Jump to content
denis

Honda CR-V

Recommended Posts

Здравейте, колеги.Отдавна съм фен на марката. Предишната ми кола беше Сивик и съм с високо мнение за Хонда. Сега ми предстои оглед на CRV 99г. 128ph, автоматик, на газ. Ще съм ви много благодарен да ме посъветвате за слабости за които да внимавам при огледа. Изобщо ще ми е от полза мнение за тази модификация. Скъпа ли е подръжката? Разход на гориво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако колата не е на оферта по добре не я купувай с газ.Подръжката е като на сивик с изключение на гумите.Разхода на газ с газов инжекцион е 11-14л градско.Ако искаш помощ за огледа звънни.0899870764 Андрей

Редактирано от ANDRESHKO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако колата не е на оферта по добре не я купувай с газ.Подръжката е като на сивик с изключение на гумите.Разхода на газ с газов инжекцион е 11-14л градско.Ако искаш помощ за огледа звънни.0899870764 Андрей

Благодаря, за мнението колега. Този разход за тази кола градско мисля, че не е толкова голям. А извън градско? Газта те притеснява предполагам за поражения върху клапаните или? А какъв е стандарта джанти и гуми за тази Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско 9-10л с нормално каране до 120км.Гумите са 205 70 15 най евтиния вариант е Ласса на 150лв всесезонни.А за газта ме притесняват клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско 9-10л с нормално каране до 120км.Гумите са 205 70 15 най евтиния вариант е Ласса на 150лв всесезонни.А за газта ме притесняват клапаните.

Благодаря ти за съветите:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай за разбито вътрешно каре.Като ускоряваш на пълна газ , не трябва да има вибрации в предния мост.Този двигател няма проблем с клапаните , стига да е правилно монтирана газовата.И ако си е дошла с газова уредба от Италия почти сигурно е , че е на много километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължителна проверка маслото и работата на автоматика. При включване напред/назад на място колата НЕ трябва да подскача, или да усещаш удари в ходовата част. При превключване между скоростите също не трябва да има удари. Нивото се проверява на НЕработещ, загрял двг/скорости, трябва да е в границите мин-макс. Има един начин за пробване работата на автомата, ама е малко рискован, ако това е първата ти кола с автоматик. Трябва да знаеш, какво да очакваш от опита, а най-вече, кога да спреш. На място - включваш D4 - без да пускаш спирачката даваш газ - оборотомерът трябва да спре на около 2500 оборота. Пак повтарям - НЕ прави това, ако нямаш усет към автоматик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре как ги праите тея расходи 9-10 извън града, аз гъза да си съдера под 11 не мога да я сваля дори с 90 да карам. Нещо ни баламосвате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите. Както и очаквах от форума получавам полезни съвети:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено от Слави :P Аз пък постигнах 12 градско :ph34r:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята прави 12-14 градско и 11-12 извънградско с обикновенна газова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята дава 9,2 комбинирано на бензин. При нежно каране

Редактирано от Emsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята пада на 8.8 извънградско с обикновена газова.ако си с 128 коня мотор това е разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този които има разход 8/8 на 100,сигурно я носи на гръб!Става въпрос за газ!

Редактирано от takev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз  за разхода.Сега - извънградско за мен е абсолютно несериозно и некоректно да се говори за разход под 10/100.Моите постижения са в интервала 11.3 - 12/100 при скорости от 90 до 120км/ч , като трябва да се има предвид ,че най-икономичния режим на работа на мотора е в интервала 2700-3000 об/мин.Според мен разхода при градско каране трябва да се дава в по-широк диапазон т.к. тук факторите които го определят са повече и търпят промяна - примерно :

 - град - София,Пловдив ,Смолян или Карлово

 - маршрут

 - трафик

 - дължина на отделните пробези

 - скорост

и т.н. и т.н.

При условията в които карам аз от 12 до 14л./100км. Също искам да споделя и начина на засичане на разхода, примерно зареждане на Х - литра и отчитане на Y - километра при свършване на горивото.

И на края да отбележа ,че данните за разхода са за двиг.B20Z1 147к.с., газов инжекцион LANDI, гуми yokohama geolandar a/t-s , гориво LPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е 147 к.с. с ГИ Романо

 

В момента прави 12 градско и 10 извън.Лятото градското пада до 11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К20 ЦРВ -2г. под 11/100 навън и 12.5 вътре не мога да падна каквото и да правя, и то за лятото говорим -газов инжекцион.Ако го шпоркам на дълго колкото пише на километража горе-долу толкова гори като разход газ.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сефте тази година (от 5 години собственост) слезна под 10 без да се старая за това, за 750 км и 4 зареждания ми даде 9,5 може да е от новите гуми които сложих. Иначе преди си ми гореше миниму 10,5 извън града, на магистрала 11-12, в града 11,5-12. А дали е от гумите оня разход от 9,5 ще го докажа скоро :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги правите тез разходи бря :D Моята 128к автоматик в софия под 15 не мога да я смъкна, дори с внимателно и икономично каране. Нормално пляка над 15,5-16.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги правите тез разходи бря :D Моята 128к автоматик в софия под 15 не мога да я смъкна, дори с внимателно и икономично каране. Нормално пляка над 15,5-16.

И аз това се чудя.

ЦРВ 2г. 2002година РОМАНО,  зимата под 16 не съм падал , най - ниско съм засичал 14.5 лятото или 12- извън града и то с гръцка ГАЗ.

Тормозих няколко газаджии, но без ефект и се отказах.

Имам съмнения, че може да е термостат , някой знае ли каква трябва да температурата на двигателя в покой и в движение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги правите тез разходи бря :D ...

А де ...

 

CR-V II К20А4 автоматик - градско, сутрин/вечер, студена, 13-15 бензин, в зависимости от трафика и студа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...