Jump to content
honest

Каква течност да долея на хидравликата на волана?

Recommended Posts

Здравейте колеги! Търсих за подобна тема, но не намерих. Искам да ви попитам каква течност да долея в хидравликата (че ми е на минимума)? Като отворя казанчето се вижда тъмно червена течност. И евентуално от къде да си я купя? Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червено хидравлично масло от близката масларница. Ако искаш и в Бултрако се обади и си го купи, но е по - скъпо, ама няма разлика ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HONDA PSF (POWER STEERING FLUID)Е оригиналната течност, намерих го в друга тема, цената пишат, че е около 30 лв.Според мен ще е добре изобщо да я смениш цялата течност, да източат другата и да сипят оригинална, прелюда събира малко по-малко от литър, така че може би ще минеш с едно шише, което е литър :)

Редактирано от d.pavlovq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип всяко масло за хидравлика и за автоматични кутии трябва да върши работа на цвят е червено ,но потърси и къде се е загубило, от неиде трябва да сълзи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и просто да се е изпарило ако не е сменявано никога. Така се губи и течност на спирачки и на съединител...Долей си червено масло и не го мисли. При нас е 15 кинта наливното. Ако не знаят как да го сменят може да прецакат нещо. По-добре си долей и не му се впечатлявай :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря ви за бързите отговори. Имам останало от старата ми кола, някакво за автоматични скоростни кутии (червено на цвят) става ли да се долее с него? Мисля, че беше нещо от сорта 75W.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега гледам че си от Варна, само за инфо ще ти кажа че от представителството на хонда си взех миналата седмица масло за хидравликата PSF на цена 32лв. литъра.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... някакво за автоматични скоростни кутии (червено на цвят) става ли да се долее с него? ...

По-добре недей.Защото "някакво червено" за френски автоматици, например, не е същото, като "някакво червено" за немски. А едвали и двете са еднакви като за японски?!?!п.п. Онова Honda PSF-S, което купих преди няколко месеца, от дилъра на Хонда в UK, беще чисто прозрачно (почти), а не червено. Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК колега, мерси за съвета!

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо неразбирам как ще се губи течност и на спирачките и на съединител като са отделни казанчетата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата според мен имаше в предвид, че може да се губи течност ако никога не е сменяна течността и според мен говореше общо, не заедно спирачки и съединител. И сигурно и при мен е така със хидравликата, не губя течност, просто откак съм я взел гледам, че нивото е ниско и затова исках да долея. Отделно губех течност в казанчето на съединителя, смених долна помпа съединител (35лв.) и сега всичко е ОК.

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих Redline хидравлична течност, такава съм подготвил и за нисана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа като се поразрових гледам че дават само оригинална течност . Може и да става на други марки но не бих рискувал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)Искам да попитам колко литра хидравлично масло събира казанчето на сивик купе 6-та ген. с Д16У8? И аз съм решил да го сменям, че това не се знае от кога не е сменяно ( колата я имам от 4 месеца ).П.П. Извинявам се, че ползвам темата на колегата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа като се поразрових гледам че дават само оригинална течност .

И аз гледам, че явно от Бултрако трябва да се купува този консуматив...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз за ХРВ то купих оригинално и го смених, остана ми толкова колкото и да сменя на бащата на ХРВ то, всеки сам решава какво да си налее, колкото хора толкова и мнения.

Редактирано от civic1.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за ХРВ то купих оригинално и го смених, остана ми толкова колкото и да сменя на бащата на ХРВ то, всеки сам решава какво да си налее, колкото хора толкова и мнения.

Колега, от къде купи оригинално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Никога не наливайте нищо различно от HONDA PSF в хидравликата
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Я кажи какво се случва там.Аз съм с Redline от националната 2010, ама ако е зор да го сменям.

Редактирано от Izanagi
поправка на грешната национална, 2010 Узана беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв елемент(добавка),която се съдържа само в PSF-a,забравих и точно името.В другите хидравлични течности такава липсва,а тя спомага за мазането на помпата.От цялата работа за 20лв рискувате да ви замине помпата,но всеки сам си решава..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за ХРВ то купих оригинално и го смених, остана ми толкова колкото и да сменя на бащата на ХРВ то, всеки сам решава какво да си налее, колкото хора толкова и мнения.

Колега, от къде купи оригинално?
Колега лятото работя в Сл. Бряг и го купих от Хонда Бургас, но във Варна си имате представителство и от там е най добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, точно от това пртедставителство (КАРАДА ООД) като търсих масло за диф-а (на него пише АТФ), те ми предложиха DPS и казаха, че няма да имам проблеми с него, а след 500км. започна да проскърцва диф-а при зацепване. За моторно масло ми предложиха Мобил някакъв, който после като четох за него бил пълен боклук. Та идеята ми е, че може би повече от "въпросните представители" нищо няма да си купя. Иначе мерси за инфото колега!

Редактирано от Izanagi
ненужен цитат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблема не е в представителите,а по-веорятно в колата ти.ДПС е заместителя на АТФ-З1 който се наливаше на диференциалите.Има официален бюлетин от Хонда за тази замяна.Относно Мобил.....има и боклуци,но не всичкото е такова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушайте Миамото и няма да сбъркате .Моята течност я купих от Бултрако точно 35лв. литър само че вече е жълта на цвят което е без значение защото си е оригиналната на хонда . Пробно питах в няколко магазина и всичките ми казаха за хонда течност за хидравликата само ХОНДА. Сменя се на всеки 2г карал не карал смяната и е лесна ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)Искам да попитам колко литра хидравлично масло събира казанчето на сивик купе 6-та ген. с Д16У8? И аз съм решил да го сменям, че това не се знае от кога не е сменяно ( колата я имам от 4 месеца ).П.П. Извинявам се, че ползвам темата на колегата!

Mисля че беше достатъчно 1 литър . Защото при мен беше за смяна казанчето и я смених цялата с HONDA PSF и ми остана около 150 грама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв елемент(добавка),която се съдържа само в PSF-a,забравих и точно името...

Honda PSF съдържа и следните елементи Zn, P и Mg, които в някой хидравлични течности липсват. Също така е със завишено съдържание на Са. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само , че колегата d.pavlovq който е казал за прелюд , че сабира по-малко от 1 литър не е прав.Толкова събира ако доливаш :) Ако източваш цялата система както според мен трябва да се прави на 2-3 години са около 2 литра.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отворя темата ...

Въпреки, че темата е в "4x4 & SUV//Технически въпроси", мисля че е актуална за всички!

Та мисля да сменям течността в "казанчето" за хидравликата за волана, но това, което намирам на българския пазар е само "PSF-S" и то на малко космическа цена... Въпроса ми е - това ли е правилната течност и мога ли да се сдобия с нея на нормална цена?

 

 

Untitled.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е правилната течност.

За цената не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е правилната течност, цената е относителна, април месец с отстъпка, при приятел ми излезе 37 лева. Виждал съм я и на 50 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно - благодарско!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, mccoy написа:

Пробвал ли си лично ,че я препоръчваш,че аз имам 10-на убити рейки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Markony написа:
  Преди 3 часа, mccoy написа:

 

Преди 2 часа, Markony написа:

Пробвал ли си лично ,че я препоръчваш,че аз имам 10-на убити рейки?

 

Вярно ли троши рейки?! :o

Та нали я дават с ОЕ specification: Honda PSF-S....

Какво става с Равенол да се изложат така?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... поръчах от горната (тази, която показах на картинката) вече, дано всичко й е ОК ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.06.2018 г. at 16:16, dandilov написа:

 

 

Вярно ли троши рейки?! :o

Та нали я дават с ОЕ specification: Honda PSF-S....

Какво става с Равенол да се изложат така?

 

Днес ми донесоха Fuchs 75W-90 да съм налял във скоростната кутия на CRV 2015 .Така казал местния магазинер....Пишело го в компютъра....

Та карайте с каквото ви падне.Кутии и хидравлики има много втора употреба..:)

Форума го ползваме за вицове и джанти...

  • Нагоре 2
  • Хаха 3
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Markony

Цитат

Форума го ползваме за вицове и джанти...

Съвсем нямах предвид това...

Не се съмнявам в това, което казваш за 10-те рейки.

Просто се учудих как от Равенол го препоръчват като Honda PSF-S, а то прави бели. Как е възможно да се "оцапат" така?

Сега проверих, че в Oil Guide им дават RAVENOL PSF-Y Fluid.

Пише, че е използвано и тествано в агрегати за наливане на HONDA 08206-9002/08285-P99-01Z-T1.

То става ли, или не?

Информацията е важна за всички, за да не си трошим колите.

 

 

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...