Jump to content
Tyrion

Покупка на автомобил!

Recommended Posts

Здравейте момчета,днес ходих да гледам една Хонда Сивик 7ген,запазена колица внос от Германия.Искам да ви питам който е по запознат с покупката на коли от автокъщи-какви са ''капаните'' или има ли такива?Питам конкретно-Продавача ми каза,че вместо фактура ще ми я пише на МОЕ име все едно аз съм я вкарал от Германия?!!?От една страна е добре че може да си напиша по-ниска цена за данъчното,но има ли някакви скрити казуси в тази процедура???:(Да не излезне,че колата се издирва и после аз да ям дървото,аз съм си я вкарвал,аз да се оправям...Ако някой може да ме просветли ще съм му благодарен много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне. Иска да ти я пише на твое име директно, защото не е платил еко таксата (което трябва да е направил, защото той я е вкарал) и иска да те обуе ти да си я платиш. Общо взето играта е, че ти си си харесал колата, той ти я е вкарал и тн. Не се учудвай ако те помоли да му пратиш копие на платената еко такса. Като си купих колата преди няколко години, джамбазина от който я взех точно така направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е-еко таксата да е само.Но се притеснявам да не ме ''обуе'' както казваш с нещо по друго.Не са ми ясни тези процедури и за това се почудих.Някъде четъх,че колите вкарани от Германия ги проверявали от Интерпол,и когато си я регистрираш в Кат при регистрацията ти дават само единия талон(малкия или големия,незнам)и след време ти го дават и втория,а през това време течала проверката-има ли такова нещо???

Редактирано от Tyrion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих моята от автокъща , пича който ми прави документите ми я продаде с фактура за три пъти по ниска цена за пред данъчните каза ми " все едно си купил телевизор и няма да имаш проблем при регистрацията " Освен това еко таксата ми я покрива фирмата им и ми спести тогава към 180 лева мисля . Но така беше при мен всеки търговец е различен има вариант ако разбереш VIN номера на колата да я провериш евентуално :huh: но според мен най добре е всички документи да са подготвени става дума за номерата - транзитните , застраховката и еко таксата и да ти направят покупко-продажбен договор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прибраха големия талон от Германия и ми дадоха Българския.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прибраха големия талон от Германия и ми дадоха Българския.

Също. Колата беше внос от Италия, но фактурата не беше на мое име, писахме една цена, оттам транзитни номера, до София и регистрация. Взеха ми италианския талон, големия чаршаф и дадоха български такъв. Па какъв зор беше докато напишем цвета ... леле, що народ дойде да гледа ... Тя си е черна колата, но на слънце става един такъв Deep Purple цвета, айде чуденки един час дали да я пишем черна. Хеле, разбрахме се да е черна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи излиза,че няма от какво да се притеснявам.А при това положение кой плаща ДДС-то на колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се начислява ДДС в твоя случай.

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите,но този варянт за покупка отпада.Нещо не ми вдъхва доверие този начин,макар че май доста джанбази процедират така:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал 2 коли по този начин и не съм имал никакви проблеми. Това си е стандартна практика (друг е въпроса дали е правилно). Единствената цел е търговеца да не плаща данъци заради прихода от колата. А за екотаксата - да ти свали 150 лв. от цената и толкоз.Мисълта ми е че ако аколата ти харесва и си струва - това не е причина да се отказваш.

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че е добре да се отказваме от покупка при такива условия! Защо да помагаме на джамбазина да НЕ СИ ПЛАЩА данък?! При положение, че аз си плащам данъците и съм отишил да си купувам кола и давам пари, по-скоро ще искам да ми я регистрират и в КАТ, отколкото да се съгласявам на някакви подобни врътки, че той да се скатае...

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб,това някога ще спре и трябва да спре.Колкото и да ми харесва колата,няма да я взема.

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти харесва, просто бъди настоятелен. Кажи, че си готов да я купиш, ако си мине по стандартния ред, с фактура + немския талон. Ако откаже, тогава можеш да се свържеш и с полиция, просто, за да пуснеш оплакване, че дадения търговец се опитва да окрива данъци. Стига да имаш желание - може и нищо да не стане, но ще си опитал.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...