Jump to content
Ivo Koynov

Honda CR-V 1gen - важно техническо инфо

Recommended Posts

Здравейте фенове,От месеци не съм влизал тук, поради липса на време, ангажименти и т.н., но както и да е - преди няколко дни ми се случи нещо много интересно и искам да го споделя с вас, за да ви бъде полезна тази информация ако изпаднете в същата ситуация ;)В големия сняг се наложи да дърпан със CR-V-то една затънала кака с Audi TT. Добре се беше окопала жената - дърпах, копахме с лопата, изобщо всякакви мерки приложихме и в крайна сметка я извадихме и жената си продължи по живо по здраво...Ноо - аз след като си прибрах лопатата, въжето, ръкавиците и др. аксесоари и тръгнах да си ходя и аз най-накрая - CR-V-то беше загаснало (странно?!) Пробвах да запаля няколко пъти - нъц! Стартера си върти, по таблото нищо притеснително не свети (ни check engine, ни ламбата на ключа (имобилайзера) - демек няма индикация че нещо не е наред. Просто не пали и не пали!!!След проверка на всички бушони, както и задълбочени разсъждения и анализи (ха-ха :D ) стигнах до извода, че след цялото това яко дърпане, тласъци и клатене вероятно се е задействал shock сензора, който спира горивната система - това по принцип се прави от съображения за безопасност в случай на удар, катастрофа и др. Хубаво, ама като не знам къде е бутона от който се деактивира? Зяпах, зяпах, лазих вътре в купето ама нъц, ...реших да ползвам "помощ от приятел" - та звъннах на френдове от този форум - Jorelino, после на Rossi-то. Искам специално да им благодаря за отзивчивостта и желанието да ми решат проблема. Росито започна акция издирвайки инфо в Интернет и звънейки по телефони на познати механици - страшна е тая Роси, ей! :)В крайна сметка го намерих тоя пуст бутон!!!БУТОНА ЗА ДЕАКТИВИРАНЕ НА SHOCK СЕНЗОРА НА HONDA CR-V (1 gen) СЕ НАМИРА:на средната конзола, откъм страната на пътника, на височината горе-долу на пепелника, черен е, покрит с нещо като гумено покритие, натиска се вертикално надолу!Това е! :)Поздрави на всички и безаварийни километри с Хондите! ;)

Редактирано от 100NX Golf Destroyer
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, верно ли не знаеше къде е бутона, и то точно ти? дет знаеш толкова неща за тая кола :) Аз като си купя нова кола първо тоя бутона научавам къде е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове,От месеци не съм влизал тук, поради липса на време, ангажименти и т.н., но както и да е - преди няколко дни ми се случи нещо много интересно и искам да го споделя с вас, за да ви бъде полезна тази информация ако изпаднете в същата ситуация ;)В големия сняг се наложи да дърпан със CR-V-то една затънала кака с Audi TT. Добре се беше окопала жената - дърпах, копахме с лопата, изобщо всякакви мерки приложихме и в крайна сметка я извадихме и жената си продължи по живо по здраво...Ноо - аз след като си прибрах лопатата, въжето, ръкавиците и др. аксесоари и тръгнах да си ходя и аз най-накрая - CR-V-то беше загаснало (странно?!) Пробвах да запаля няколко пъти - нъц! Стартера си върти, по таблото нищо притеснително не свети (ни check engine, ни ламбата на ключа (имобилайзера) - демек няма индикация че нещо не е наред. Просто не пали и не пали!!!След проверка на всички бушони, както и задълбочени разсъждения и анализи (ха-ха :D ) стигнах до извода, че след цялото това яко дърпане, тласъци и клатене вероятно се е задействал shock сензора, който спира горивната система - това по принцип се прави от съображения за безопасност в случай на удар, катастрофа и др. Хубаво, ама като не знам къде е бутона от който се деактивира? Зяпах, зяпах, лазих вътре в купето ама нъц, ...реших да ползвам "помощ от приятел" - та звъннах на френдове от този форум - Jorelino, после на Rossi-то. Искам специално да им благодаря за отзивчивостта и желанието да ми решат проблема. Росито започна акция издирвайки инфо в Интернет и звънейки по телефони на познати механици - страшна е тая Роси, ей! :)В крайна сметка го намерих тоя пуст бутон!!!БУТОНА ЗА ДЕАКТИВИРАНЕ НА SHOCK СЕНЗОРА НА HONDA CR-V (1 gen) СЕ НАМИРА:на средната конзола, откъм страната на пътника, на височината горе-долу на пепелника, черен е, покрит с нещо като гумено покритие, натиска се вертикално надолу!Това е! :)Поздрави на всички и безаварийни километри с Хондите! ;)

Случайно да знаеш къде се намира този сензор при моделите с автоматични скорости ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при втора генерация има ли такова нещо и къде е евентуално ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втора не знам, за първа няма занчение от скоростите все си е там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята там има запалка, няма никакъв бутон. Изобщо на централната конзола има всичко на всичко 3 бутона - за климатик, за загряване на задното стъкло и за блокиране притока на въздух в купето. И аварийните де, ама те са горе при часовника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отпред на централната конзола, а зад нея, по-точно зад пепелника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутона е под конзолата отстрани, не на нея.Вече са отговорили... :lol:

Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезно четиво колега :) Аз ония ден докато я чистех с прахосмукачката и явно съм я ударил не където трябва и не палеше и я закарах на майстор.И днеска майстора ми звънна и каза,че съм задействал същатата тази защита, но вече ще знам за напред  :tooth::worthy::honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора генерация има ли такава защита и ако има къде се намира бутона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като попитах в Юбико за този бутон, /за 2-ра генерация/, ми казаха ,че се намира под таблото от към шофьорското место, отдясно на волана, близко до буксата за диагностика.

Не съм го търсил, но това ми казаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже дайте една снимка на това чудо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли представа дали и HR-V -то има такава защита, че да не псувам някъде по пътищата така неинформиран!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.04.2016 г. at 12:55, sonik_blast написа:

Боже дайте една снимка на това чудо :)

С удоволствие колега, ..................... CR-V 2.0 147. 2000г.  но не го намерих този бутон, ще се радвам някой който го знае да го снима!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го

IMG_20180424_084209.jpg

Редактирано от ГеоВет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш все едно палиш запалка

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...