Jump to content
Кирето

Само за D14..... 6-та генерация

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

д14а3 10лв газ на 100км във варна нормално каране  и с 20 литра газ 300 км извънградско не съм си играл да го смятам с обикновенно газово и турски изспарител съм и да под извънградско имам впредвид  пътя варна софия

Редактирано от николаи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте!От 2 месеца търкалям англичанка 97-ма 1.4 90 кончета.Извънградско 5 -5,5(София-Варна с постоянна ск.110км/ч) Градско 8-9 :yes: И вече обмисля идеята за газов инжекцион.

Редактирано от zlobar4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се и аз хонда сивик аеродек 1.4 90кс d14z4 газово landi 

- само аз в колата без климатик до Варна - 6.6/100 като се има предвид завойчетата и средна скорост около 55км/ч близо 60км заради цистерни и тирове - лукойлска газ

- 5 човека в колата, два огромни куфара, ръчен багаж, някакви кутии, детска количка и климатик - 9,4/100 на 5та включих чак на сл. бряг - лукойлска газ

- 2ма на магистралата 100-110км/ч без климатик 8,5/100 лукойлска

- 2ма на магистралата без климатик с 90км/ч - 6.6 лукойлска

- шелска газ смесено и климатик за 80км - 8,5 газ, играят оборотите

- еко - същото положение като с шелската, но набира по-добре и изпреварва по-добре, но градско няма разлика или поне не си струва 10те стотинки в цената според мен

- от петрол инс в  Бургас - 6.6/100 смесено ако искате вярвайте и то като казвам смесено 60-70% градско... колата гаснеше много също и на задна даже смятах че съединителя си заминава, оборотите също играят но по-малко, колата се държи като задавена, липсва й мощност. С картата за отстъпка ми дойде по 1,06лв литъра, но гасненето си дразнеше.

 

засега се придържам към лукойла гледам да зареждам вечер в събота или неделя. Показанията за Еко и Петрол ИНС са на чисто нов въздушен филтър, а другите си бяха на прилично замърсен филтър купен в италия незнайно кога. В момента съм се навил да сменям свещи, така че пак ще си поиграя да я засека

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕ тази тема съм я писал преди балканската война..

Айде след 3 години каране на сивика да споделя и аз. След като си раздвижих спирачните апарати и вече колелата се въртяха спойно без проблем.....след втората година....разхора ми падна значително! След като си оправих изпарителя.... щото газаджията го беше слагал с Г**А си и опаа..... колата харчи и по малко. Интересното обаче е че след като и навъртях 50 000 км за 3 години вече грам не ми дреме колко харчи, Поради простата причина че все се кара извънграско с 100-120 дава към 7.5-8,0 газ. Но разхода зависи най много от това колко ви тежи крачето.

Равносметка : газовата струваше 1000лв. за 50000 км на газ съм я избил 2 пъти в най лошия случай, което не е кои знае колко добре. Ама и на бензин не си е работа в тая държавица.

Успех и повече безаварийни километри със стартите трошляци.

Редактирано от Кирето
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изминах 750км., с 43 литра гориво. Разхвърляно по километри, се пада разход, 5,7 л./100км.- бензин. В пробега се включва малко градско Варна, малко градско по баирите на Търново, около 2 часа по магистралата с климатик, със скорост 120-140км./ч.Няколко километра на първа скорост офроуд до плажа и обратно. Тоест, това е смесен разход с един човек и среден багаж. Устройва ме напълно, усеща се, че след якото каране, катализатора се поизчисти! Не съм щадял гориво, дори съм я карал, леко над границата на икономичното! Civic 6gen hatch 1,4 is

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Последно заредих ..газ..  на .29.07.14г.   за   .20.. .лв.(..16,7.... литра)  от "Лукойл Младост 3'и минах  ..165.. км. градско в София на пълна газ!

п.с. 'ба си майстора" на обикновено ЛОВАТО съм  :punk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A2 (5 врати),Англичанка-1997г..гуми 195/55/15.....Разход: сам с нея...Извънград-5.5л.; Градско-7.0л.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След суапа (  http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=94505&hl= ) разхода при изминати 500км. от който 100км. градско в най-голямата манджа разхода е 30л бензин или 6/100

 а колата остава да се мапне и постави спортна генерация :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14z2 градско с 10лв. при цена на бензина 2.45лв. ОМВ минавам около 60км. извън града около 5л. на 100км. със скорост 95км/ч незнам как винаги намистам крака ми и поддържам тази скорост. Но вали ли дъжд, мокро ли е градско с 10лв. максимум 30 40km. :D (п.с ръчната ми хваща добре и педала нещо лепне за стелката)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви гледам разходите не мога да реша моята гори ли... не гори ли...? На дълъг пробег около 1300 - 1500 км два пъти съм я засичал. В този пробег има от всичко по малко (планинско , градско и доста магистрали), стремил съм се да карам икономично, като минах около 300 км с 80-90 км/ч, градското е много малко , а планинското е около 30%. Това нещо два пъти съм го правил без климатик, с каквато газ ми падне, като преобладаваше лукойл, малко еко, и още по-малко ромпетрол. За тези км не можах средно да падна под 8,3л/100км .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След суапа (  http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=94505&hl= ) разхода при изминати 500км. от който 100км. градско в най-голямата манджа разхода е 30л бензин или 6/100  а колата остава да се мапне и постави спортна генерация :punk:

Този разход е с комп. Д14А4 с ноговото делко!Разход с комп П28 и делко Д16З6 извън 8.3/100 в града 11/100 с много трафик в пиковите часове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли нещо не разбирам или моя разход и супер голям? Японски хеч D14Z2 в последно време каран 80% извънградско за точно 1179км ми изгори 105.83литра газ т.е точно 8.97л/100км. Каране извънградско 100-120, в града (Варна) 1-2 пъти да съм попадал в задръстване. Естествено останах доста доволен сравнявайки го с Прелюда, който не ми е падал под 10 извън града. Обаче сега като чета тия невероятни числа от рода на 6-7 газ извънградско не мога да разбера къде е проблема? С ГИ Ловато съм, настройка ли ми трябва? И тези всичките стойности са при празна кола, без да возя никого!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко колега аз и бензиновите им стойности като чета на някои хора ми се струват като в научна фантастика ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи много от стила ти на каране, настройките на газовото. При скорости около 120 км/ч няма как да се получи 7 газ, това е ясно, но при скорости 90-100 без постоянни изпреварвания спокойно се постига около 7 разход на газ извън града.Разход и 6 на газ извън града е постижим, но трябва да имаш много здрави нерви и да се борави много внимателно с педала на газта.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята каляска е с мотор D14Z3 75к.с. Колата я карам на газ с газов инжекцион Фобос.Градско ми гори към днешна дата 9.5-10/100.Колата я карам на разстояния не повече от 3-5км.Разхода ме задоволява.Но извънградския ми е мн голям и на бензин и на газ.На бензин с един човек(аз и един приятел) с 90-100км/ч ми дава 8 бензин или 9 газ.Колата я карам с гуми 195/50 R15 Michelin Alpine Extra green нови.

Редактирано от the_engineer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@the_engineer как е засичаш колата извънградско? Пълно-пълно, празно-празно(за газта). За газте метода с допълване е изключително неточен, дори и на една и съща колонка да го правиш. За бензина е горе долу точен, но пак има отклонение. Предполагам си сменил и гарнитурата на дросела и е 75 коня само по документи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанка Д14А2. Градско около 9-10, но е карам предимно на къси разстояния 3-5 км, лятото разхода е с литър на долу. Извънградско 5.5-6 при скорост до 90 км., иначе магистрално каране със скорости около 150 км/ч отива към 8/100.

Разхода е на бензин, газ не ползвам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с "голямата" гарнитура.Сменена е преди да се сложи газта.Разхода го засичам по следния начин.След като свърши газта слагам 30лв и карам докато пак свърши.Това е най-правилния вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на бензин как я засичаш? На газ най-правилният метод е празно-празно, смисъл от празна бутилка пълниш до горе и караш докато свърши. Но пак ми се вижда висок разхода дори и при твоя метод на засичане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Карам вече 4 години Civic 6-та генерация EJ9, с двигател D14A4 90кс.

Гумите са ми 195/55/R15, имам масивен теглич и тороидална газова бутилка, които донякъде тежат и до известна степен прецакаха баланса на колата в завои.

 

Точен разход на бензин А95:

7л./100км - извънградско пълна с багаж, 2-ма възрастни + 1 малък човек и скорост от около и до 140 км/ч и на моменти с климатик, т.е. може да гори и по-малко при други условия.

Засичана е с пълнене до горе, според мен абсолютно меродавен метод.

 

Точен разход на ГАЗ с Г. И. EuropeGas Oscar-N mini SAS (монтиран лично от мен):

28л (толкова събира бутилката) - 340 км. - с газ от бензиностанции Petrol.

Ако ми е правилна сметката това са 7,9 л/100 км. за смесен разход при повечето извънградско каране и скорости до 130 км/ч.

Това е абсолютен рекорд като се има в предвид, че бензиностанциите разчитат предимно на "нерегламентирани съставки" за да съкратят някои разходи и за това разхода и вървежа всеки път е различен дори и ако се зарежда от същата бензиностанция и от същата колонка :)

Нормално ми гори по бутилка (28л) за приблизително 300 км пробег, говорим сега за зимния сезон.

 

Слушал съм приказки от 1001 нощ, в които се обяснява, как правилно настроен хубав Г.И. прави същия разход както на бензин при запазена същата мощност и динамика.

Това според мен няма как да стане поради 2 основни причини:

1. D14 е проектиран за да гори оптимално преди всичко бензин! Принципно има модели на Хонда чиито двигател е проектиран за ГАЗ.

2. По-дългите въглеводородни молекули на бензина го правят по-калоричен при изгаряне.

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14Z1 - На газ (ГИ Zavoli) среден разход 7,6-8,1. Засичана многократно на празно-пълно-празно на една и съща колонка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A8  англичанка 90кс с инжекцион ФОБОС2 градско във Варна - 11-12л/100км  извънградско - 8/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d14z4 90 коня с обикновено газово ми дава разход от 10/100 газ извън града при скорости до 160; градско разхода е 10-14 къси разстояния,чести паления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да направим равносметката за годината:
1. Разходи за гориво(бензин и газ)
Total driven distance: 42.826 km (276.609 km to 319.435 km)
Period: 31.12.2013 until 31.12.2014 (365 days)
Total costs 1.814,59 EUR
Vehicle costs in EUR/km 0,04
 
2. Разходи за гориво плюс всички останали разходи по колата
Total driven distance: 42.826 km (276.609 km to 319.435 km)
Period: 31.12.2013 until 31.12.2014 (365 days)
Total costs 2.171,96 EUR
Vehicle costs in EUR/km 0,05

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,как се сваля панела за парното,че днес докато човърках други работи се оказа че вече няма подсветка.Иначе копчетата светят,за сивик 6-а японка.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d14z2 с 16ки 195/45 10 градско и 7.6 извън града до 120км/чсега с 17ките 205/40 + 1 литър колата е с газов инжекцион - Прогас компютър и другото е мешена скарапреди като нямах газ 10 бензин в града и 5.8 лятото като ходих до морето с 90км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Ей тая красавица със D14A8 ми дава 10.5 градско газ и около 8 извънградско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...