Jump to content
Milchik

d16y2 газ разход

Recommended Posts

здравеите колеги карам четириврата англичанка 1.6 втек на газ,газовата е заволи и е слагана в италия.дава ми смесен разход 9.3-9.5 смесено при бавно каране до 3000 об. и я изчаквам да прехварли на газ преди да трагна да шофирам. и въпроса ми е нормален ли е този разход?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Д16з6 и преди няколко месеца сложих чистак ново ГИ. Даваше ми разход 10-11 градско без настъпване. Сложих спортен изпускател 4-2-1 и генерация на ф60 и сега гори 11-12 с каране до 2500 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с d15b2 без нищо спортно и каране до 2000 оборота (демек пенсионерската)...и ми дава градско Варна 11-12...така че всеки сам да си смята. С нов изпарител БРЦ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги споделете вашите коли колко горят.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия разходи не са ли малко големи за тези двигатели.Аз ще сложа само за репер че Карина Е с 3S-FE с автоматична кутия дава смесено 12,5 до 14 на сто с нормално каране (т.е. аз като я карам си я настъпвам). Уредбата е обикновенна газова не е ГИ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14а2 с ГИ Фобос 1:Извънградско културно/м/у 80 и 120/ 6,5л/100Смесено каране- 8/100Изцяло градско- ок 8.5-9 Като я натискам си подхарчва и малко отгоре, но над 10 не качва.За разхода си има огромно значение свещи, филтри, масло и другите консумативи. ;)п.п.Имам един колека с д16у2. Твърди, че му харчи 9-9,5 софийско и 7 на дълго, ама е почти пенсионер и карането му не е актуално.

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д14а2 с ГИ Фобос 1:Извънградско културно/м/у 80 и 120/ 6,5л/100Смесено каране- 8/100Изцяло градско- ок 8.5-9 Като я натискам си подхарчва и малко отгоре, но над 10 не качва.За разхода си има огромно значение свещи, филтри, масло и другите консумативи. ;)п.п.Имам един колека с д16у2. Твърди, че му харчи 9-9,5 софийско и 7 на дълго, ама е почти пенсионер и карането му не е актуално.

хаиде колеги колко горят вашите хонди?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д16у2 бързо бавно гори 11.2 градско?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 20 лв газ сега и при тези цени минавам 170 км градско във Варна 5,5 км в едната посока до работа, обаче този разход не е реален защото на 280-300 км слагам и по 20 лв бензин така че разхода на газ при различни хора варира много,някой горят по 12 , но не харчат бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

D14Z2 20 лв - 220 км /ГИ Lovatto / като се има предвид че около 10-15 км карам на бензин (от тези 220) .. докато загрее и тнт... карам само градско във Варна ... но живея в Аспарухово тоест минавам моста около 10 тина КМ без светофари кажи го извънградско преди да започна градското ..

Редактирано от Mickelangelo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

D14A2 газов инжекцион на Фобyс градско 10 извън градско 6,5-7 при 100км/h

Редактирано от HONDA-ADNOH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A4 ГИ ФОБОС–Извън градско 90–130 7–8.5Градско София.9–15Може би ще ви бъдат интересни показанията на инфоборда.Изминаги километри–6570работа на празен ход–55 часаработа на скорост182часамаксимална скорост–158.6 км.средна скорост–36км.Среден разход–8.2л.консумирано гориво540л. От него бензин 76.3л.Брой стартове342Време на засичане от21.10.2011 до днес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг с д16-ска да пише стана ми ясно че д14 гори малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

civic 7 хечбек 5 врати D16V1 газов инжекцион LOVATO11 935 km LPG 1042 l бензин 130 l пари 1393 лв. + 328 лв. = 1721 лв.или 8,7 газ и 1,1 бензин за 100 км в пари 14,42 лв/100 кмпреизчислено само за един вид гориво, като се предположи бензин 29,00 MJ/l и газ 22,16 MJ/lбензин 7,76 / 100газ 10,16 / 100преизчислено като бензин като се смята какво количество бензин би се закупило с парите за съответното количество газ, пресметнато за всяко зареждане (зависи от съотношението на цените LPG/бензин в момента на зареждане) :бензин 5,36 l/100 km. за 2012 г.Опита показа че всякакви засичания на къси разстояния или малки количества гориво (напр. 1 резервоар от пьлно до пълно) нямат почти никаква достоверност. При мен се колебаят между 7 и 11 л/100 км газ, измерено при всяко зареждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

civic 7 хечбек 5 врати D16V1 газов инжекцион LOVATO11 935 km LPG 1042 l бензин 130 l пари 1393 лв. + 328 лв. = 1721 лв.или 8,7 газ и 1,1 бензин за 100 км в пари 14,42 лв/100 кмпреизчислено само за един вид гориво, като се предположи бензин 29,00 MJ/l и газ 22,16 MJ/lбензин 7,76 / 100газ 10,16 / 100преизчислено като бензин като се смята какво количество бензин би се закупило с парите за съответното количество газ, пресметнато за всяко зареждане (зависи от съотношението на цените LPG/бензин в момента на зареждане) :бензин 5,36 l/100 km. за 2012 г.Опита показа че всякакви засичания на къси разстояния или малки количества гориво (напр. 1 резервоар от пьлно до пълно) нямат почти никаква достоверност. При мен се колебаят между 7 и 11 л/100 км газ, измерено при всяко зареждане.

Добре дошъл колега!Като за първо мнение много компетентен отговор!Подкрепям напълно !Отделно да добавя.Отиваш на колонката и не ми се правиш на баровец да хвърлиш ключето на момчето и да влезеш да зяпаш голите мацки по списанията!Седиш като типигьоз до колонката и гледаш манометъра.Показания:Отдавна неизползвана колонка:5-6 барСкоро използвана колонка:7-10 бар.Нормално налягане за спиране на зареждане без клапан 11-12 бара.При пълна бутилка и затворен клапан 13-14 бара за кратко.Всички други налягания..нещо не е на ред.Газаджията да не си бърка по джобовете и да не пипа тавана на колонката...ако е висока,да не подскача на един крак.Второто око да е на цена...не на литри.Цакането става директно с 1 лв или 1 литър на 25-30 литра бутилка.Цакането е с дистанционно(радио) в джоб,обувка или с клуче,бутон на тавана,гърба или скрито място по колонката.Практикува се навсякъде..ОМВ,Лукойл,Петрол.На нонейм станциите е задължително.Газджията преценява дали да го задейства.Като види ,че се вреш у него,ще предпочете да не пипа.Фискален бон не променя нещата.В бутилката е влязъл 1л.по-малко.После икономисаната газ се продава на 60-80ст на доверени хора.По принцип се цакат жени,старци,баровци,хлапета,видимо заблеяни мъже,мъже които си бършат стъклата,помпят гумите.За това имам инфо и съм го проверил.Предпоалгам ,че може и да цака някой от охраната,като ви гледа на камерите..принципа е същия и важи и за бензина и за нафтата.На случайна колонка се тикам пред часовника/брояча,така че периферно да виждам работника.Брояча върви с постоянна скорост.Броя на ум левчетата и гледам дали броенето ми върви или прескачам цифри :)Разхода ми е 10/100 градско и извънградско,като зареждам при приятел....D16W1.Знам и как да се снабдите с евтина газ,но ....,трябва да проявите малко съобразителност,след като прочетете горните редове...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята лятото гореше градско 10-11/100, а извън градско 8-9/100. Сега зимата 12-13/100 градско, не съм я карал извън града.(Варна)D16Y2

Редактирано от Dimitar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ае стига бе,И тия ли почнаха с бакшишките номера...Аз се чудя защо на моменти ми зареждаха колосални количества...Сега сипвам само на една малка в Перник. Само там ми дава най-нисък разход. Едно уточнение- не е Фобос 1 а Фобос 4 мойта уредба. Зимен разход:д14а2 извънградско 7/100д13б2 9,6/100 ама градско. Извън 8/100. Това с двоен карб и душманско каране. Не мога да я карам тая кола кротко. Религията не ми го позволява :D :D :D п.п. Наздраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като прочетох мнението на колегата какви шмекирии правят,започнах да обръщам внимание като зареждам и колата ми смъкна разхода с 1 литърПубликувано изображение факт.. сега ми гори 9 извънградско и 10 градско при студено време в СтараЗагора.благодаря на колегата че ме светна по въпроса със зареждането.

Редактирано от Milchik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не се стягай като ги хванеш,че момчетата/момичетата не са виновни...така са им наредили.Аз бързо паля,ама по добре е да се търси управителя,а не да бъхтиш бензанджията с кофата като мене.... :angry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord CL7 / k20z3

Щом и по известните вериги правят цигански номера, може и да не са ми съвсем верни сметките. При мен разходът беше висок веднага след монтажа на ГИ , до към 16 / 100 със ~ 70 % градско, но след последните настройки при газаджиите, нещата се подобриха. Не съм минал много километри, така че да могат да се изчистят различните грешки в сметките, но все пак, това което съм засякъл е:

 

- смесен разход 11.5 / 100 (при горе-долу 50 на 50 градско / извънградско)

- само градско 13.5 / 100

това е при средно натискане – без жалене и съобразяване с оборотите, но пък и не твърде агресивно..

Редактирано от DROCCA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги карам четириврата англичанка 1.6 втек на газ,газовата е заволи и е слагана в италия.дава ми смесен разход 9.3-9.5 смесено при бавно каране до 3000 об. и я изчаквам да прехварли на газ преди да трагна да шофирам. и въпроса ми е нормален ли е този разход?

Дори и да е нормален по изгодно ли ти излиза ? Гъста за мен е само проблеми . Иначе с този разход спрестяваш по 3-4лв. на всеки 100 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16y3 с газов инжекцион: Градско 8-9на 100. Извън градско пада малко под 8, но малко. С нормално каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от скоро карам Хонда Сивик 1995г. 1,6 Витек (англичанка) д16у2 на газ и съм зареждал за сега само 2 пъти единия път от Ромпетрол, втория от ДжиЕнерджи и двата пъти ми даде еднакъв разход около 13/100 градско във Варна при нормално каране , което ми се струва много. Колата е с газов инжекцион Ланди , сега се чудя да свещи ли да сменям или да правя една профилактика на газовия инжекцион! На бензин гори 8-9! Според вас нормален ли е този разход 13/100 и как може да се намали на около 10-11 да речем ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 НЕикономик ГИ Стефанели-градско 14-15л/100км,извънградско 10-12/100км.Това е като зареждах на Лукойл.Скоро минах на Петрол и разхода ми падна с около половин до един литър,но пак е голям.Най вероятно проблемът е в колата,ръмжи и не върви както преди.Като сложих ГИ-то преди 3 години ми даваше разход 10 в града и 7 извън града.Не знам във Варна при кой газаджия да отида за настройки  :biggrin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 НЕикономик ГИ Стефанели-градско 14-15л/100км,извънградско 10-12/100км.Това е като зареждах на Лукойл.Скоро минах на Петрол и разхода ми падна с около половин до един литър,но пак е голям.Най вероятно проблемът е в колата,ръмжи и не върви както преди.Като сложих ГИ-то преди 3 години ми даваше разход 10 в града и 7 извън града.Не знам във Варна при кой газаджия да отида за настройки  :biggrin:

Ти не си ли слага при Ники газовото? Отиваш пак при него и си ти, само че сега е над Цветния и телефона му е същия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам същата кола като на колегата Milchik,Англичанка 97 год с двигател д16у2,внесена от Италия с обикновенна газова Заволи.Градско 13/100 извън градско 10/100.Преди една седмица сложих чисто нов изпарител Ловато.Промяна в разхода с около 1л/100. Последно засичане 32лв газ от Лукойл 325км смесен разход,като градското е в Русе,а извънградското е не много икономично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...