Jump to content
a.aleksandrov

Скърцане отпред при въртене на волана

Recommended Posts

От скоро ми се появи едно много дразнещо скърцане отпред предимно при минаване през неравности по пътя, а също така и при завъртане на ляво-дясно на волана на място. Чува се по скоро като на гума, за това си мисля, 4е може да е тампон. Не знам дали има връзка с това, но от същата страна има и тропане при преминаване през дупки, но то може би идва от нещо друго разбито. Ако е имал някой сходен проблем нека сподели от какво е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж я на канал като хващаш различните щанги и ги поклащаш леко.Пробвай с 2 ръце да натиснеш калниците отгоре , все едно ти кляка колата за да видиш дали свирят тампоните на амортесьорите ( най-често е от тях ).Зима е все пак , стари са тампони/гуми и е нормално да просвирват ако е от тях :) Най-кофти е ако е от някой шарнир , че и те издават подобен звук преди да почнат да тропат.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тропането наи-вероятно е от беилетката,а скърцането от големият тампон на носача които е от към купето.Напръскаи го с wd40 и поне временно скърцането трябва да изчезне;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за шарнир - долен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тропане+скърцане=тампон.Само скърцане - тампон, и/или шарнир.Само тропане - шарнир, биалетки, кормилни накрайници (външни/вътрешни).п.п. На канал, без повдигнати гуми, ще провериш само биалетките, тампоните на стабилизиращата щанга, и евентуално накрайниците. За проверка на всички останали шарнири и тампони е желателно колелата да са във въздуха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% долен шарнир. Аз лично с една спринцовка с игла му пръснах малко масло и спря, за сега.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% долен шарнир. Аз лично с една спринцовка с игла му пръснах малко масло и спря, за сега.

верно ли:lol: . Почни да си търсиш нов , че тоя няма да устиска дълго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешни тампончета на стабилизираща щанга :P да видим кои ще познае :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...