Jump to content
DjSprite

Тандемът Макларън-Хонда се връща в F1

Recommended Posts

Тази новина е песен за ушите стига да е вярна :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще почна да гледам пак F1 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде дано ... да припадат ...тея Ред-Були! Един по-голем рацер от мене беше казал "кой ги пие тия редбули веееее" :lol: Предполагам че се сещате за кой става въпрос!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искренно се надявам да се случи и да дойдат пак славни времена , ще си остана още по върл фен на Макларън ....особенно и Бътън да кара ...голем кееееф :)

Надявай се, ама на дали ще настъпят славни времена с Бътън, по скоро ще им трябва пак някой като Сена и Прост, ама трудно се раждат на напоследък такива хора .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдеееееееееееееееееееееееееееееееееееее кеф :punk: Откога чакам.И сега съм луд по Ф1,а какво става с Хонда участие ОТНОВО :bow: !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ще е страхотен тандем и останалите тимове ще настръхват само като чуят Макларън-Хонда, особено с двамата пилоти на Макларън в момента, които освен че са най-добрата комбинация в решетката, приличат до известна степен на Сена и Прост! Хамилтън е много агресивен, бърз и кара със сърцето си, а Бътън е много техничен, хладнокръвен и кара с главата си. Освен това е изключително опитен както в преценяването на риска, така и в настройването на болида. Ненапразно от Макларън казват, че е един от най-добрите тест-пилоти, които са карали за тима.Имаше един лаф: "Бътън кара така, все едно, че кара личната си кола, а Хамилтън кара така, все едно е крадена" :DОбаче не съм сигурен дали Хонда ще са навити да инвестират толкова много средства в тази икономическа криза и след последствията от цунамито. Плюс това, йената в момента държи доста висок курс, което също им се отразява доста неблагоприятно.Все пак малко ме обнадеждава, че Бътън постоянно казваше, че не му е нужно на тази възраст да се обвързва с дълъг договор, но в крайна сметка наскоро подписа многогодишен договор. Мисля си, че промяната в плановете му има някаква връзка с Хонда.

Редактирано от Accord6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни това е една от малкото хубави новини, които стигат до мен. Дано да се възроди най-славният отбор! Дано!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Сена няма кой да го върне....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се надявам, но едва ли ще се случи.Хонда и тази криза оцеляха, а борда на директорите може и да не разпише колосалните разходи за разработка на новите двигатели 1.6 турбо, нищо че имаме опит от '80!Другият фактор е Макларън, дали ще искат ХОНДА?Остава ни само да чакаме и да се надяваме че Макларън-Хонда ще са най-добрите отново!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Не мога да ви опиша как се почувствах като видях тази новина - Любимата ми марка се събира с любимия ми отбор от Ф1. ПРосто бях изпълнен със щастие и се похвалих на всичките си приятели, че съвсем скоро "ги почваме"

 

Радостта обаче бе доста кратка :(

 

 

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=13544

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Не мога да ви опиша как се почувствах като видях тази новина - Любимата ми марка се събира с любимия ми отбор от Ф1. ПРосто бях изпълнен със щастие и се похвалих на всичките си приятели, че съвсем скоро "ги почваме"

 

Радостта обаче бе доста кратка :(

 

 

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=13544

 

Съмнявам се, че някой е очаквал друг отговор докато няма подписан договор :)

Представители на Хонда също казват, че Ф1 засега не им е сред преуритетите, като споменават за 30% намаление на печалбата, цунамито в Япония, наводненията в Тайланд, високият курс на йената.....

Обаче има няколко неща, които не са за пренебрегване:

1. Хонда имат недовършена работа във Ф1. Тъкмо направиха болида-самолет, се наложи да се оттеглят и макар, че шасито бе тяхно (RA109) и платиха милиони за издръжката на тима през 2009-та , официално тимът се казваше Браун ГП, а шасито BGP01, като и Мерцедес също не пропуснаха да оберат овациите. Най-голямата наглост на немците бе, че пребоядисаха шасито направено от Хонда и състезавало се като Браун, в цветовата гама на техния отбор и го караха по разни изложения. Не се сещам досега някой да е променял името и цветовата гама на някой състезателен автомобил. Винаги се показва на изложенията в цветовата гама с която се е състезавал.

2. Макларън вече не са заводски отбор на Мерцедес. Немците си продадоха акциите в Макларън и купиха бившия тим на Хонда, т.е. вече си имат собствен тим, а Макларън са им просто клиенти, а и конкуренти отгоре на всичко.

3. Хонда имат някаква готовност и ако отворят филиал в Англия, поради високият курс на йената, разходите им ще са с около 40% по-ниски, в сравнение с последната им година на участие, 2008-ма.

Догодина в Индикар също ще карат с турбо V-6, а двигателят на Хонда отдавна се тества по пистите, т.е. вече имат някакви разработки в тази насока. Скоростната кутия остана в Браун, сиреч сегашния Мерцедес, но КЕРС-а на Хонда който беше подготвен за шасито за 2009-та, остана при японците, т.е. остава си тяхна разработка и съдейки по тази статия, е доста добър - http://www.greencarcongress.com/2010/11/hondas-f1-kers-motor-60-kw-21000-rpm-7-kg.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя сезон не редовно , но хвърлях по едно око на състезанията , а някои даже гледах цялостно и неволно се улових че все още съм привърженик на Бътън та ще ми е кеф и час ще си навивам даже ако на гърбът му се върне :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...