Jump to content
Veseliq

Motomoshi (CarSpending.com): Android & web приложение за следене на разходи по МПС-то

Recommended Posts

В кръга на шегата, да сложиш на мястото на онова аЛди от началната страница една Хонда :D/>.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има изцяло нов дизайн. А на него - ако ще има МПС, ще е рисувано :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за сайта.Аз също го ползвам от около година и ми е много полезен.Тази вечер обаче след няколко опита не ми зарежда страницата.Някакъв моментен проблем със сървъра или?...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът беше глупост, която аз направих. Всичко бе оправено на сутринта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече всичко е наред.Благодаря!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е сайта.Много полезни неща има Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки момент потребителите ще станат 3000, а също така аз напредвам към това да кача търсенето и разглеждането на сервизи и други обекти.Благодаря ви отново за обратната връзка!

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега!Много полезна екстра си разработил.Евала за вложения труд!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,От 1-2 седмици ми прави впечатление едно разминаване на километрите в моя профил:http://www.carspending.com/bg/vehicles/2574-honda-cr-v-2-0-2wd-eleganceПоследно зареждане е на 15995 км, а горе като изминати километри до средния разход показва 16611! Това са 616 км разлика, които променят и разхода!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново имам време за сайта и ще опитам да разбера какъв е проблема.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от тази година ползвам сайта и съм изключително доволен  :cool: едно голямо благодаря на създателите  :worthy:  :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Veseliq,

Вчера влизах да добавя зареждане с гориво и като вляза в профила с подробната статистика се вижда на маймуни текста. Мислех, че при мен нещо не е наред, но днес от работа отново пробвах и проблема пак го има. Като сменя езика на EN или US буквите излизат, то пак в този вид (неподредено така да се каже)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера качвах разни подобрения по сайта и съм допуснал бъг (нямаше автоматизиран тест за него, вече и такъв е написан).

 

Нека използвам момента, за да кажа, че не спирам да работя по сайтчето. В момента предимно правя промени по неговата инфраструктура, които да олеснят писането на нови функционалности за напред. Например паралелно с това се разработва изцяло нов дизайн, който да има и страхотна мобилна версия. Много бих се радвал да продължите да пишете какви функционалности искате, за да ги приоритизирам правилно. А аз мисля, че ще успея да ви изненадам и с неочаквани допълнения :)

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Veseliq

Иска ми се ако може малко да се задълбае статистическата част. В програмата fuel log винаги съм си гледал колко ст/км са ми разходите освен за гориво ами и за части/сервизи. Колко км ми е средно на ден, средно на месец , средно на година. Прогнозиран пробег за една година на база средно на ден ...  Тази графика която е за разходите може доста да се развие ... 

 
Може да се вмъкне калкулатор :) този във фуел лог-а винаги съм го ползвал. Като седнем и тръгнем да смятаме колко пари ще излезне някое пътешествие и хоп въвеждаш колко км са и ти ги смята колко лв ще ти струва (спрямо средно ст/км , а може и да се включи ремонтите) е както е в момента като включиш покупката яко изкриявава нещата. 

 

Бях писал за апликация за андроид, но това е ясно като му дойде времето.

 

Може и да се сложи и някое МПС , че е продадено и да се "замрази" . Да не могат да се слагат повече зареждания , да се извади продажбената стойност и вече ще може да се сметне колко пари са заминали по това МПС чисто :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Наскоро се поосвбодих и започнах усилена работа по направата на:
1) API, така че да направим мобилни приложения
2) Всички искани нови функционалности като "споделени МПС-та", "напомняния за застраховки и други периодични плащания", но най-вече...
3) Пълен редизайн с мобилна версия!
 
Оказа се, че работейки с дизайнерка, която не разбира идеята на сайта и не е негов потребител, ще е много трудно да се направи нещо уникално - само по описание на идеите ми и ужасните ми рисунки. Така че ще използвам темата да кажа, че търся дизайнер, с който или да станем партньори в това начинание, или да му бъде плащано за freelance работа по проекта. 
 
Трябва да се направи нов модерен и респонсив дизайн, който да помества текущите и още много функционалности. Дизайна ще се ползва и като шаблон за мобилните приложения после. Нека просто ми пише, имам с какво да го грабна (ако се кефи на подобни авто проекти).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мобилната версия готова ли е или е още в процес на обработка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента работим по приложение за Android & iOS, което ще е готово до края на годината (ще гледам да пуснем бета версия доста по-скоро за потребителите тук, които искат да го пробват). Работя по него, паралелно с изцяло нов сайт с повече функции и оправени неща, от които се оплакват потребителите. Огромното забавяне се дължи на това, че през изминалата година трябваше да си приключа образованието (паралелно с работа). Но от както всичко мина, последните няколко месеца напредвам по v2.

 

Ще се радвам ако и още хора пробват сайта и дадът обратна връзка - едно от нещата, които направих напоследък е опростена регистрация с един клик.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, ще чакаме да ни ъпдейтваш с информация...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

v2 ще бъде пусната всеки момент. Повече информация (и молба за помощ с тестването) тук:

https://www.carspending.com/forum/96-carspending-v2-beta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах малко забележки по предната версия ,но спрях да попълвам ,че ме грабнаха проблемите и сега като почна на ново ще ти рапортувам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото Лого е Готино. За тестването, ако имам време ще го прегледам ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах малко забележки по предната версия ,но спрях да попълвам ,че ме грабнаха проблемите и сега като почна на ново ще ти рапортувам...

 

Настрана от попълването - с теб ще се радвам да нарпавим прекрасна страница на сервиза, така че хората да те намират, заедно с добрата обратна връзка от други, които са правили при теб ремонти :)

 

До ден-два трябва новата версия да е пусната. Ще се познае по новите, по-малко ярки сигнатурки ;)

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам две идеи:

 

1. може ли да има поне още един цветови профил с нещо по тъмно, това бяло вечер като седна да го попълвам и очите ми отичат знам че може да се сложи флукс или нещо такова но ако има още цветови профили ще е по добре

2. може ли да се направи така че колите да могат да се прехвърлят м/у потребителите - продал съм си колата на пешо ще е чудесно да му я прехвърля и в сайта.

 

Съжалявам ако нещо не съм ги видял тези опции в сайта.

Редактирано от malak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От седмица сайтчето е мигрирано - чистим бъгове и правим подобрения.

 

@malak

1. Разбирам ти проблема, но смятам, че решението е или по-мек профил на монитора (с по-нисък brightness), програма като flux или да работиш на светната лампа вечер (което е най-щадящо за очите). Дори сайтове като facebook, google & amazon нямат тъмна тема.

2. Това е планувано и в даден момент ще бъде добавено! За сега мога лично да помогна с прехвърлянето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм зареждане,вкарвам данни, чеквам че е пропуснато зареждане. Нулира ми изминато разстояние.Седи в червено и не ми пуска записа.Вкарвам 408 км,защото съм си го засякал,но пак не приема записа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо някои неща са на български,други не са ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Markony проблемът трябва да е оправен. Би ли опитал отново?

 

@DOXATA при пускането на новата версия, трябваше да преведа на ново много от текстовете. Вече трябва да са преведени.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми дава да вкарам зареждания със задна дата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такъв проблем, който е оправен преди седмица. Ако все още не работи, можеш ли да ми изпратиш на лично повече детайли. Като линк към автомобила, точни данни, които се опитваш да въведеш и грешка, която виждаш. Описание и скрийншоти ми помагат страшно много - понеже програмата като цяло работи, на ден влизат по няколко стотин зареждания, но може да се случи бъг при точно определени параметри...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая могат да се отбелязват напомняния (reminders), с изпращане на мейли - за наближаваща смяна на масло, изтичащи застраховки и тн.

 

Screenshot 2018-01-01 17.31.48_preview.png

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как се добавят обекти (сервизи  и други)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с напомнянията е страхотна опция.

Браво.:worthy:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, Restless написа:

как се добавят обекти (сервизи  и други)?

В момента, при добавяне на зареждане/друг разход, в кутийката с обектите, има иконки от лявата страна. Едната е със сърце - с любимите ти обекти, другата е с плюс, която отваря форма за добавяне на нов обект. Трябва да избереш къде на картата е новия обект и да попълниш неща като контакти, сайт, описание и тн (ако ги знаеш).

Screenshot 2018-01-05 11.08.50_preview.png

Ще направя специален интерфейс за това, както за предложения за редактиране на съществуващи обекти (добавяне на телефони и информация или корегиране на грешна информация). Ще пиша като стане - в момента гледам да не се разсейвам от писането на андроид приложението :) Ето и нещо от лабораторията, защото знам, че изпускам обещани срокове, но да не излезе, че бездействам:

  teaservehicleview.png

ПП: Безкрайно полезно е ако добавяте/отбелязвате обекти и оставяте оценка. Скоро ще могат да се пишат и подробни ревюта, освен оценка. Целта ми е да имаме прозрачен и честен автопазар - да можеш да намериш истинско мнение за всеки автообект и коректните сервизи, автокъщи и прочее да получават повече клиенти, за сметка на некоректните.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите адмирации също за цялостния продукт, както и затова, че постоянно го подобряваш и внедряваш дребни на пръв поглед неща, които обаче го правят доста по-удобен за ползване. Сега забелязах, че в графата разходи, където срещу всеки разход можеше да се пише коментар, вече не трябва да сложиш мишката върху бележката, за да видиш за какво точно е разхода, а той се вижда отдолу под самия разход.
Това с напомнянията също е адски удобно, както за маслата, така и за ГО, каско и данък на колата. Предвид, че вече и винетките са от дата до дата, си сложих напомняне и за това. 
Поздравления още веднъж!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки, който иска да се включи в бета тест на приложението, може да прати едно лично съобщение с мейл. Има да довършим няколко по-големи неща, куп дреболии и пускаме! :)

 

KnAPD5i.jpg?1

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестваме :cool:

Screenshot_20180720-145318.png

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йъп :cool:

 

QuickMemo+_2018-07-20-15-22-40.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@isullivan има пусната нова версия. В миналата не се запазваха на сървъра (уебсайта) "други разходи", нито редактиране на зарежданията. Трябва да е оправено. Ако имаш вкарани "други разходи", може би ще трябва да ги вкараш отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествам с нов телефон вече с най-новия андроид :) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...