Jump to content
balinkata

Олекотен маховик

Recommended Posts

колеги понеже нямам опит със афтермаркет съединители и маховици, искам да попитам като се сложи керамичен съединител какво се случва с колата, педала на съединителя по трудно ли се натиска?http://www.nolimit-bg.com/product.php?id_product=341 този съединител керамичен ли е или не :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

получава се придрусване при тръгване и педала е доста твърд а за съединитела мисля че е сток

Редактирано от gendov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ Е КЕрамичен -НИВО 1 е съединителя и е с около 15-20% по твърд от фабричния и държи на повече бои от него.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая информация на първо четене,изглежда интересна,но за повечето колеги неразбираема...Ако може някой да я преведе,че и на мен не ми се изясняват някои термини!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховика си е чисто и просто акумулатор на енергия.Ако намалиш теглото му, ще намалиш и количеството енергия, което той събира между работните тактове на отделните цилиндри. Колата става по пъргава и ускорява малко по-бързо.Малко. Но може да усетиш разлика при изкачването на баири, зависи колко си го олекотил. А ако прекалиш могат да се случат и неприятни неща:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С алуминиевото махУвИчИ добре лИ И ??? :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маховик не се чупи! Освен ако не олекотяван в часта на болтовете тия клипове дето ги гледате ... са от отвиване на болтове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , имам маховик най лекия от Д серия 7кг и некви грамове, идеята ми е дали мога да го дам на стругар(кадърен) да отнеме още килце да кажем(и не говорим за разпробиваме в никакъв случай) или да не се вкарвам в филми да го слагам така?Четох разни стари теми но мненията са доста спорни като цяло за олекотен маховик.

И моят е олекотен с около 1.4-5кг нямам ядове! Дялкаи мъжката колега! :))) И тези изказвания от сорта на (В баир няма да варви) не е вярно в баира си варви по същия начин а в равното се развърта мн по бързо,но не очакваи чудеса! :)
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с афтър..... керамика с лек маховик 3.7кг. такаааа,много по мек от стоковия ми,по-нервна е,нема баири и  тем подобни.....старта е в пъти по-добър......... заслужава си ;)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знаете - от личен опит разбрах, че стоковият маховик на B18C4 тежи 7,750 кг, а стоковият маховик от integra dc2 (мисля, че се води B18C6) тежи 6,950 кг. В нета инфото е, че на B18C4 тежи 18-19 паунда (8-9 кила), а на B18C6 бил 15-16 паунда но това се говори без да са мерени. Моят си беше сток и го премерих - 7,750 кг. Изпадна ми сравнително изгодно маховик от интегра dc2 и като го премерих излезе 6,950 кг.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Почти съм сигурен, че имаше тема за маховници(маховици или както му казвате) за Д серия двигатели. Бях чел в тая тема че маховник от Д14А4 е 9 кила и че икономиците предимно са с леките 7 кила маховници а останалите Д серии са с по 9 кила маховници. Преди малко премерих моя маховник, за който не мога да гарантирам че е оригинален, но беше монтиран на Д14А4 двигател със стандартната си за него кутия. 7.3 кг тежи маховника на този двигател, ако съответно това е бил оригиналния маховник.

Редактирано от ACID BURN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...