Jump to content
J's Racing BB8

С какъв бензин карате?

  

55 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте колеги.Знам,че вече има тема и въпросът е коментиран но темата е стара и не отговаря на въпроса ми.А ето го и него-От кои бензиностанций зареждате.Итересуват ме скорошни наблюдения,защото всички знаем че ОМВ и Лукой са най-хубавите-да ама вече не.Сипах на ОМВ (100 октана) горе долу добре,след време започнах да сипвам на Лукойл(98-октана)-ами тя тая кола като започна да паркирвам и трябва да я форсирам до 2000 оборота за да тръгне.Понеже я прибирам в гараж на задна а той е по баир,колата я гася наколко пати.Просто на празен ход е много мудна с този нашия бензин.От скоро започнах да сипвам на ЕКО(100 октана) и от там съм най доволен но не винаги.За това споделете мнения на кои бензиностанций ВЕЧЕ е най-хубав бензина.Нямам проблеми с колата-от бензина е.А като и сипя 95 пфффф се едно дърпам още една кола отзаде.Сега да не ми кажете "тая Д14-ка колко искаш да върви"...калпавия бензин се усеща ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам на Ромпетрол или ЕКО и то само 95 и съм доволен. Понякога когато пътувам извън Варна се е налагало да слагам от други бенциностанции и веднага усещам разликата. Колкото до това дали 95, 98 или 100 октана личното ми мнение е, че парите дадени за по-скъп бензин са пари на вятъра! Като знам манталитета на търговците и това, че няма почти никакъв контрол на качеството, а познайте колко октана е супер 100 примерно.Просто е въпрос на късмет на каква партида ще попаднеш. Евентуално при горепосочените бензиностанции според личните ми наблюдения има малко по-голяма вероятност да нацелиш горе-долу приличен бензин и то може би защото имат малко по-висок собствен контрол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпробвах повечето,но вече няма да си правя опити,дори и Еко ме разочароваха - Шел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъв Шел...никво OMV...Само Еко! И то само определени техни бензиностанции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до преди 2-3месеца зареждах на Еко, докато нещеш ли заредих на Шел 95V-power, разхода падна и ми харесва как върви колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги според мен е късмет на какво ще попаднеш донякъде. Сипвал съм 100 на ОМВ и 98 на Лукойл и не останах доволен. От Еко 100-октановият съм най-доволен, защото определено се осети като разход и като работа на колата. Според мен на Еко е добър бензина. Иначе с какъв бензин карам?... Опитвам се да ги редувам през 2-3 зареждания сипвам 100 октана. :P Туй само когато има пари. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам с 96 на петрол

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еко 100 октана. С него колата работи по-спокойно и е по-икономична :) А към колегата Prelude98 ако караше кола със степен 12:1 и нагоре пак щях да те питам дали парите за високооктанов бензин са на вятъра :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разисквано е много, но да запиша и тук едно мнение. Ромпетрол 95 или Шел 95 или 95 ви повер :) с ромпетролския според мен най-добре ми работи колата, не е мудна всичко е супер. ЕКО ги избягвам след като след тяхно зареждане, колата ми извади разход 22/100 от тогава не стъпвам, да не говорим че налях 100 октана и колата работеше по-зле от колкото с 95.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за ЕКО и от мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Еко Економи 95 (все пак карам д15з6 икономик) :Д Пък и от както имам карта с 5-6ст отстъпка на литър не съм зареждал в друга бензиностанция.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм от Екто95 на Лукоил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95 V-Power на Shell. И то не от всеки. Сипвам от 1-2 шела.D14-ка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Еко Економи 95 (все пак карам д15з6 икономик) :Д Пък и от както имам карта с 5-6ст отстъпка на литър не съм зареждал в друга бензиностанция.

Явно не си сипвал скоро, защото от 2 седмици всички карти на ЕКО са с 3ст остъпка :blink: Аз пък бензин зареждам от Ромпетрол ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Еко Економи 95 (все пак карам д15з6 икономик) :Д Пък и от както имам карта с 5-6ст отстъпка на литър не съм зареждал в друга бензиностанция.

Явно не си сипвал скоро, защото от 2 седмици всички карти на ЕКО са с 3ст остъпка :blink:
От о/о година точа на Екото,нали са уж гърци,та дано и горивото им е вносно.То и 5 ст. си беше символика ,ама 3 ст... Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Еко Економи 95 (все пак карам д15з6 икономик) :Д Пък и от както имам карта с 5-6ст отстъпка на литър не съм зареждал в друга бензиностанция.

Явно не си сипвал скоро, защото от 2 седмици всички карти на ЕКО са с 3ст остъпка :blink: Аз пък бензин зареждам от Ромпетрол ;)
Не е така колега, промениха отстъпките, сега скъпите им горива кинитрон и дизела са с 7 ст отстъпка, 95 економи с 4 а газта -с 3, в неделя зареждах и ми го казаха това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Еко Економи 95 (все пак карам д15з6 икономик) :Д Пък и от както имам карта с 5-6ст отстъпка на литър не съм зареждал в друга бензиностанция.

Явно не си сипвал скоро, защото от 2 седмици всички карти на ЕКО са с 3ст остъпка :blink:
От о/о година точа на Екото,нали са уж гърци,та дано и горивото им е вносно.То и 5 ст. си беше символика ,ама 3 ст...
Наистина скоро не съм зареждал, тия дни ще проверя как стоят нещата. С 5ст се ядваше, от 2,35 на 2,30 - ОК, ама с 3 си подигравка..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз редовно зареждам 95 и много рядко 98 на д15б2, предимно зареждам на забутана бензиностанция дето е с 4 5ст. по-евтин или на Еко с карта за намаление :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не е така колега, промениха отстъпките, сега скъпите им горива кинитрон и дизела са с 7 ст отстъпка, 95 економи с 4 а газта -с 3, в неделя зареждах и ми го казаха това

Точно така е, вчера заредих 95 економи с 4ст. отстъпка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина скоро не съм зареждал, тия дни ще проверя как стоят нещата. С 5ст се ядваше, от 2,35 на 2,30 - ОК, ама с 3 си подигравка..

:D :D Понеже с 5 стотинки не е подигравка ...Едно време имах карта за 15ст. на литър, уредена по НЕетапен ред, тогава иди дойди си заслужаваше...всичко останало си е ебавка с нервите на хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сипвам 95 от ЕКО. Честно казано е почти все тая какво и откъде ще и сипя. Но от време на време зареждам от Волф или ОМВ, както дойде общо взето :)За ЕКО ако имате карта на SDI отстъпката си е 5ст с нея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол 95 смятам, че е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100ка на шела е най-силен. Определено чувствам разликата. Сипвал съм от почти всичко. Екото понякога се подиграват с нищожна ефективност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-редовно сипвам 95 на ЕКО. От време на време OMV или другаде, ако се наложи. Колата уж си върви добре! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагам 95 от където дойде и да ви кажа след всяко зареждане колата върви различно :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пролетта зареждам само от бензиностанцията на Ромпетрол над Мол Варна и съм много доволен. Преди това 8-9 години бях само на Шел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък нещо не мога да усетя някаква разлика във вървежа.Единственото което съм забелязал (OMV) e, че при 100 октановия разходът е осезателно по-голям отколкото при 95.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам 96 на Петрола в Чайка под стадион "Черно море". Пробвах с 98 на Ромпетрол до Топливо и разхода се качи. За ОМВ-та за Варна има много противоречиви отзиви и го избягвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък само на еко сипвам 95 с добавката им. Може да се каже, че съм доволен, но това ще си проличи още малко като паднат температурите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За градско каране от която и да сложа никаква разлика не усещам , така че слагам си от Omv защото ми е по път и съм доволен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се запиша и аз със скромно мнение. Откакто имам Сивика само ОМВ Карера 95, отскоро се казва Макс Моушън. Карам малко като цяло, затова разликата в стотинките не ми пречи много.Не знам дали има обективна разлика с обикновения им 95, просто не съм го пробвал. Един път само на връщане от морето бях много на изпарения, след Бургас не намерих никъде ОМВ, чак в Казанлък, там имаше само Карера 100, та сипах от него - имаше разлика, но не драматична, както може да се очаква с претоварена с багаж кола. Засега чукам на дърво проблеми не съм имал. Виждам, че доста колеги зареждат от Еко и Ромпетрол - не че се учудвам, просто и на мен ми беше интересно да видя такава статистика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам А95,от където ми падне,навсякъде е едно и също- понякога има пратки с качествено гориво,а понякога....Публикувано изображение Не знам на какво се дължи това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Знам,че вече има тема и въпросът е коментиран но темата е стара и не отговаря на въпроса ми.

Колега обади се на модераторите да вмъкната една анкета, за да стане ясно кой е предпочитаният бензин.+1 за Еко 100!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото карах с обикновен А95 от доста места. Реших да пробвам със 100-октанов от Еко и О, чудо - разхода от близо 13/100 падна под 11/100 ! :blink: Карах 3-4месеца със 100-октанов и пробвах 95 с добавката на Еко и пак чудо! Разхода си остана почти непроменен. Пробвах и 96 на Петрол и също съм доволен като разход в литри, но е по-скъп, а от Еко имам и карта за отстъпка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2005 ползвам услугите на Shell и по-специално Schell 95 V-Power. Забележете, че за толкова години всички останали бензиностанции смениха по няколко пъти имената на различните си горива, но всъщност сменят само табелките или в най-добрия случай количеството добавки в горивото.От личния си опит мога да заявя, че Шелските горива най-много се доближават до европейските стандарти за горива. Гореспоменатият е с добавка за почистване на клапаните, a V-Power Racing има и такава за повишаване на антидетонационната устойчивост. От много хора съм чувал мнения от сорта на: много гаден, още щом го налях и колата почна да предърпва..Ами така е защото всеки автомобил с инжекционна система си има и компютър, който започва да настройва работните параметри на двигателя главно според качеството на горивото.Ето защо за постигане на някакъв резултат трябва да се изразходва поне един резервоар от въпросното гориво(което и да е то). А че всички ашладисват горивата както им изнася няма спор.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...