Jump to content
buh

Задни спирачки - акорд 2002

Recommended Posts

Здравейте колеги,задните ми накладки са за смяна.Реших сам да си ги сменя, но проблема е че не мога да върна буталото назад (както знаете новите накладки са доста по дебели), даже и милиметър.Моля, бихте ли ми обяснили как да го направя.Колата е акорд 2002г.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, зная тази информация,новите накладки са в допуска, но трабва да се върне малко буталотоа не ще :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с навиване брат, скоро я правих и аз тази манипулация.На самото бутало в двата му края има канали хващаш с по отварящи се и тънки клещи,или с подходящ ключ и навиваш и трябва да се прибере.Аз така го направих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много :rolleyes: мисля, че вече ще се справя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навиваш по часовниковата стрелка иначе ще стане беля , избива спирачна течност и после трябва да се обезвъздушава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е стара, но за справка, че е връткава работа!Значи точно тази процедура ми отне доста време. Започнах с източване на спирачната течност за да падне налягането и да може да се навие буталото. Буталото го навивах с ключ за флекс (ъглошлайф), посмазах си няколко пръста, докато навия буталата докрай. Буталата задължително ги навивай докрай, защото вероятността да ти светне лампата на таблото за ръчната е над 90%. После обезвъздушаваш задна лява - предна дясна и задна дясна - предна лява, както и на ABS-а по същия начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...