Jump to content
Shadow^Dancer

Stage1/2/3 разпределителен вал, d15mini-me

Recommended Posts

Здравейте колеги :) от няколко дни ми е влезнало в главата стейдж 1/2/3 разпределителен вал за косачката :D Мотора е д15б2 с д16з6 глава, 4-2-1 колектор, K&N конус. Въпроса ми е има ли смисъл от тия валове? До колкото събрах инфо от нета, тези валове имат смисъл при д16з6 когато главата е шлайфана яко за да се вдигне компресията. При моя сетъп тя е висока по начало заради блока и буталата на д15-ката. Идва въпроса кой стейдж е най-подходящ и в идеални условия (настройка) какви реални ползи ще има. Ако има потенциал да даде 10whp примерно ... ще си струва до някъде. Някъде видях да се коментира че при стейдж 3 имало вероятност да се загуби нормалния празен ход.Всякакво инфо е добре дошло :) Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРи по сериозни валове е нормално да се загуби празния ход. 10 коня на колелата на едновалов мотор ... да се изкарат от вал трябва да е ниво 3..;)освен вала трябва да се смени всичко около него пружинки подложки шаиба. 200 $ винаги си струват;) стига да ти се дават. :lol:И тези валове 2-3 искат по висока степен на сгъстяване... иначе се получава дори отрицателен ефект.Според мен ниво 2 е наи добория вариант + насторика. ниво 1 при едновалите е загуба на пари според мен.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да слагаш гледай кой колко отваря... Със какви бутала си?За stage 1 пружини и тарелки не е нужно да се сменят.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха, много сте бързи :) знаех си че няма да чакам много :worthy: Със стоковите бутала на д15-ката съм :)Някой слагал ли е такъв вал на мини-ми сетъп ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам същия мотор с глава от d16z6 и имам въпрос именно за тези валове.Буталата са ми от д15.Насочил съм се към stage 2 или 3.Та въпроса ми е от къде мога да закупя въпросният вал и пружини,и каква е цената на всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за какъв вал става въпрос, понеже различните фирми имат различно отваряне и времетраене на клапаните и резултата варира. Поне да знаем каква информация да търсим.

Та въпроса ми е от къде мога да закупя въпросният вал и пружини,и каква е цената на всичко.

Това е твоя човек no-limit performance. Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BLOX Stage 2Supertech Springsето тия гледам аз ...

За Stage 2 също се препоръчва да се сменят пружинки и тарелки.Ако ще правиш бърза атмосферка, минавай на стейдж 3 просто няма какво да му мислиш.А иначе всяка фирма си дава спецификация за определения вал или валове - т.е. каква степен на сгъстяване е нужна за да имаш максимален ефект.За BLOX или OBX те оставям да си решиш сам.Със Supertech работя и мога да кажа, че за мен са може би номер 1 на компоненти за глава.Имам дилърски цени от тях така че ако се спреш на този вариант мога да ти помогна с добра цена..п.п. Ryuugan, благодаря! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, тази тема в последно време и на мен много ми харесва :) И да налея още малко масло в огъня. Имаше един пич (в Америка разбира се), който изкара 150 коня на колелата само заради вала. И то със Stage1 Турбо вал. Най-странното беше, че ползваше бутала от D16Z6, който монтирани на биелите от D15, стоят малко по-навътре в блока. Тоест, буталото в горна мъртва точка, не стига до горния ръб на цилиндъра, както си е с D15 буталата.

 

Сетъпа му беше доста елементарен.

D15B7 блок, биели, колянов вал

D16Z7 глава

Stage 1 Turbo вал

 

D16Y8 Всмукателен колектор

P29 Бутала

К&N Intake

Custom headers

 

 

ИИИИ хубаво пречипване.

Преди да смени вала беше на 120 whp, след вала и изпускателните колектори скочи на 150whp.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

No Limit Performance, благодаря за инфото. Ще те имам в предвид. 150whp с тоя сетъп :o уау това не е за вярване, много е добре ако е истина

Редактирано от Shadow^Dancer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАто някои извади 150 коня на колеата на д16-15 с този сетъп да ми се обади ;))) :lol:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е било BHP. Иначе вала на блокс е компромис. Гледам, че го избягват и за него има доста малко информация. В сравнение с Кроуер С2 има по-малко времетраене на изпускателните клапани. Ето за справка и със стоковия вал My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ryuugan, тоя линк го цъкнах ... в това време точно минава моята приятелка и гледа и ми вика "ааа подарък ли ми търсиш" :lol: ще ме вкараш в беля

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знаели дали правят някъде в България "бойни"' валове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знаели дали правят някъде в България "бойни"' валове?

под "бойни" валове какво имаш на предвид?пиши едно лс иам нещо на предвид за направата на спортни валове на изллючително добри цени, даже сега мисля да нося и на мене да ми правят :) Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...