат поне 4-500 лева. и още толко за стъклата и не се знае дали няма още нещо засегнато. При условие, че такива сивици се намират вече и за 2 000 лева не знам дали си заслужава! Иначе другата опция ти е да си земеш вт. употреба всичките стъкла дет са счупени, евентуално ако има и други едрогабаритни части които могат да се подменят директно без бояджия, и да си платиш за тавана на майстор. Но дори и така, под 700 лева не знам дали ще успееш да я приведеш в състояние за каране. Най-важното махни снеговете и огледай хубаво какво още е пострадало... предполагам и вратите както и предните греди около джама ще са отнесли нещо а евентуално и предния капак може да е пострадал.... демек не ми се вярва да мине само с джамовете и тавана. Ако я пуснеш в това състояние мисля, че едни 1000 лева ще и вземеш отма. Ако имаш хубави гуми и джанти и за тях да земеш 3-400 лева. А и мотора ако е нещо по интересно и от него може да прикараш някой лев. С две думи, кофти случка, колега. Но не се занимавай да я правиш, продавай и земай друга. Само за протокола, къде се е случило това?

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много неприятно колега, на мен също ми се спука по абсурден начин челното стъкло и колкото и да не ми се сменя с китайско , май ще прибегна до такова, втора ръка явно няма, а моя съвет е ако можеш си заведи иск срещу общината, колкото можеш по-бързо, за да могат да се констатират причините за пораженията , че като се разтопи снега ще ти е много по-трудно да го докажеш.Поздрави и успех!ПС:гони си правата до дупка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След работа ще звънна да дойдат за оценяване на щетите и ще ви държа в течение :)

 

Мерси за съветите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то така като гледам тавана си е добре. Поне на снимките не се вижда проблем в него. Стъкло можеш и 2ра ръка да си вземеш. Ще минеш по-тънко, а и ще си е оригинално, не китайско или турско...Оферти за такива за части има, само време и желание да имаш бързо ще е на пътя.п.п. Не един бояджия ми е казвал, че ако колата не е за продаване таван не се изправя, а се сменява с друг.

Колега ти сериозно ли го написа това за смяната на таван? :blink:Може да се направи колата, но въпроса е че ще си поне 700лв назад ако тръгнеш да я правиш.Иначе с кадърен тенекеджия няма да личи, че е падало нещо по тавана.. от опит го казвам.Като ти я оценят прецени дали си струва да я правиш.Много кофти случка иначе.. дано успееш да вземеш някакви пари от общината. Редактирано от honda_tech

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...