Jump to content
dufosvti2

HDMI връзка

Recommended Posts

колеги,взех си нов тел с HDMI вход,като имам такъв и на компа.с COMPAQ съм,а телевизора е самсунг,плазмен.днес си купих HDMI кабел включих си го и се приготвих да гледам филм на новия тел, но бях неприятно изненадан.нагласих тел на HDMI режим ,но не тръгва.ни говор,ни картина.изписва да проверя връзките.проблема сигурно е в компа.някои може ли по простичко да обясни как да го подкарам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,взех си нов тел с HDMI вход,като имам такъв и на компа.с COMPAQ съм,а телевизора е самсунг,плазмен.днес си купих HDMI кабел включих си го и се приготвих да гледам филм на новия тел, но бях неприятно изненадан.нагласих тел на HDMI режим ,но не тръгва.ни говор,ни картина.изписва да проверя връзките.проблема сигурно е в компа.някои може ли по простичко да обясни как да го подкарам

Пробвай с друг кабел. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че това на компа е HDMI ИЗХОД, а не ВХОД?И настрои ли го на dual display? Компютъра разпозна ли телевизора като втори дисплей?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вход или изход,все тая.букса е.не съм го настроил за втори дисплеи.компа не е разпознал нищо.просто не знам как.компа е presarioCQ60. XP е операционната,ако има значение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега влизаш на Контрол панел>Хардуер и саунд>Дисплей>Change display settings>трябва да ти се отвори нещо такова:Публикувано изображение

Даваш деткт да ти засече ЛСД-то след това отиваш на Connect to a projector ще ти отвори няколко опции за избор дали да работят и двата и екрана или само на ЛСД-то и разни др.

Пиши какво е станало. Макар че това за Виндолс 7.

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во- гасиш компа.2ро-гасиш телевизора.3то-връзваш нещата.4то- включваш телевизора и го настройваш да чете каквото искаш/ HDMI или VGA /. 5то-включваш лаптопа. Компа ще смъкне екрана си и на телевизора ще се появи зареждането на операционната му система.Така беше с нашия. Само че с VGA, нямах другия изход на компютъра. Това, което ми обясни един френд програмист е 5те стъпки. Били еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во- гасиш компа.2ро-гасиш телевизора.3то-връзваш нещата.4то- включваш телевизора и го настройваш да чете каквото искаш/ HDMI или VGA /. 5то-включваш лаптопа. Компа ще смъкне екрана си и на телевизора ще се появи зареждането на операционната му система.Така беше с нашия. Само че с VGA, нямах другия изход на компютъра. Това, което ми обясни един френд програмист е 5те стъпки. Били еднакви.

това го пробвах няколко пъти още в началото-дърво.отговора бил бутони fn и ф4.веднага се получи.лошото е че телевизора няма звук,само картина.сега ще опитам както казва кoлегата балинката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук от ВИДЕО КАРТА няма как да изкараш... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук от ВИДЕО КАРТА няма как да изкараш... :lol:

Колега не се присмивай защото рискуваш да се изложиш! HDMI е порт за аудио и видео ;) Относно рестартиране, на мен не ми се е налагало. Само си включвам впода на ТВ и активирам втория екран на лаптопа след като съм включил кабела.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук също можеш да изкараш през ХДМИ изхода. Настройката се прави от звуковата карта, лошото е само че като махнеш кабела пак трябва да се настройва звука да не е през хдми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук от ВИДЕО КАРТА няма как да изкараш... :lol:

Колега не се присмивай защото рискуваш да се изложиш! HDMI е порт за аудио и видео ;) Относно рестартиране, на мен не ми се е налагало. Само си включвам впода на ТВ и активирам втория екран на лаптопа след като съм включил кабела.
Наистина се изкарва и звук през HDMI,но не и от видео карта. Затова се нарича видео карта,защото изкарва само ВИДЕО!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си оправиш настройките на видеокартата. Потърси информация из нета за това което ползваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уточни го този COMPAQ. http://presario.hp.laptopi.notebook.bg/laptop-hp-compaq-presario-cq60-400-eq/specifications/ ?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За звука е същото като с картина Control panel>Hardware and sound>Sound>Публикувано изображение >десен бутон set as default devace и трябва да си готов ;)

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

картината се появи с натискане на бутони Фн и Ф4.проблема със звука остава.днес си купих стерео кабел за 1 и 20 само и само да тръгне и пак нищо.снощи проверихме драиверите на компа.имам си всичко.защо бе д.... и компа смотан.модела е пресарио cq60-"КЕНЕФ"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук можеш да извадиш през DVI-HDMI i HDMI-HDMI кабели.Зависи с каква видео карта си обаче.Сподели с какво видео си първо ;/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си драйверите. Изтегли нови и ги сложи защото в много случай уина просто слага някакви под дефолт и с тях едва ли ще може да се направят каквито и да е настройки. Успех при мен тръгна от първия път на ХР, дори без да настройвам нищо просто канектнах кабелите. Та моя съвет е първо от драйверите да тръгнеш пък после другите неща. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драйверите нямат много общо ако видеото не му поддържа аудио в случая :) До-колкото разбирам от темата която е пуснал колегата , иска да свърже лаптопа към ТВ-то и да извади звука от ТВ.Това става ако има възможност видео картата да възпроизвежда звук.Ако не може , трябва да караш аудиото през аудио картата на пц-то.А специално ако не е вградена видео картата , няма как да ти дръпне автоматично драйвери без дори да видиш какво ти инсталира самият win :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам и аз нещо.

 

Взех си комп Dell™ OptiPlex™ 760.

 

Публикувано изображение

 

 

Това с №11 ли е изхода за HD ?

 

Щото маи е по-различна буксата на телевизора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега уточни се,каза че искаш да гледаш филм на телевизора през телефона не съм виждал такъв тел до сега.Ако искаш да гледаш на компа през HDMI се увери каква ти е видеокартата ако е АМД/АТИ тръгва без проблем само да са ти наред драйвъртие т.е да присъства ХДМИ драйвера в пакета.Ако видеото е НВИДИА трябва да има закачено едно кабелче от дънната платка към видеокартата,по това кабелче върви цифровия звук директно през видеото и заминава по ХДМИ кабела към телевизора.Ако видеото е вградено ИНТЕЛ трябва да се поровиш в интернет и да си инсталираш един фикс за интел графични чипове иначе звук просто не тръгва.И да знаеш звук ще имаш само ако имаш физически ХДМИ изход на видеото и ще имаш само картина ако ползваш разни там преходници от ДВИ.Успех.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам и аз нещо.

 

Взех си комп Dell™ OptiPlex™ 760.

 

Публикувано изображение

 

 

Това с №11 ли е изхода за HD ?

 

Щото маи е по-различна буксата на телевизора.

 

Това е дисплей порт нещо като хдми но по модерната версия,вземи си преходниk display port to HDMI и няма да имаш проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам и аз нещо.

 

Взех си комп Dell™ OptiPlex™ 760.

 

Публикувано изображение

 

 

Това с №11 ли е изхода за HD ?

 

Щото маи е по-различна буксата на телевизора.

 

Бате Емчо ей така трябва да изглежа HDMI http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.cable-trader.co.uk/images/finder/hdmi-port-type-a.jpg&imgrefurl=http://www.cable-trader.co.uk/computer_to_tv_finder.php&h=305&w=450&sz=49&tbnid=YggYf4F2qLtSuM:&tbnh=90&tbnw=133&prev=/search%3Fq%3Dhdmi%2Bport%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=hdmi+port&docid=y5nH4Vd8M51pmM&hl=bg&sa=X&ei=75XKTtbUGMn34QSulK0w&sqi=2&ved=0CEcQ9QEwAg&dur=439 Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЛЯ ВИ колеги , не бъркайте човека...Той стана достатъчно объркан така или иначе.Звук може да има и по DVI-HDMI и по HDMI-HDMI.Не му трябват никакви преходници , никакви жици да слага колега Gergi :) Също така незнам какви неща му казваш да инсталира , като ако самото видео ( физически ) не поддържа аудио канал няма да има звук от видео картата а само от звуковата и то ако взима звука от нея.По-новите лаптопи имат тази възможност по DVI и по HDMI да извадят звук защо?Заради видео картата разбира се.Няма и значение дали картата е Nvidia или Ati Radeo...Не пишете грешни неща.Лаптопа какъвто и да е било той си има марка/модел.Влизаш си в сайта на производителя и си теглиш от там драйверите за всичко.Много малко лаптопи се продават с инсталационни дискове.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега уточни се,каза че искаш да гледаш филм на телевизора през телефона.....

И аз това питам; ако е комп. - какво има за аудио и видео, и др.?

PS: Батко Емо - такъв е кабела : (при ХДМИ порт )

Публикувано изображение

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах че е лаптоп,дал съм някой насоки как да се подкара звук на настолен комп сглобяван от незнайно кого,при лаптопа всичко трябва да си тръгне без проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По случайност или не (много са масови) един от лаптопите вкъщи е точно CQ60 - и през него гледаме филми на телевизора, защото е най-малък. Та това което правя аз:- без да изключвам предварително нито телевизора, нито лаптопа- без да превключвам на режим AV (HDMI) на телевизора- без да променям каквито и да е настройки на лаптопаПросто в момента, в който вкарам кабела в порта на компютъра - автоматично минава в режим Dual Display, телевизора автоматично минава в режим HDMI, звуковата карта автоматично сменя устройството по подразбиране телевизора (през HDMI). Гледам филм. Като извадя кабела всичко си минава автоматично на старите настройки. Просто спи града, и селяните в него. А при теб кошмар. Единствената разлика, която виждам между твоята ситуация и тази при мен е, че на Compaq-а имам Windows 7, а ти XP. Прави си изводи.. Хора новите операционни системи не са за украса и запълване продуктовата гама, а за ползване.. и улесняване на живота..Та това е моя съвет, сложи си съвременна операционна система. Поздрави! PS. Телевизора какъв е няма значение, но все пак ако има разлика е Panasonic Viera TX-L32CE.

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги от Пловдив,свободен ли е някой днес да ми погледне лаптопа в къщи.ще си платя квото струва.ако иска някой да остави тел.в темата,да му се обада и да го разхода до нас :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е в драиверите.XP не може да подкара хдми.прейнсталация със 7ма версия решава проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си вземах Сони телевизор и от компа към телевизора съм със HDMI, а операционната ми е ХР. Просто трябва да си направиш настройките на видео картата да си на два дисплея. Можеш да ги направиш съседни дисплеи и такива които да ти показват едно и също. Аз специялно съм на съседни и плеъра съм си го оставил на телевизора. Демек можеш да си гледаш филмче и някой да бачка на компа - едновременно. Целият ти проблем идва от настройките на видео картата

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега уточни се,каза че искаш да гледаш филм на телевизора през телефона не съм виждал такъв тел до сега.Ако искаш да гледаш на компа през HDMI се увери каква ти е видеокартата ако е АМД/АТИ тръгва без проблем само да са ти наред драйвъртие т.е да присъства ХДМИ драйвера в пакета.Ако видеото е НВИДИА трябва да има закачено едно кабелче от дънната платка към видеокартата,по това кабелче върви цифровия звук директно през видеото и заминава по ХДМИ кабела към телевизора.Ако видеото е вградено ИНТЕЛ трябва да се поровиш в интернет и да си инсталираш един фикс за интел графични чипове иначе звук просто не тръгва.И да знаеш звук ще имаш само ако имаш физически ХДМИ изход на видеото и ще имаш само картина ако ползваш разни там преходници от ДВИ.Успех.

Можеш да гледаш от телефон....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега уточни се,каза че искаш да гледаш филм на телевизора през телефона не съм виждал такъв тел до сега.Ако искаш да гледаш на компа през HDMI се увери каква ти е видеокартата ако е АМД/АТИ тръгва без проблем само да са ти наред драйвъртие т.е да присъства ХДМИ драйвера в пакета.Ако видеото е НВИДИА трябва да има закачено едно кабелче от дънната платка към видеокартата,по това кабелче върви цифровия звук директно през видеото и заминава по ХДМИ кабела към телевизора.Ако видеото е вградено ИНТЕЛ трябва да се поровиш в интернет и да си инсталираш един фикс за интел графични чипове иначе звук просто не тръгва.И да знаеш звук ще имаш само ако имаш физически ХДМИ изход на видеото и ще имаш само картина ако ползваш разни там преходници от ДВИ.Успех.

Можеш да гледаш от телефон....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако звука ще е в сараунд система се прави и допълнителна настройка от плеъра... дигитален ли ще е звука, оптичен или аналогов има значение. Аз като вързвам през HDMI ми изкарва всичко автоматично но ти свържи и виж аудиото на какъв сигнал минава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, човека под съкращението "тел" има в предвид телевизор, а не телефон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук от ВИДЕО КАРТА няма как да изкараш... :lol:

Колега не се присмивай защото рискуваш да се изложиш! HDMI е порт за аудио и видео ;) Относно рестартиране, на мен не ми се е налагало. Само си включвам впода на ТВ и активирам втория екран на лаптопа след като съм включил кабела.
Наистина се изкарва и звук през HDMI,но не и от видео карта. Затова се нарича видео карта,защото изкарва само ВИДЕО!
ATI картите от 2-3 поколения насам имат вградено 7.1 аудио, ако не се лъжа от HD 4xxx насам. Работи само през HDMI но е на картата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...