Jump to content
scre

Виене след смяна на гуми

Recommended Posts

Здравейте колеги,днес ми се случи нещо странно... Та отивам аз да си купя шишони за моита барака и след смяната се появи странно виене от дясната страна,имам чувството че идва от предна дясна гума.Но това започва едва след 60км/ч! Гумите не са нови намерих ги в добро състояние и на добра цена. 2 по 2 са предни и задни и са различни но имат хубаф граифер и добра гъвкавост до колкото мога да преценя.Преди да ги сложа нямаше такова виене и сега изведнъж от каде се взе :lol: Не знам чудя се дали не е балансирана като хората тази гума или лагера ли ми е отишъл вече.Знам че зимните гуми по принцип са си шумни ноо това се чува само отдясно????

Редактирано от scre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гумите е колега и аз имах подобен проблем.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е балансирана гумата ще се появи вибрация при определена скорост и спед като я надвишиш спира.С тасове ли си на джантите.Ако не е сложен добре може да вие.Не мисля че е лагер защото щеше да вие и с предишните гуми и щеше да вие при всякаква скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда с тасове съм,за тях не бях се замислял.Иначе под 60км/ч няма грам шум,обаче над тази скорост започва,не усещам вибрации във волана сичко си е както и с летните,само дето шума се появи.Благодаря за идеята колега утре ще пробвам без таса да видим дали от него е било :)

Редактирано от scre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щтом вие след 60 км/ч е възможно да е лагер със различни гуми има различно натоварване на лагерите и като има тръгнал лагер при някои гуми не се чува осезателно а при други вие та се къса на по високи скорости лесно ще разбереш вдигаш колата на крик и проверяваш като завъртиш всяка една гума на ръка ако има едно малко румолене значи е лагер ако не издават никакъв шум е от гумите. Поздрави :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С втора употреба гуми е така. Най-вероятно едната гума е била преди това на кола с изпуснал амортисьор и има неравномерно износване. Смени двете предни гуми местата им и ще видиш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще стане ясно :) като се поизцапам ще пиша краиния резултат :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писа колегата по-горе - вълнообразно износване. Заради такова нещо преди време сменях задна главина, естесвено не се оправи. Оправи се чак с новите гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се цапай, зимните гуми си вият.По-мек им е грайфера и имаш чувството, че колата ще се разглоби. :lol: А напролет като сложиш летните и ебати релакса ;) Се едно друга кола :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа ще се поизцапам колега,шума идва единствено от дясна предна и все си мисля че ако трябва да шумят заради граифера трябва да шумят всичките.. И както спомена колегата ще сменя местата и ако пак го има виенето в дясната ше бегам за лагерчи :lol:

Редактирано от scre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти писах колега от гумите е, ако не сложи резервната и карай и ще разбереш :)

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не си имайте работа с гуми втора ръка Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва също се получава ако гумите са с посока. Моите също вият по тая причина, но не много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са криви колега,аз имах подобен проблем с гуми втора ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте гуми чисто нови ги сложих и има осезаема разлика в шума за разлика от летните,но при теб най-вероятно има неравномерно износване както и други колеги споделиха така че направи проби и сподели какво е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма място за притеснение ,същата работа и при мен се получи смених си зимните със летни ,които бяха бая носени, стари с грайфер с посока ,да не говорим че и неравномерно износени.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...