Jump to content
Dragijev

Задна чистачка

Recommended Posts

Колеги, привет.От известно време се опитвам да си намеря задна чистачка. Тъй като размерът е доста крив, така и не успявам. Сменях само перото на чистачката с ново, но ефектът е частичен. Някой ако има идея от къде да намеря читава, нека сподели.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз така смених само перото като използвах оригиналните пластини, и се получи много сполочливо, вече 2години като ми струваше 2/3 лева непомня вече, иначе в преставилството на хонда сигорно ще има перфекно за някви си 150лева. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно самото перо, което съм сложил е било калпаво.. Ще пробвам пак. Точно цената в бултрако ме отказва, даже не посмях и да я проверя :D Благодаря за отговора.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте някакви насоки относно как се сменя това задно перо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си смених перото преди няколко дена, от Mr.Bricolage, купих си само пера (към 4-5 лв) но е много важно да гледаш Горния ръб на перото да е широк колкото на оригиналните. защото ако е по тънък, не можеш да фискираш металните пластини, а ако е по дебел или висок не може да влезе в скобите на чистачакта. аз си свалих моето перо и отидох с него в магазина, да меря, защото преди това си взех едни пера, по тънки и нищо не стана.. не е много трудно да го свалиш перото, притискаш и издърпваш, внимателно като гледаш да не кривиш много металните пластини защото след това може да имаш проблем (на места да не чисти) но и това се оправя. търсих по бензиностанциите, но там няма.. пробвай в по големите магазини, Практикер, Mr.Bricolage, Баумакс и др.. който ти е най-близо. Поздрави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, информацията ти ми беше доста полезна. Успях да сменя перото и тъкмо си събирам нещата от земята, една жена минава покрай мен, закача чистачката ми и я счупи непоправимо :) Каза ми, че може да е за добро..Утре ще звъня по моргите да видя колко (50-70 лв) ще ме изцакат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 см. е ладов размер чистачка, аз си купих от магазин за Лада за 5 лева, но не мога да я сменя, оста е като нитована за рамото:rolleyes:/>:rolleyes:/> смених само перото, но счупик крайната пластмаска и сега то излиза.... ще трябва да разпробивам тази ос и да слагам друга, за да се сменя цялата чистачка като на другите коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие в големи филми сте се вкарали.. а аз се бях притеснил че първия път бях взел по тънки пера .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих друга чистачка (цялото рамо) от една морга в Пазарджик за 30 лв :) Днес я чакам да ми пристигне и да сменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, всеки път цяла с рамото ли ще сменяме???? нещо не са го доизмислили япончетата:angry:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички марки е така.Задната чистачка излиза на цената на двете предни + ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички марки е така.Задната чистачка излиза на цената на двете предни + ...

нещо не те разбрах? аз за първи път виждам кола, на която трябва да смениш чистачката с рамото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има в предвид, че размера е куц и освен оригинална, няма алтернативи. На аутлендъра е по същия начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, всеки път цяла с рамото ли ще сменяме???? нещо не са го доизмислили япончетата:angry:

Не колега, аз я сменям защото ми я счупиха.Имай предвид, че чистачката от моргата нямаше изобщо перо и първи си сложих новото перо, след това я поставих. Разбира се, че ще си сменяме перата на чистачката, а не цялото рамо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно аз съм много тъп, но НЕ МОГА да сваля само перото, канех се да направя снимки, но днес забравих.свърши ми лимита за мнения, но ще снимам и ще кача как е при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно аз съм много тъп, но НЕ МОГА да сваля само перото, канех се да направя снимки, но днес забравих.

свърши ми лимита за мнения, но ще снимам и ще кача как е при мен.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сигурно пък радваш жените в леглото.Всеки си е силен в някоя област.Накрая на вдигнатата чистачка-поо далечната от стъклото страна.Кой пречи на перото и металните водачи да излязат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IvanIvanovi, днес след обед като отида в офиса ще ти направя снимков материал за сваляне на перото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен предварителни благодарности.

Загледах се след прочетеното в чистачката и не разбрах как става без силова интервенция с отверка или клещи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сигурно пък радваш жените в леглото.Всеки си е силен в някоя област.Накрая на вдигнатата чистачка-поо далечната от стъклото страна.Кой пречи на перото и металните водачи да излязат?

 

абе кво ти радване, нали не мога да сменя една гума

 

нещо не се разбираме........... искам да сменя чистачката, а не гумата отдолу, това вече го направих и не ми хареса резултатаПубликувано изображение! ей за това говорим /аз на това викам перо/:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, това е чистачка без рамо. На HR-V не е предвидено да се сменя. Естествено, ако разпробиеш нитовете, сложиш нова чистачка и занитиш на ново вероятно ще стане. Перо казваме ние само и единствено на гумичката :)При нас се сменя принципно цялото рамо с чистачката (според производителя). Дори видях да се продават само гумички от Honda, на цена 9 паунда за бр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимков материал относно как си смених аз лично перото.

Снимките са за изкарване, а вкарването става аналогично в обратен ред.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-накрая се разбрахме, ;)/> перото /гумата/ ясно как се сменя, пробвах още преди месец, само дето счупих закривения накрайник който ограничава ПЕРОТО :D/> да не излиза и оттам следваше свинската опашка на моята снимка............ ще се разпробива, ясно е вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакаме кви ще ги сътвориш.Аз имам претенции към задната чистачка и сигурно ще разпробивам в бъдеще.Идеята ми е да монтирам някоя с по-меки пружини.Замислям се и за паркинг трупче от тефлон да повдига малко перото от стъклото в паркирано положение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

резнах я и телоподаващото залепихме накрайник от нормална чистачка..... сега работи нормално и при нужда ще се сменя чистачката, а не перото;)/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колегиОт скоро и аз съм в клуба, открай време исках Харви с 2(3) врати 4х4 и най-накрая се сдобих, чак до Швейцария ходих и вече се търкаляме из българските улици и пътища :-) Само да вметна, че Омбре действително е супер пич и майстор, както и хората в сервиза му. За има няма няколко часа и количката беше напълно обслужена, че и проверена откъм другите важни елементи дали са читави и нуждаят ли се от подмяна/ремонт, прочие. То така или иначе от тук разбрах за него, още преди да се регистрирам. Е, суперлативите са били с основание. Директно на въпроса: порових достатъчно из форума по темата за задната чистачка и за чистачките въобще, преди да седна да пиша. Ясно ми е, че ще се сменят пера на предните. Надявам се някой да сподели откъде е най-добре, досега не ми се е налагало да купувам само пера, а цялата чистачка, т.е. гумичката с ламаринките. Видях предложенията Бриколаж, Практикер и т.н., но се чудя дали някой не е намерил и друго, по-добро място. Размерът ще трябва да си го взема сам. По-големият ми въпрос е по отношение на задната чистачка - още като купих джипката от фермера немец висеше като....абе висеше. Предишният собственик явно не е бил еталон за грижовен по външната част, за разлика откъм мотор и ходова част. Омбре я постегна, но не след дълго пак се прецака - не опира задното стъкло, хем доста пространство има между гумичката и стъклото и не знам как а я регулирам. Нещо не искам да се престаравам, за да не счупя цялото рамо. Не знам дали с нова пружина ще се реши този проблем - да я дърпа по-силно, за да опира стъклото. Или с ново перо....не знам дали ще е достатъчно широко, за да компенсира този луфт. Идеи? Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ;) чистачката както казаха и другите момчета не се сменя сменя се само гуменото перо , аз лично си реших проблема като сложих перо от yaris NCP10 понеже работя в тоиота, не е скъпо ако някой е заинтереснован ще му дам серииния номер . Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! и с Хонда ходиш на работа......оргазъм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да шефчето малко гледаше на криво в началото но свикна ! :D ..... Силата на мечтите !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна пак въпроса...Ами, днес се зацуцах с чистачката. Перото ми изглежда читаво, но забелязах, че просто няма натиск върху стъклото. Тръгнах от най-лесното....напръсках ВД40 там където пружината би трябвало да оказва напън...раздвижих около 5 минути с енергични движения и о, чудо....рамото започна да се затваря със сила и чудесен натиск. Мисълта ми е, че преди да сменяте пера и т.н. просто пробвайте най -елементарното....работи.Публикувано изображение Предполагам, че периодически ще трябва да повтарям тази процедура, но това да е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

само да споделя, че към днешна дата нова чистачка с рамо от Бултрако струва 28.14лв за HR-V. По моргите в окаяно състояние от 30 до 40 лв парчето. Така, че ако някой се чуди, да ходи в Бултрако - за 10 дни ми я доставиха и вече е монтирана, след като ми счупиха рамото наскоро. Дали и до колко е оригинална не коментирам, но такава предлагат в Бултрако и върши работа.

 

Редактирано от ggattov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по БГ онлаин магазините има цяло рамо с чистачка за около 30-35лв. не е нужно да се търси по моргите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато китайците ми ги продават за $5, бг магазините ще има да ме почакат да ги обикалям и да им занеса 30лв.....

Работи чудесно, поне за момента като нова. Не знам колко ще изкара, но за 30 лв мога да си купя към 5 да си ги сменям.....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.02.2018 г. at 16:33, ggattov написа:

Здравейте

само да споделя, че към днешна дата нова чистачка с рамо от Бултрако струва 28.14лв за HR-V. По моргите в окаяно състояние от 30 до 40 лв парчето. Така, че ако някой се чуди, да ходи в Бултрако - за 10 дни ми я доставиха и вече е монтирана, след като ми счупиха рамото наскоро. Дали и до колко е оригинална не коментирам, но такава предлагат в Бултрако и върши работа.

 

На перото има ситен текст ако е оригинална :Mitsuba. От край време ползвам оригиналните ни чистачки и съм доволен.Изкарват макс 5 месеца..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, pln написа:

Докато китайците ми ги продават за $5, бг магазините ще има да ме почакат да ги обикалям и да им занеса 30лв.....

Работи чудесно, поне за момента като нова. Не знам колко ще изкара, но за 30 лв мога да си купя към 5 да си ги сменям.....

Кое ти продават за 5$, дай линк за задно рамо с чистачка за тия пари ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.02.2018 г. at 20:56, pln написа:

Това което си дал все пак е чистачка само. Рамото правилно разбираш е това, което държи чистачката - идиоти всякакви има за съжаление. В моя случай, бях си оставил колата в друг квартал на София за една нощ, без да преча на никой, но нали номера на колата с започва с М......., това ми беше грешката :)

Аз лично прегледах къде ли не. В този сайт има за моделите на H-rv след 2015 по 10-12$, но за старите 1999-2005 нямаше. Намерих в ebay от Полша за около 60лв, в нито един български сайт не намерих такава чистачка с рамо. 

mccoy да даде и той линк, предполагам има колеги от градове без представителство на Бултрако и ще е по-добре да я има таз информация (ако съществува, аз не намерих никъде такава чистачка с рамо все пак из нета).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пак си се разминал, аз онзи ден в най-гнусното време осъмнах със срязана гума... 

 

В coxmotor има и е намалена в момента. Но аз 5 години се каня да купувам и така и не съм.

 

 

 

Явно задните чистачки и огледалата са някакъв голям консуматив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...