Jump to content
piker

бензинова помпа на акорда

Recommended Posts

Колеги помагайте!!! Вчера Акорда отказа да пали.По обяд все пак успях,но на газ.При превключване на бензин гасне.Майсторът ми е затрупан в момента от работа,та ми препоръча да попрочета относно тоците в колата,защото Акорда е 2.0 iES aerodeck '97 год.американец и е странно ,как все пак пали на газ.Е тази сутрин пак запали на газ като пич,въпреки ,че беше -7.Ще се помоля на Господ,да не е бензиновата помпа.В колата имам около 10л.бензин,което би трябвало да е достатъчно.Имате ли идеи относно тоците,щото аз съм музикант и освен от акорди :rolleyes: от друго не разбирам.МОЛЯ !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато дадеш на контакт помпата чували се за няколко секунди как подава гориво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се замисля,май не.Като пробвам,сякаш ще запали.Чува се като че ли се закашля :blink: и после ядец.След като запаля на газ и превключа на бенз след 2-3 сек гасне.Намерих къде са предпазителите на горивната помпа,та днес ще гледаме там к'во става.

Редактирано от Izanagi
ненужен цитат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махни задната седалка за да чуваш по добре дали работи помпата.Даже може да и подадеш директно ток за да видиш дали ще тръгне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предстои ми да сменям бензиновата помпа.Бихте ли ми казали,дали трябва да разкачам резервоара или има по-лесен начин.От менюала излиза,че май трябва да разкачме брони,резервоари и т.н :dry: Моля... :unsure: !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не бързаи с помпата аз го имам напулно същия проблем в на4алото работеше на бензин когато си поиска и накрая тотално отказа проверих помпа дюзи тоците по колата даже проверихме помпата дали прави достатъчно налягане и накрая се оказва маи че е от газовата затова провери всичко преди да копуваш каквото и да а аз и горивен филтър смених :rolleyes:аз все още си паля на газ не мога да се навия да я закарам при някои газаджия :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мдааа...пак загадки :dry: А бе ще се проверява,то е ясно.Ама защо само новаците се гърчим сам самички.Добре поне,че майсторът ми е пич и ме търпи.Златен си Марчо :D

Редактирано от Dragi4
Не цитирайте предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де така и не разбрах като подадеш на контакт чува ли се помпата или не ама се заслушай хубаво.Защо така бързо реши че е тя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери копчето с което прехвърляш от газ бензин дали работи ако не свети инкацията / лампичката/ за бензин значи е от него доста срещан проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не е ключето.Помпата мълчи и това е.Само че свалихме задните седалки и там няма нищо освен нивомера за бензина.Ако някой знае как да я сменим пустата помпа,без да сваляме резервоара,ще почерпя,обещавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Помпата е там, където влизат маркучите в резервоара.

Редактирано от Izanagi
ненужен цитат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така,Сега искам да се успокоиш и преди да си дал една чанта грешни пари да направиш това, което ще ти напиша!!!Както си свалил седалката даваш на контакт. Ако не се чува помпата гасиш всичко. Клякаш долу при съединителя в купето и търсиш една кутийка с надпис"Main rele". Като я намериш посъветвай го/чукни го/ с отверката и пробвай пак. Ако се наложи 2-3 пъти го посъветвай. Има в предвид, че там е на сивик, на теб може и под волана да се падне... Тая простотия командва помпата и като се прецакат спойките и отказва да пали колата. Сивика беше така. На газ нямаш бензинова помпа и колата за това работи. Ако тръгне не тръгне със съветите го отвори и виж как са спойките. Ако трябва го отнеси да го презапоят някъде и пробвай пак. Презапояването върши работа/при мен за месец някъде /. После си търсиш работещо. :cool:п.п. Кажи от къде си, тук газаджията ми ми каза, че ги лекува много успешно с побългаряване :D

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Кърджали съм братко.Благодаря за съвета.И това ще пробвам...утре :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...