Jump to content
nanizealot

Избор масло castrol vs Mobil 1

Recommended Posts

здр колеги ,има много теми отностно маслата но неможах да намеря конкретен отговор по моя въпрос ,маслата са внос не за закупени от бг чудя се кое да налея в б16а2 ,кое според вас ще е по добре така да го кажа за мотора !Мобил- MOBIL 1 RALLY FORMULA 5W-50 Kастрола - Castrol edge 10w60 formula rs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mobil 1

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам само с 10W60 Castrol и съм доволен. Двигател H22A8 200hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя опит е с Castrol Formula edge 0W-40 и Mobil 1 Fuel Economy 0W-30,като и двете масла са внос от германия -имам приятел там който ми ги носи.Ами какво да кажа-определено за мен мобила е по добър-кастрола го смених на 10 х километра като за това време хондата го пипна с около 400 грама(дотогава не ми е пипала масло) и маслото при смяната беше с червеникав цвят почти непотъмняло(миещите съставки явно са малко).След него сложих мобила като за 6 хиляди километра не е мръднало нивото и си потъмня леко както трябва да бъде.Лошото е че трябва да го сменям на тези километри защото мина година от наливането му въпреки че нямам 10 х километра.Новото масло което ще наливам също е мобил 1 0W-30 разбира се.Това което бих си позволил да дам като съвет е да потърсите маслото(какъвто и да е избора Ви) отвън,тъй като тук едно че е пълно с ментета и второ дори и да е от представителя най вероятно е произведено в турция което не че е от толкова голямо значение,но все пак отзивите във чуждите сайтове за турския мобил не са много добри-отдолу на печата на тубата е хубаво да не започва със S ..поне според мен

Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен кастрола е едно ниво нагоре наи вече 10 60 и 0 40. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...