Jump to content
mitaka_t

Как да се сдобия с инфоборд ?

Recommended Posts

Ето ви пример за подобно устройство. Може да бъде свързано с компютър и да промените всяка настройка по софтуера му. И като функции е изключително богато. Но монтажа е по-сложен.

 

Публикувано изображение

 

Повече информация: http://www.telwis.pl/universal-trip-computer-utcomp-p-119.html?osCsid=a4e7f8ea5f297d1334f7085aaa8f1629

 

Инструкции за монтаж на сивик англичанка: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?80579-Komputerek-pok%B3adowy&p=1423768&viewfull=1#post1423768 (ползвайте Google translate)

 

След като ти прочетох поста го поръчах и вече е монтирано.Излезе ~153 лева с доставката.

Който го интересуват подробности около монтажа да не се притеснява да ме пита :)

Редактирано от VamPo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама в сравнение с българския инфоборд изглежда праисторическо.Нямам снимка на инфоборда да видите разликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфоборда е страхотен !!!Даже и по стария модел - който е с бял екран е много готин !Обаче за съжаление все още за OBD 2 не става нито един от моделите .Ще чакам да го ъпдейтнат за OBD 2 и си вземам веднага - джаджите им са много яки освен това вършат супер работа !Може би проблема е че ползват USB преходник ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е праисторическото като Инфоборда не подържа OBDII, освен това поръчката беше истенско издевателство, невдигане на телефона, лъжене в сроковете пълна простотия. Плюс това устройстовот от Америка има толкова добър софтуер и е толкова точно че идея нямаш. Другото, което е има ужасно много функции и изключително подоробно ръководство и съпорт. Освен това никой не ми се крие като се обаждам и искам инфо от Америка и получавам е-mail до минути с решението на проблема. Според мен цветните екрани не са характеристика, по скоро е важно функциите и реаната работа и необходимост. Цветно пък за OBDI малко смешно...Аз лично бях много разочарован от мотаенето на момчетата предлагащи Инфоборд, аз също съм търговец, като немога да доставя нещо или да се справя с някой проблем се изправям и казвам, да немога търсете друго решение, а какво беше тяхното, мотаене близо 6-8 месеца, лъжене и не вдигане на телефона...малко тъпо и много Българско.Дебело подчертавам..не ги нападам с тоя пост, просто ще е добре да променят подхода към бизнеса въобще. Лично аз бих си купил Инфоборд, ей така да подкрепя Българското но след като променят начина си на работа.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше прочел две страници по-напред в темата щеше да знаеш, че нещо се е променило. Не ми стана ясно какво е смешното в обд1 + цветен дисплей. Сигурен съм, че ако сега някой се обади на Batkosio или eDaniel ще получи моментален съпорт без да чака през океански мейл.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветно пък за OBDI малко смешно...

Кое му е смешното, че е за OBDI? Колегите, които карат по-стари коли не са ли хора? Защо да няма цветно устойство за тях?Няма нищо лошо в това, че имаш OBDII кола и да искаш да си внесеш устойство, което да ти върши работа. Направи обща поръчка,уреди нещата и намери на хората като теб с OBDII нещо добро. Щом си търговец, значи може да го направиш. Сигурен съм, че много хора ще са ти благодарни.Но не ти ли омръзна вече да коментираш Infoboard? Тъпо било, орташко, българско, несериозно... И после дебело подчертаваш, че не нападаш никого.Ако някой колега от форума тук може да каже, че ми е писал лично съобщение (на мен или на Косьо) и не е получил отговор или е бил отсвирен или пъкне сме му обрънали внимание и не сме му отговорили на въпросите - моля, нека пише тук и да ни изобличи публично.
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Georgii

Ще ти намали разхода - явно въобще не си запознат с функциите на ИНФОБОРД ?!

Най-малкото ще спестиш 20 лева за диагностика !

И още някоя хилядарка евентуално - особенно ако си от тези където лепят на оранжевата лампа скоч за да не я гледат като свети постоянно Публикувано изображение Щото го чух като решение на проблема също и от ОФИЦИАЛЕН сервиз от България !

 

И май Ти имаш нужда от сдържане или изтрезняване , наистина не дрънкай ала -бала...безмислено е ...;) Не прекалявай с обосноваването, че се уливАш...

 

До

 

Becko12 - твоята китайска - USA джаджа изгелжда скъпа, пък ако ти скаш да и правиш реклама и да организираш обща поръчка, пък поне си направи труда за собствена тема най-вероятно ще има желаещи! Успех ! ;)

Странно но обиждаш колегите с OBD I " .... Цветно пък за OBD I малко смешно..." И те са хора !

 

Също така в Ebay има подобни четци за по 20 $ !

 

Много е по трудно да направиш подобно устройство да работи и чете OBD I , отколкото OBD II - ама явно плюенето Ви се отдава повече отколкото четенето ?

 

Да не говорим че масово всички сервизи в момента излизат с гениални идеи и мисли - даже и официалните и те лъжат каква ти била грешката и че била много сериозна и че трябва да се отваря двигателя Публикувано изображение! Ами те от това се хранят !;)

Да не споменавам имена на Сервизи и да се въртят интриги.

 

А тези, коит оплюват работата на момчетата по Инфоборд нека да замлъкнат, или да си пазарят USA - джуджавките произведени от Жълтите китайци за няколко цента.

Българина е интересно животно хем го мързи хем когато някои положи изключителен труд и покаже изобретателност почва да му завижда и да го плюе ?!

 

Ами обърнете внимание д а речем на кутията - опаковъчната, колко от Вас биха се справили с дизайна, използваната хартия и картон и изготвянето на тази опаковка. Има си и упътване пак перфектно изработено все едно е произведено в завода в милиони бройки.

 

Така че като не можете да оцените нещо поне не го плюите, защото явно сте фенове на МОЛ-овете и толкоз и ставате изключиетелно смешни. :P :P :P Пък ако ще и самолети да карате.

 

АДМИРАЦИИ на колегите за изключителното майсторство по изработката на ИНФОБОРД !

Пожелавам им все така да творят и скоро да решат разширението към OBD II за да се включат и останалите колеги, които оценяват този БЪЛГАРСКИ продукт.

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак казвам че не плюя инфоборда и не искам да организирам никаква поръчка за моята джаджа.Ще обясня какво се случи с мен. Купих колата, прочетох за инфоборда и звъннах на момчетата. Те ми отговориха че ще има до месец такава джажда за моя модел. И от там се почна тъпотията от Август до Февруари никой не вдигаше телефона и беше на гласова поща, никой не ми отговори на е-mail и никой не даде информация това тръгнало ли е и ще тръгва за новите модели. По едно време и сайта изчезна и остана само форума. Писах и лични съобщения имах отговор че се работи на същия Акорд и аз дори заявих поръчка. След това нищо, ни вест ни кост. Писах няколко пъти да кажат момчетата има ли резултат и какво става и спрях да получавам отговори. Не съм го приел лично, ама загубих 6 месеца да чакам и да ме въртят, за мен това е тъпо. Не съм сърдит или нещо от рода, не знам какво точно се случи тогава, но просто едно НЕ, не подържаме тоя модел и няма да се мъчим с него щеше да ми е достатъчно.Аз също като колегата горе iso_eu поздравявам Българският продукт и пожелавам успех и най-вече желая сайта на Инфоборд да не спира да работи повече и колегите да не оставят телефоните на гласова поща. Дай боже да излезе продукт за OBDII с удоволствие бих си взел цветно и много по елегантно решение от USA джаджата.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви пример за подобно устройство. Може да бъде свързано с компютър и да промените всяка настройка по софтуера му. И като функции е изключително богато. Но монтажа е по-сложен.

 

Публикувано изображение

 

Повече информация: http://www.telwis.pl/universal-trip-computer-utcomp-p-119.html?osCsid=a4e7f8ea5f297d1334f7085aaa8f1629

 

Инструкции за монтаж на сивик англичанка: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?80579-Komputerek-pok%B3adowy&p=1423768&viewfull=1#post1423768 (ползвайте Google translate)

 

Информативно да кажа, че обновения вариант на първия модел инфоборд (Infoboard White)хардуерно е със същия дисплей като полското у-во.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ето ви пример за подобно устройство. Може да бъде свързано с компютър и да промените всяка настройка по софтуера му. И като функции е изключително богато. Но монтажа е по-сложен.

 

Публикувано изображение

 

Повече информация: http://www.telwis.pl...4f7085aaa8f1629

 

Инструкции за монтаж на сивик англичанка: http://www.civicklub...l=1#post1423768 (ползвайте Google translate)

 

След като ти прочетох поста го поръчах и вече е монтирано.Излезе ~153 лева с доставката.

Който го интересуват подробности около монтажа да не се притеснява да ме пита :)

 

VamPo

 

 

Колегата с USA-CHINA или каквато и да е джаджа, е сложил снимки! Полски и руски производители имат картинки - изключено, включено...

 

Понеже при теб казваш всичко е ОК, качи 1 - 2 снимки да видим как изглежда - меню - показания, работещо, изключено.

 

СЪЩО така колегите с първата - втората версия, покажете реализираните си ИДЕИ - монтаж, кабели...

 

С нагледни материали е много по-добре да се прави сравнение.

 

Относно модераторите и рекламата, КЛИЕНТЪТ има право да сподели опит, ПРОИЗВОДИТЕЛЯТ има право да си ПЛАТИ за реклама.

 

ПОТРЕБИТЕЛИТЕ на форума... те за това са тук, да видят, да проучат и да вземат правилното решение от СОБСТВЕНА гледна точка.

 

Лека и безаварийна, независимо с или без ИНФОБОРД!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте Най- после и при мен са налични от двата вида бордови компютри- MONO и TOUCH. Ако има желаещи- за контакти- пишете ми на лични, GSM или Skype.Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно да сте подкарали OBD 2 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей

Това, което ми е известно е, че тези модели са за OBD-1. След консултация ще напиша дали има някакво развитие по OBD-2. Ако има някакво развитие по OBD-2, то няма да е и случайно Публикувано изображение

П.С. Както видях- няма кой знае какъв снимков материал- ще постна тук снимки на Infoboard TOUCH както съм го монтирал при мен.

Следват снимките с някои функции на infoboard:

 

Публикувано изображение

adult upload image

 

Публикувано изображение

gif hosting

 

Публикувано изображение

hosting images

 

Публикувано изображение

adult upload image

 

Публикувано изображение

image upload

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Д-р Инж. JoroHondata,

 

работи ли ти фото-то,

 

Какво се получи със снимките?

 

Другите собственици на INFOBOARD-а хайде малко активност!

 

Покажете кой, как, къде....Публикувано изображение

 

Лека и БезаварийнаПубликувано изображение

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей

Снимки на реалната температура на двигателя и показанията на стрелката за температурата , както и за неговата позиция:

 

Публикувано изображение

upload images

 

Публикувано изображение

image upload

 

Публикувано изображение

free picture hosting

 

Публикувано изображение

jpg upload

П.С. Стрелката на температурата остава в хоризонтално положение дори при 95 градуса Публикувано изображение

 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХА, току що си смених TPS-а и като нямам уред да замеря, гледах напрежението през инфоборда :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги не разбрах колко точно струва това нещо.мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата JoroHondata, карам следната кола - хонда сивик 6-та генерация хеч с двигател:D14A3ECU code: P3XFuel Control : OBD2-a, DPFI (SFi – Simplified Fuel injection), 1+3 2+4 injectors thrown togetherАз мога ли да си сложа инфоборд, като гледам твоята кола е с Д14А4 но не знам ти с какъв комп си :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е на 7ма генерация англичанки (хеч) с vtec мотори (Предполагам, че всички 7ци са на OBD II) (D16V1) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За OBDII не става :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моя комп го дават ОБД2-а а на колегата със 7-ма генерация е ОБД2, защо аз мога а той не може да си сложи. Нали и двата са ОБД2 да не е и при мене да не стане (не че съм тръгнал да слагам де).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За OBDII не става :(

Е това вече ме притесни.... не става поради несъвместимост между буксите (че май са с по-различен брой пинове и т.н.) или софтуера на 7+ генерации е по-различен от предишните?Някакви планове има ли за поддръжка на по-нови модели хонда (не, че 7цата е нов, ама...) :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Това успях да постигна наскоро от София (ж.к. Дианабад) до Дупница в една неделя сутринта (трафика не беше голям, по пътя има ремонтни работи на няколко места и се караше по- бавно от нормалната скорост). Трябва да добавя, че преди 1-2 месеца смених термостата (до тогава е бил постоянно отворен- от 2006 г. насам, и разхода съответно малко по- висок). Използвам най- обикновен бензин 95 без никакви добавки, не съм ползвал и климатик, при спускане съм бил предимно на скорост. infoboard-a е "калибриран" с точност +/- 50 ml гориво.

 

Публикувано изображение

upload images

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пуснаха ли тоя инфо борд с обд 2 или can ? Или някои колега да препоръча устроиство което работи по obd 2 или can.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеКолеги, неприятна новина е, но след изчерпване на наличните бордови компютри Infoboard- MONO и TOUCH повече от тях няма да има- нито нови, нито стари.Ориентировъчно мога да напиша, че от infobord TOUCH са налични до 10 броя, а от infobord MONO- над 10 броя. Поздрави и Весело посрещане на Новата Година- 2014 !

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Колеги,

за съжаление наличностите от infoboard TOUCH и infoboard MONO са вече изчерпани от което следва, че повече няма да се предлага за продажба.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...