Jump to content
iso_eu

Масло Honda и Toyota еднакво ли е или е един производителя

Recommended Posts

Здравейте на всички ,най-накрая се престраших да се регистрирам по скоро наканих. И веднага Ви пиша и имам един въпрос. От известно време имам Хонда с двигател 2,0 i-Vitec 156 к.с. 2002 година и се налага да сменям маслото на двигателя - ще кажете банална тема има много писано.Обаче съвсем случайно забелязах страшно съвпадение на кутиите на маслото на Honda и Toyota - според мен са произведени от един и същи производител не само кутиите ами и етикетите на тези масла, остава само загадката дали маслото е еднакво и от къде то идва в България - от Турция или някъде другаде ? Четох доста преди това във този форум и за мен не е ясно какво е все пак маслото - кой го произвежда защото ако е еднакво защо да давам по 30 лева литъра след като на Toyota е с 10 лева по евтино. Сигурно ще кажете че всеки производител има различни изисквания и веднага пък ще ви попитам ползвал ли е някой маслото на Toyota ?Благодаря на всички предварително !Ето и картинкитеhttp://tuning-sport....9d2de1b1240.jpghttp://www.jkchonda..../oils_5W40b.jpg

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК , това не ми е хрумвало .А за да не каже някой- ама ти какво искаш ?Повече се притеснявам колко е качествено маслото на Honda, което се продава в България - че като наринеш 150 лева за масло да не се окаже че е пак преработено ама със скъп етикет !

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искай информационни листи

Вярвам че няма къде да ги получи, защото са засекретени както на трансмисионното, така и на хидравличното, за да не можеш да разбереш именно дали е възможно да ползваш друго масло със същите характеристики :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не са еднакви, защото опаковките са от едно и също място... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал на Тойота,не съм имал никакви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето кой прави маслата за Хонда в Европа: http://www.total.be/Be/becorporate.nsf/VS_OPM/914EACD960BE496DC12573F4002D976F?OpenDocument

Като отвориш страницата кликни върху la gamme des huiles Honda и ще изтеглиш цялата гама на оригинални моторни масла Хонда за Европа. :)

Редактирано от ZAPPA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото е по скъпо едно масло толкова е по голям риска да попаднеш на менте :ph34r: Хонда и Тойота масло не произвеждат ще платиш излищни пари за посредничество......Всеки сам решава как да си троши главата ;)

Редактирано от fly-boy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имаше подобна тема и в нея ви писах, че е Тотал маслото. Знам го от достоверен източник :) То и на тубата има абревиатура TL - Тотал Лубрикантс

Редактирано от airbrush

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А този TL не го ли пълнят в Румъния - щото съм виждал на Тотал шише пише че е бутилирано точно там в Румъния и то преди доста време беше това ?По какво се познава че е белгийско ?Пък до колкото знам Total и Elf са на един собственик и също така Elf има вече менте и то оригинално менте, което май се прави пак в Румъния трябва да погледна тубата ? Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е Белгийско хонда маслото.Аз лично съм доволен.Почерня бързо , за близо 4000км е изгорило 200 грама а е пълна синтетика.Пак бих сложил такова ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотал от няколко години се пълни в Румъния, а това с етикет Хонда не знам! Иначе и аз карам със Тотал 5в40 вече три смени, но го вземам от дилър.

Редактирано от airbrush

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото за мене е MITSUBISHI DIAMOND PROTECTION от Ратола е добра цена 17 литъра MADE IN GERMANY чист оригинал с печат GENUINE PARTS.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда и Тойота масло не произвеждат ......Всеки сам решава как да си троши главата ;)

То това ясно. Колега ти какво масло слагаш на К20 гледам че караш такъв двигател, ако не е тайна ?А това MITSUBISHI DIAMOND PROTECTION хем японско пък произведено в Германия може ли да му се вярва ? И е 14 лева DIAMOND PERFORMANCE e 17 лв ! То това масло кой го произвежда ? Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото хора, толкова и мнения. Питал съм в оторизиран сервиз на Хонда - маслото е Тотал, но като цяло просто има една марка в повече, не е много по-различно от подобните масла в този клас, само дето има бранд. Аз лично слагам Мобил1 много пъти, нямам проблеми. Сервизът ти го предлага като опция на оригиналното, с обичайната 15к км гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До КирилКолега, а да имаш наблюдение Румънския TOTAL който се продава в България и Белгийския еднакви ли са като качество или не ?До колкото ми стана ясно HONDA маслото го правят в Блегия - Total

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с някакъв Тотал купен от България си тотализирах колата и от тогава неща да ги чувам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Ако гледаш само тубите, то маслата и за двете марки са правени на същото място, където и за GM/Opel: http://magazin.maslaigresi.com/motorni-masla-gm/motorno-maslo-general-motors-gm-5w30-synthetic-1-lit-r.html Само цветовете им са различни!1.Спазвай изискванията на производителя за маслата.2.Купувай от дилър или от сигурен и проверен източник!3.Погледни маслата Fuchs http://www.fuchslubricants.com/index.php?calling=products&sub=pengine&pcategory=category_30http://www.fuchs-europe.de/2075.htmlhttp://www.fuchs-europe.de/oil_chooser.html4.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз си купувам ЕНЕОС от дилъра за България 5 w 40 на 65 лв 4 литра.Карал съм я хондичката с какво ли не ,но от това съм много доволен.Четох някъде ,че се произвеждало в Белгия,но това не е вярно.Дилъра ми даде сертификат,че се прави в Холандия и е само с компоненти от Нипон Япония.Гамата Сустина се прави само в Япония,но е и доста по скъпа.Примерно 0w50 което е за най високи натоварвания ,дето го използват в състезателните автомобили е 116 лв.Почти фсички други масла се правят с компоненти на Ексон,в това число и Тотал.С тая марка си карам и в автомата.На него си пише че е разработено за почти всички японски автомобили .Аз слагам ЕКО АТF Z 1 пълна синтетика каквото го препоръчва Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,това масло на снимката,е възможно най-оригиналното.По-оригинално няма.Ако в него се съмняваш че е менте,значи никога няма да си купиш оригинално.Ако искаш да си купиш по-евтино,защото не ти се дават толкова пари (30лв.) за литър,това е вече съвсем друга работа.На пазара има стотици видове масла,просто избираш едно и готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D kontevКолега , не е въпроса в 30 лева , а какво получаваш срещу 30 лева !В България всичко е менте ! Или почти всичко ! Съгласен съм да карам с оригинално масло но поне да е произведено в Япония а не някъде другаде и после пакетирано в Румъния примерно....И що си мислиш че което и масло да избереш в България и всичко е готово.... готово е прецакването и основния ремонт за твоя сметка.... :ph34r::blink::ph34r: Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...