Jump to content
milosha

Откъде да си купя нещото за махане на винетки?

Recommended Posts

Не знам как се казва, но става въпрос за онова пластмасово нещо с ножче, с което се премахват от стъклото винетки и т.н. Разбрах, че в Практикер има и струва 1лв, но ми е на другия край на града, може ли да ми кажете в центъра къде се продава? Търсих по бензиностанции - няма. Или пък беше примерно 10лв...

Редактирано от milosha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го взех от кварталната железария. Огледай около теб, не се води конкретно за винетки, но е същото нещо и върши супер работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Лукоил има,представлява ножче за бръснене с пластмаса която служи като дръжка,аз лично само с първото се справям :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти трябва да купуваш ! Разлепяш я и каквото остане с бензин го почистваш ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така, разлепяш колкото можеш и после се изчиства даже и с парцалче и топла вода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше поне да кажеш къде, за да знае някой който иска да купи същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всяка бензиностанция би трябвало да има. Аз имам две - едното съм го взел от Petrol, а другото от OMV.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С бензин ще ви мирише,аз ползвам за всякакви стикери кореселин,слагате малко на парцалче и сте готови,много бързо изветрява и няма остатъчна миризма в купето .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите аз ги махам с острие от макетно ножче и след това с мокра карпичка премахвам остатака

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Съгласен съм с колегата, че варианта с кореселин е по-добре от бензин, защото няма да мирише. Може и още един вариант, без покупка на пластмасови джаджи и чистене с бензин и други.Нагрявате със сешоар (ако имате ток до колата или гараж),след което се отлепя бавно и внимателно.Остатъците се премахват с помоща на влажна хавлиена кърпа с повечко натискане ;)Поздрави

Редактирано от VTEC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се справям ръчно, а каквото остане с помощта на влажна хавлиена кърпа с повечко натискане. Колеги я споделете снимка на въпросното приспособление. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

прилича на това.

 

 

Тази джаджа струва 1 лв. и се продава в доста железарии... Винетка, гражданска или преглед се махат за 30 секунди с тази стъргалка...

Редактирано от kokodaf
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В Лукоил струва 3.15 поне принас 

Редактирано от mitaka_B18C

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моито го взех за 3 лева от петрол, както каза колегата махат се мн бързо и поне при мен без остатък, направо си залепям новата винетка на мястото на старата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има го във почти всяка бензиностанция на ПЕТРОЛ, ОМВ, ШЕЛ и т.нЕвтино е, около 3-4лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз в Петрол го намерих върши страхотна работа за 3лв. само, няма да има вече майки, лели и т.н. :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове ще си олесните много работата ако още преди самото залепване сте лепнали въпростана винетка или гражданска няколко пъти на ръката си.Така много по лесно се отлепва когато се налага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги пробвал съм всичките изброени по горе вариатни без бензин и са напълно ефикасни имам и ножче/стъргалка купих я от железария в центъра за 1лв и тя добре се справя ако го правиш така че лепилото да се маха а не да се размазва по съклото и да го гониш от единия край до другия докато го разкараш :) затова както пише и HONDA-ADNOH преди да мацна каквато и да е такава лепенка на стъклото я лепя по ръцете си по дрехите даже и каде ли не докато не се налепят ситни частици така че лепилото на лепенката да има по слаб ефект и тогава я слагам на стъклото и след време когато се наложи просто я махам с лекота без помощни средства и материали ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги махам с острие от макетно ножче и след това с мокра карпичка премахвам остатака

:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-4лв. за някаква пластмаса?! :blink: Вземете си за 0.10лв. една метална ламичка за старите самобръсначки и си решавате проблема, а с останалите 2.90 може да идете да пиете някъде една кола и кафе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-4 лева, но безопасността преди всичко, че обикновенно ги лепя тези стикери максимално един до друг и най - близо до краищата на стъклото .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги свалям с резец от макетен нож :) Става доста бързо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...