Jump to content
Veseliq

CarSpending.com: Android приложение & уебсайт за следене на разходите по МПС-то

Recommended Posts

Аз имах малко забележки по предната версия ,но спрях да попълвам ,че ме грабнаха проблемите и сега като почна на ново ще ти рапортувам...

Новото Лого е Готино. За тестването, ако имам време ще го прегледам ;) 

Аз имах малко забележки по предната версия ,но спрях да попълвам ,че ме грабнаха проблемите и сега като почна на ново ще ти рапортувам...

Настрана от попълването - с теб ще се радвам да нарпавим прекрасна страница на сервиза, така че хората да те намират, заедно с добрата обратна връзка от други, които са правили при теб ремонти :)

До ден-два трябва новата версия да е пусната. Ще се познае по новите, по-малко ярки сигнатурки ;)

Edited by Veseliq
  • Upvote 2

имам две идеи:

1. може ли да има поне още един цветови профил с нещо по тъмно, това бяло вечер като седна да го попълвам и очите ми отичат знам че може да се сложи флукс или нещо такова но ако има още цветови профили ще е по добре

2. може ли да се направи така че колите да могат да се прехвърлят м/у потребителите - продал съм си колата на пешо ще е чудесно да му я прехвърля и в сайта.

Съжалявам ако нещо не съм ги видял тези опции в сайта.

Edited by malak

От седмица сайтчето е мигрирано - чистим бъгове и правим подобрения.

@malak

1. Разбирам ти проблема, но смятам, че решението е или по-мек профил на монитора (с по-нисък brightness), програма като flux или да работиш на светната лампа вечер (което е най-щадящо за очите). Дори сайтове като facebook, google & amazon нямат тъмна тема.

2. Това е планувано и в даден момент ще бъде добавено! За сега мога лично да помогна с прехвърлянето :)

Пропуснал съм зареждане,вкарвам данни, чеквам че е пропуснато зареждане. Нулира ми изминато разстояние.Седи в червено и не ми пуска записа.Вкарвам 408 км,защото съм си го засякал,но пак не приема записа?

Защо някои неща са на български,други не са ?

@Markony проблемът трябва да е оправен. Би ли опитал отново?

@DOXATA при пускането на новата версия, трябваше да преведа на ново много от текстовете. Вече трябва да са преведени.

• Upvote 2

Не ми дава да вкарам зареждания със задна дата.

Имаше такъв проблем, който е оправен преди седмица. Ако все още не работи, можеш ли да ми изпратиш на лично повече детайли. Като линк към автомобила, точни данни, които се опитваш да въведеш и грешка, която виждаш. Описание и скрийншоти ми помагат страшно много - понеже програмата като цяло работи, на ден влизат по няколко стотин зареждания, но може да се случи бъг при точно определени параметри...

Направих търсене на авто обектите. Тук например могат да се видят Хонда сервизите в България, или поне тези, в които някога потребител с Хонда е направил запис. Обичайните заподозрени са там.

До края на празниците планувам да направя, още куп неща:

• Напомняния за обслужвания, застраховки и прочее - по пробег и/или дата.
  • Нови категории авто обекти - гумаджии, бояджии
  • Лесно добавяне на авто обекти и редактиране/репортване за проблем на съществуващи

Но основно в момента работя по андроид приложението, което искам да пусна до края на януари. Ще е много по-добро от колкото повечето биха очаквали и ще работи и напълно offline ;) 

• Like 3
  • Upvote 3

Най-накрая могат да се отбелязват напомняния (reminders), с изпращане на мейли - за наближаваща смяна на масло, изтичащи застраховки и тн.

Screenshot 2018-01-01 17.31.48_preview.png

• Like 1
  • Upvote 3

как се добавят обекти (сервизи  и други)?

Това с напомнянията е страхотна опция.

Браво.:worthy:

Преди 22 часа, Restless написа:

как се добавят обекти (сервизи  и други)?

В момента, при добавяне на зареждане/друг разход, в кутийката с обектите, има иконки от лявата страна. Едната е със сърце - с любимите ти обекти, другата е с плюс, която отваря форма за добавяне на нов обект. Трябва да избереш къде на картата е новия обект и да попълниш неща като контакти, сайт, описание и тн (ако ги знаеш).

Screenshot 2018-01-05 11.08.50_preview.png

Ще направя специален интерфейс за това, както за предложения за редактиране на съществуващи обекти (добавяне на телефони и информация или корегиране на грешна информация). Ще пиша като стане - в момента гледам да не се разсейвам от писането на андроид приложението :) Ето и нещо от лабораторията, защото знам, че изпускам обещани срокове, но да не излезе, че бездействам:

teaservehicleview.png

ПП: Безкрайно полезно е ако добавяте/отбелязвате обекти и оставяте оценка. Скоро ще могат да се пишат и подробни ревюта, освен оценка. Целта ми е да имаме прозрачен и честен автопазар - да можеш да намериш истинско мнение за всеки автообект и коректните сервизи, автокъщи и прочее да получават повече клиенти, за сметка на некоректните.

• Like 2
  • Upvote 1

Моите адмирации също за цялостния продукт, както и затова, че постоянно го подобряваш и внедряваш дребни на пръв поглед неща, които обаче го правят доста по-удобен за ползване. Сега забелязах, че в графата разходи, където срещу всеки разход можеше да се пише коментар, вече не трябва да сложиш мишката върху бележката, за да видиш за какво точно е разхода, а той се вижда отдолу под самия разход.
Това с напомнянията също е адски удобно, както за маслата, така и за ГО, каско и данък на колата. Предвид, че вече и винетките са от дата до дата, си сложих напомняне и за това. 
Поздравления още веднъж!

• Thanks 1

Всеки, който иска да се включи в бета тест на приложението, може да прати едно лично съобщение с мейл. Има да довършим няколко по-големи неща, куп дреболии и пускаме! :)

KnAPD5i.jpg?1

• Like 1

@isullivan има пусната нова версия. В миналата не се запазваха на сървъра (уебсайта) "други разходи", нито редактиране на зарежданията. Трябва да е оправено. Ако имаш вкарани "други разходи", може би ще трябва да ги вкараш отново.

Тествам с нов телефон вече с най-новия андроид :) 

• Like 1

Приложението изглежда страхотно, поздравления! Очаквам с интерес имплементацията на статистиката и графиките от сайта.

Сега с това приложение наистина обмислям дали да не траквам паралелно в моя си файл и тук – основно за събиране на фийдбек. Не са много нещата, които ми пречат да мога да конвертирам :). Мисля, че Чавдар ти е предал малко обратна връзка от мен, но виждам, че си зает с аппа. Когато имаш желание, ще се радвам да обсъдим идеи. Ето няколко, накратко описани (извинявам се, ако не съм разбрал добре как работят някои от нещата и фийдбекът ми е безполезен):

– Повече опции за засичане на разход. В момента се поддържа само „пълно-пълно“, а виждам как би могло да е полезно и засичане по „пълно-празно“ или „празно-празно“. Последното е особено полезно за засичане на разход на бензин когато караш на газ. Да отбелязваш бензина като пълно–пълно си е работещ workaround, но има очевидни недостатъци.

– Възможност за използване на моточасове така както в момента за известия се ползва време и дистанция. Ако въведа средна скорост в град, извън града и магистрала, бих могъл лесно да настроя нотификейшън по часове работа на мотора. Разбирам че това би било насочено към малък процент от потребителите ти, но за мен, и може би други, е доста ценна функция.

– Възможност време/км/моточасове на някой нотификейшън да текат само през дадени месеци. Например въвеждам 8 месеца живот на зимните гуми, но те да текат само през зимния период. Или 20000 км. Всички „сезонни разходи“ могат да са обвързани или с фиксирани месеци, или с полето „зимни/летни“ гуми.

– Връзка на нотификейшъните с конкретни записи. Възможността да отбележиш някой разход, че се повтаря след Х време, километри или часове работа би позволило вадене на по-интересна статистика като лв/година или лв/100км, както и по-подробна разбивка като пари за ремонти, консумативи и т.н. Пример от моето файлче:

image.thumb.png.95f97a3fe0373d9fe27461f55fe48842.png

– Статистика за разход според бензиностанция, както и колко км си изминал. Човек би се замислил откъде ще зарежда, ако вижда че средно има 1 л/100км разлика в разхода между две бензиностанции. Това би позволило и цялостна автоматична оценка на много бензиностанции: да се сравни средният разход от дадена бензиностанция със средния разход на колата изобщо. Съответно -Х% би било добре; +Х% би било лошо. Ако се извадят данни от повече коли, би било полезно за всички.

– Въвеждане на „необичаен“ пробег/разход. Ако се прибирам от Пловдив до София за 4 часа в задръствания, не бих искал това да ми нарушава статистиката, защото ще изкриви данните ако планирам разходи по бъдещо пътуване например.

– Въвеждане на приходи – продал си стара част от колата = минус към сметката за поддръжка например; предлагаш място за споделено пътуване – минус в разходи за гориво.

– (По избор на потребителя): нотификейшъните да се ъпдейтват към очакван километраж към днешна дата, а не към дата на последно зареждане. Ако зареждам веднъж месечно може дори да пропусна някое известие, а има достатъчна статистика за да се предположи с немалка точност какъв ще е километражът на колата в дадена дата.

Edited by Pavel_Pavlov
  • Like 1
  • Upvote 1

Димо, да рапортувам един проблем с нормалния сайт (carspending.com) :)

Значи, записките за разходи не винаги се отварят (разширяват) като ги гледаш.

Поиграх си от ония дни и установих че се случва след като смениш страницята (2ра, 3та и т.н.)

div-чето което го показва с многоточие накрая (елипсис) не се експандва... тва е.

Надявам се да е лесно да се оправи.

При нужда от още детайли - звънкай/пиши, имаш ми всички данни ;)

Благодаря! Бъгът е оправен. Междувременно приложението има почти всички функционалности на сайта за тракване на разходи. Започнали сме работа по изкарване на цени на бензиностанциите, експорт и импорт на данни и други! :)

• Like 2
  • Upvote 1

Пуснахме първа публична версия https://play.google.com/store/apps/details?id=com.motomoshi.motomoshiapp

p0bm0hVm.png wSimxu3m.png JWp4BdXm.png yoaXi8Wm.png O447ZIDm.png

Ще съм безкрайно благодарен ако тези от вас, които ползват платформата, свалят приложението и оставят позитивна оценка. Ако откриете проблем или искате нова функционалност - пишете ми. Работата продължава :)

• Like 2
  • Upvote 2