Jump to content
Veseliq

Motomoshi (CarSpending.com): Android & web приложение за следене на разходи по МПС-то

Recommended Posts

Може би ще трябва да се добави още една опция като разход на бензин при каране на газ. Повечето коли вече са с ГИ, което предполага, че има и разход на бензин докато загрее колата. В момента няма как да си проследиш разхода на бензин автоматично и трябва да се смята. Искам да те попитам дали обмисляш добавяне на опция за следене на км. до смяна на масло? Примерно едно меню в което да избираш на колко км. се смeня маслото и да получаваш поп-ъп или е-мейл или нещо от сорта, които да напомня, че имаш да кажем 1000 км до следваща смяна. Би било доста полезно особено за коли без бордови компютър, които следи и това :).

Редактирано от Бобито

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, дори да имаш газ, ако зареждаш бензин до горе (или поне отбелязваш, че зарежданията ти са до горе), ще ти смята разхода на бензин правилно! Да кажем ще имаш 7/100л газ и 1л/100 бензин - което е вярно, защото си изхарчил 1л бензин за тези 100км. По принцип ако никога не зареждате до горе, но искате да ви смята разхода, е добра идея винаги да въвеждате зарежданията си, че са до горе. Така между отделните зареждания разхода може да варира много - да кажем ако веднъж сипете за 20лв, веднъж за 50лв от едно и също ниво (почти празен резервоар когато сипвате) ще ви даде коренно различен и неправилен разход, но в дългосрочен план - примерно няколко месеца каране, средния разход на колата ще стане абсолютно верен!Или ако винаги сипвате едно и също количество при еднакво празен резервоар - тогава дори между отделните зареждания разхода ще е правилен.

Искам да те попитам дали обмисляш добавяне на опция за следене на км. до смяна на масло? Примерно едно меню в което да избираш на колко км. се сминя маслото и да получаваш поп-ъп или е-мейл или нещо от сорта, които да напомня, че имаш да кажем 1000 км до следваща смяна.

Абсолютно го има замислено (и дори започнато), но в момента тече голяма преработка на много неща по сайта - нов дизайн, нови функции, и вероятно ще стане с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с това което написа, но какво се случва ако да кажем си карал колата на бензин 10-20K км. и си вкарвал зарежданията и тогава сложиш газ? Статистиката става нереална относно разхода на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записа е променен, сега диаграмата ми е вярна, Благодаря :)чакаме решение на този и другите проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :)Някъде назад в темата бях предложил да направиш и снимката(аватара) на колата също линк, не само описанието й... обмислял ли си го ?Защото коментар нямаше.Бтв, имаш и едно typo накрая в подсказката за зуум на графиката -> "приЛбижите" ;)

Редактирано от scyberboy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, ами... :) Аз мислех, че става дума за снимката в търсенето - нея я направих веднага да се цъка. Сега направих и снимката в профила да се цъка :)Оправил съм и typo-то. Ся нямам оправдание, трябва да се захващам с другите обещани важни работи, като редактиране на стари зареждания :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече графиката с изминатия път и разходите е по-подробна и с нови екстрички :) Има и оправени бъгове в нея. За тази става дума:http://www.carspending.com/bg/profiles/CarSpending

ООооооо сега е отвратително... говоря за колите с два вида гориво, на мен лично ми изчезна часта от графиката преди да сложа газова уредба... Ето Линк - http://www.carspending.com/bg/profiles/stan4o Може ли някак си да се настройва тази графика? Като гледам на тази която си сложил деленията са на по 2500, а на моята са на по 2000, та може ли да се направят две графики една върху друга, с различни деления за похарчени пари и изминати километри?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да направя да ти изкарва още една графика за Бензин, освен за LPG. Тоест за всеки вид гориво да има по една. Тия дни може да го пробваме и да кажеш какво мислиш.Деленията на графиката се определят от това колко данни имаш в нея, динамично. При мен има месеци, в които съм минавал 4к, за това и "деленията" са на по-големи интервали. Ако избереш да увеличиш само част на графиката където имаш по-малко данни, ще ти увеличи само тях (с деления на 250). Не знам дали ме разбираш.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две графики - само ще стане по-претрупано, преди си беше по-добре (според мен), тук в темата съм описал как въвеждам записите за бензин за да избегна бъг-а с удвояване на изминатите километри. Ако имаш време и ти се занимава, мисля че предишния вариянт със Общото изминати километри (независимо на какво гориво) си беше доста по-добре.Да графиката си променя деленията, като дам да виждам само похарчени пари делението е 250 та идеята ми е да се насложат двете графики, както са когато ги гледаш по отделно ;)Иначе това с увеличението на определен период ми се струва прекалено задълбаване ;)е може би след 7-8 години попълнени данни ще има някакъв резон. След като за целия период показва едни деления за израходвани пари, какъв е проблема това да е делението за синята графика и когато изписва двете криви ;)По-нагоре бях дал предложение да има и някакви осреднени данни за месец, това в прословутата графика само че в табличен вид ;) Ако ти е по удобно може да го напиша и в тракера на самия сайт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за обратната връзка, нека се опитам да отговоря едно по едно.

 

Две графики - само ще стане по-претрупано, преди си беше по-добре (според мен), тук в темата съм описал как въвеждам записите за бензин за да избегна бъг-а с удвояване на изминатите километри.

 

И в момента можеш да изключваш графики. Долу в легендата можеш да цъкнеш тази, която не искаш да гледаш и ще изчезне временно. Твоето решение за този бъг не е добро решение. Защото някои хора искат да си гледат разхода на бензин, паралелно с този на газ. Това е по-скоро хак.

 

За да е възможно да се изчисли разхода за всяко гориво, трябва да се взима изминатия път с всяко гориво отделно, както и количеството на горивата отделно. Крайния резултат е тази неприятна черта на графиката, която смятам, че ще бъде решена оптимално с две отделни графики - една за бензин, една за газ, който иска може да изключва тази, която му идва в повече, когато анализира данните си.

 

Ако имаш време и ти се занимава, мисля че предишния вариянт със Общото изминати километри (независимо на какво гориво) си беше доста по-добре.

 

Не мога да се съглася, можеш да видиш в системата за следене на бъгове и нова функционалност (http://carspending.idea.informer.com/), че имаше маса оплаквания от удвоените километри.

 

По-нагоре бях дал предложение да има и някакви осреднени данни за месец, това в прословутата графика само че в табличен вид ;) Ако ти е по удобно може да го напиша и в тракера на самия сайт?

 

Добави го в тракера, мога да го направя, но не е на преден план, тоест ще почака малко, освен ако няма много хора, дето го искат. Като това на колегата по-долу:

 

Поздравления Публикувано изображение

 

Сайта е много як и ще се възползвам максимално от него !! Имам един въпрос –> Защо не мога да добавям гориво с изминала дата ?

ps: Така де аз не можах пък то може и да си може :)

 

Мерси, точно това е едно от следващите неща, които мисля да адресирам. В момента могат да се добавят зареждания само по хронологичен ред, да се трият отпред назад, да се редактира само най-новото. Тези ограничения са неприятни и мисля да се справя с тях, просто за тях си има причини. Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също искам да си следя и разхода на бензин, но това е невъзможно, сподели ако знаеш как колегите успяват да го следят ако имаш информация? Ако е със написване на някви километри изминати на бензин "на око", то и аз съм го мислил този вариянт, но поради удвояването на километрите не го ползвах. Би ли споделил опита на колегите? Няма нужда всеки да открива топлата вода...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм писал по-рано в темата. Ако отбелязваш всички зареждания (на бензин) до горе, ще ти смята - грубо разхода на бензин ще ти е 1-2л/100 и още 7-8-9-10 газ (колкото си харчи газ). Но трябва да НЕ отбелязваш грешно изминатия път :)Ето няколко примера:http://www.carspending.com/bg/vehicles/423-mercedes-benz-c-klasse-200http://www.carspending.com/bg/vehicles/1175-great-wall-hover-h5http://www.carspending.com/bg/vehicles/1160-great-wall-hover-h5

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посочените статистики са абслолютно грешни и подвеждащи...като започнах да пиша предишния пост бях написал, че според мен не е правилно да виждаш статискика според която колата ти гори 1/100 бензин и 10/100 газ, но го изтрих защото си мислех че има някакво друго решение ;)По на горе бях писал че след като разхода на бензин не можеш да го следиш коректно, то поне гориво на километър да е вярно... само на единия ховър мога да видя какво му показва като гориво на километър, но не е вряно.2185лв / (6076км + 3597км ) = 0.22588 лв/км във сайта показва [Гориво на km: =>0.18лв.]последните зареждания са отбелязани като пълен резервоар т.е. би трябвало да е същата цифра като от мойта проста сметка... Тази разлика със времето ще се увеличава и ще става още по грешна...за справка моя профил попълван със "хак"-а2340лв / (4829км + 4319км ) = 0.2557 във сайта показава [Гориво на km: => 0.24лв.]последните зареждания са частични т.е. има добавени пари, а няма изминати километри, след пълно зареждане мисля че ще остане грешка само от закръгление...Ако имаш връзка с тези колеги покажи им темата, повече глави мислят по-добре. Видях че си пуснал и тема във форума на Субару, предполагам и във други форуми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо. Откри още един бъг :) Но той не е в системата за смятане на разход, а в статистиката цена на километър за гориво. Ще се постарая да го оправя днес и ще пиша по-подробно. Разхода от 1/100 бензин + 8/100 газ е верен, грешна е цената на км.Пуснал съм тема в общо 10тина форуми - най-вече за японски коли. Като изчистя подобни бъгове, добавя импорт от spritmonitor, добавя редакция и триене на стари зареждания, ще пусна теми и в чужди форуми. Във всеки форум пиша по отделно, защото хората едва ли ще се наемат да четат някоя друга тема. Ако някой открие бъг, се старая да го оправям.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак, ще се опитам да отговоря едно по едно.

Посочените статистики са абслолютно грешни и подвеждащи...

Оказва се, че не са грешни, но може да са подвеждащи. Ще се радвам ако се опитате да ме насочите към правилната посока.

според мен не е правилно да виждаш статискика според която колата ти гори 1/100 бензин и 10/100 газ

Според теб може би е така. Но точно тази част от системата дълго я мислих и говорих с доста хора, докато стигна да я направя. Общото мнение е, че макар малко странно за някои хора, това е най-правилното решение. Сега прегледах и SpritMonitor (който виждам, че ползваш), те са решили проблема по същия начин:http://www.spritmonitor.de/en/detail/192671.html

само на единия ховър мога да видя какво му показва като гориво на километър, но не е вряно.2185лв / (6076км + 3597км ) = 0.22588 лв/км във сайта показва [Гориво на km: =>0.18лв.]

Значи горивото на км е правилно - тамън 18ст/км. Проблема е, че горе до разхода, се показват колко километра и литра има общо между ПЪЛНИ зареждания (тоест между непосредствени последователни пълни зареждания или пълни зареждания с частични между тях, но без да има "прекъсвания" във въвеждането на данни).Реално този Ховър е въвеждал месеци наред само частични зареждания за по 50лв, които не са влязли в статистиката за смятане на разход. И съответно общия брой литри и километри е по-друг от този, който виждаш. Докато статистиката за гориво на километър се смята като просто сумата на парите похарчени за гориво се раздели на сумата на изминатите километри с всички горива.Има три начина проблема да се реши:1) Където се изписва разхода, вместо да се изписват литрите и изминатия път от пълните зареждания и зарежданията между тях, да се изписват всички литри и изминат път (но тогава разхода няма да отговаря на литрите/изминатия път)2) Където се изписва сметката цена на км, да се изписва цена базирана на похарчените пари за зареждания, които са пълни или между пълни (това пък е доста трудно да се направи)3) Остава както е (данните са грешни само и единствено при хората с много частични зареждания преди първото пълно, което е рядкост).Недей ми се ядосва, stan40, и те моля да не ме нападаш така. За бъговете - старая се да ги оправям. Но понякога ми става обидно като някой каже "това е абсолютно грешно", защото правя сайтчето от има няма две години, премислям всяко нещо и тествам нещата на друг сървър, преди да ги кача видими за всички, така че да не се допускат елементарни грешки (това е неизбежно понякога, още повече имайки предвид, че съм сам в този проект и никой не ми помага и не ходи след мен). Та, който има някакво мнение по някакъв въпрос свързан със системата си - нека изкаже наблюденията си. Ако смята, че начина според който нещо работи трябва да се промени - да се аргументира защо (както ти правиш), но без да напада и без да се сърди ако не стане както смята. Защото понякога очевидното решение не винаги е оптималното - все пак се опитвам да постигна нещо, което да е удобно за хиляди хора, а не конкретни случаи.И най-добре, като цяло каквото ви хрумне - го качвайте в http://carspending.idea.informer.com/ Там може да се гласува и коментира кой бъг да се оправи, коя функционалност да се добави и тн. Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, изобщо не ти се ядосвам и не те нападам ;) аз съм си простак и така си говоря, ако някой ден се запознаем ще разбереш, просто оналйн не можеш да схванеш шеговития ми тон :) Оценявам труда, който полагаш и се съобразяваш със всичките прищявки на потребителите...По-късно ще прочета по-внимателно вариянтите които си описал тук и ще коментирам ако открия нещо неточно или някой друг бъг ;) Дори може да си направя някой тестови профил и да разцъкам.и пак да си вляза в моя си просташки тон :) Защо тази идея е отбелязана като изпълнена http://carspending.idea.informer.com/proj/?ia=54146 при положение че точка 4 е точно това което писах малко по на горе за табличния вид. Ето съвет: когато има няколко точки в идеята неизпълнените си ги написвай ти и създай нова идея.. защото така хем е фикснато според тракера, а реално никога не е правено ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо на км се смята вярно, гориво на километър е грешно ;)ето тук може да видиш скриншотче че ме мързи да обяснявам.http://dox.bg/files/dw?a=5252751bda иначе в момента този профил съм сложил първоначалните зареждания да са за 0 пари за да се избегне и най-малкото разминаване и се вижда още по-добреhttp://dox.bg/files/dw?a=e4e9cece47 150/600=0.25явно за Гориво на км смяташобщо пари / ([пътя изминат на Газ]+[Пътя изминат на бензин]) = Гориво на kmако е така то вариянта със въвеждане на верните километри при междинните зареждания мисля че не е удачен (за хората които гледат "Гориво на км")Общо на km май се смята (вярно) по форумалатаобщо пари / ([километри по километраж на последен запид]) - ([километри по километраж на първи запис]) = Общо на kmХайде ако имаш малко време разпиши форумлите да не стрелям на сляпо и да не кажеш че само мрънкам това не е вярно онова е подвеждащо ;)предполагам не се сърдиш че ти повдигам непрекъснато темата... гледам и модераторите не се дразнят и не са ни сръчкали все още :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за обратната връзка! Наистина формулата беше "всички пари за гориво разделена на сумата от дистанциите с различните горива" и бе грешна. Сега я направих както каза "сумата за гориво разделена на максималния километраж - минималния километраж". То беше така за "всички разходи", проблема е, че не всички попълват километража, но тези хора са по-скоро изключение, така че го направих така за останалите 99% :)Виждам, че имаш сигнатурка на spritmonitor. Ако сайтчето ми ти допада, можеш да сложиш една от карспендинга - има и мънички, с размера на тази на sprit-а.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя сайт следя кола която не е Хонда, за това тук не съм си сложил тази сигнатура, а от снемския сайт :)Вече изглежда по-добре статистиката :)сега и още един съвсем незначителен проблем да ти обадя, и съответно пак да ми едитнеш няколко записа да видим дали правилно съм го хванал ;)Формата за добавяне на ново зареждане няма проверка да е чекнато поне едно от всяка от групите:#Икономичен Нормален Агресивен#Гуми Летни Зимни Всесезонниако има такъв запис той се отразява на общата статистика, но в подробната не влиза... ето пример на мен ми дава Разход (LPG):13.17 l/100kmвъв детайлната статистика той е:Стил на каране Нормален 13,77 l/100kmВсички зареждания си ги маркирам като нормален стил на каране, щото аз си карам нормално :)та ако едитнеш в моя профил първите няколко записи и те да са със Стил на каране -> Нормален, то би трябвало тези цифрички да станат еднакви...ето записите които трябва да се променят:http://www.carspending.com/bg/fuelings/update?FuelingID=9456http://www.carspending.com/bg/fuelings/update?FuelingID=9666http://www.carspending.com/bg/fuelings/update?FuelingID=9668http://www.carspending.com/bg/fuelings/update?FuelingID=9669

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече можеш сам да си ги редактираш.

 

Тоест вече може да се редактира датата и още допълнителни атрибути на всяко зареждане - включително тези със задна дата. Работя по това да могат да се редактират и другите атрибути на старите зареждания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко за "Стил на каране". По принцип изобщо не я ползвам тази статистика, защото не мога да кажа че съм карал агресивно или икономично през цялото време от едно зареждане до друго, за това и пиша винаги "Нормален". Та гледам че тази статистика взима километрите които са отбелязани в полето "Екстри". Според мен няма резон да е така, но ако така го искат останалите, както споменах тази статистика не я гледам :)Бих ползвал тази статистика, а предполагам и други колеги ако се направи със поленца за километри със различен стил на шофиране подобно на градско, магистрала итн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EDIT: Оправено е вече...много си бърз бре, Димо :)

 

 

В момента има проблем със сайта....не се отваря.

Т.е. отваря се, но показва грешка:

 

Публикувано изображение

Редактирано от vtpetrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка. Дискът на сървъра се беше препълнил. Ще се постарая да не се случва повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една малка идея от мен:Да можем да кликнем, върху бележките, които въвеждаме като пояснения, за да останат на екрана, за да си копираме информацията за друго въвеждане(например) и да има един close[X], за да се затварят.Друго, като идея е се въведе рейтинг или класация, като отделна секция за качеството на горивото от бензиностанциите, същото може да се направи и за сервизите, които хората ползват.

Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ти малка идея не мога напълно да я разбера. Къде точно искаш да стане това?Втората ти идея се прави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въвеждам заредено гориво например = страница "добави зареждане", textarea с име = "Бележки" и тази текстова кутия, дето си пишем разни пояснения, както ти си пишеш за разходите, къде, как защо нещо се е случило, за да си припомниш след време, та tooltip-чето, което изкарва тази информация, въведена в поле "Бележки" да може да се кликне(когато разглеждаш профила си на адрес - http://www.carspending.com/bg/vehicles/1-honda-accord-i-ctdi-executive), за да остане на екрана и при положение, че мишката не е на иконката, която показва бележката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавям го в списъка със задачки, но ще се обсъди дали и как ще се прави. Може би csv/xls exporter-а на данни ще е достатъчен, за да разгледаш лесно всичките си разходи и бележки един под друг?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го предлагам само защото си влизам в профилната страница и за да си копирам данни от предишно зареждане(място и дали има опстъпка), защото съм си изградил така маниер.Експорт на данните както за горивото, така и за разходите е супер идея, защото могат да послужат и при продажба, един вид като сервизна история и за среден разход, а и като реклама на самия сайт, ако има лого и линк и изтегления файл директно се разпечата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих иконки за гумите в таблицата със зарежданията. Един от потребителите от Рено форума ги направи (Wolf). Благодарности :)Картинките на колите се режат правилно в различните си размери и изглеждат като цяло по-добре, макар че е трудно да се забележи.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече бензиностанциите могат да се избират чрез поле за търсене. Искрено се надявам това да помогне повече хора да избират бензиностанцията, в която са заредили и да добавят нови такива!http://grab.by/i5q6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариант да се направи опция за експорт на самия профил с данните в него към Excel. Един вид като back up на информацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не. Скоро ще има - заедно с импорта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая надежда да станат 2000 потребителя преди 01.01.2013 (или преди края на света, което настъпи първо), през което време правя добавянето на сервизи, автомивки и прочее и импорта от spritmonitor. Ще гледам до нова година или ако не - до 7ми Януари да са станали. Помагайте ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората, които искат импорт от SpritMonitor - нека ми пратят по едно CSV със зареждания, за да имам данни с които да тествам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е полезно това сайтче!Мондеото ми има регистрация в Сприт Монитор, но временно го ползвах, сега и на Хондата и на Мондеото направих в Кар Спендинг, но още съм съвсем в началото. Хондата е с 2 зареждания, Мондеото още няма нищо вкарано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се регистрирах, остава да си въведа информацията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много!Вече можете да отбелязвате сервизите, магазините, автомивките и тн при добавяне на "друг разход": http://grab.by/iYDSС други думи, ако си ремонитрате вашата Honda някъде, може да отбележите сервиза. Скоро ще има страница с търсене на обекти по марка автомобил (такъв за който обекта е използван), с филтри за рейтинга на дадения обект и тн. Така че това ще е полезно за всички, включително нерегистрираните потребители.Знам, че функционалността не е изпипана и тепърва ще има да се оправя - всякакви съвети и бъг репорти са добре дошли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CSV импорта (от SpritMonitor.de) е направен, но много малко изтестван и може да има бъгове. Който иска да го пробва, ако има запазени зареждания в сайта, нека първо си направи ново МПС и там да опита да импортира данните си, преди да тества с това, към което е добавял. Моля да ми пишете при каквито и да е проблеми.http://grab.by/kqV4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирах се преди по-малко от 2 седмици, много полезен сайт. Браво :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерси, Веско - ще го погледна възможно най-скоро!

 

Междувременно вече на страницата на колата ви можете да видите списък с подобни МПС-та:

 

Публикувано изображение

 

Изчистих и доста други бъгове и дреболии. Благодаря ви на всички!

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...