Jump to content
tedonsa

Компресия на Д14А7

Recommended Posts

ЗДравейте колеги ,премерих си компресията на Сивика Д14А7 и само първи цилиндър ми показа 10 другите по 9 та някой ако знае колко му дават на този двигател моля да сподели или да каже къде мога да намеря тази информация :) че нещо малко ми се струва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

perfektna e моли се да не почне да се дига :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми казаха че е добре ама ми се струва малко :) а да кажа че не ми пипа маслото ще излажа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега honda-fiat по-добре спри да пишеш глупости по форумите и вземи седни малко да почетеш да научиш нещо. Това което си написал е степен на сгъстяване, не е компресия и има разлика между двете. До колегата пуснал темата - сменяй сегменти. Компресията ти е ниска и отива към минималната. Нормалната е около 12-13

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички автомобили - бензин и дизелСтепен на_____ Р, Начално _____ Р, Граничносгъстяване_______ Bar _______________Bar6,0 --------------->7,7 <----------------5,46,5 --------------->8,5 <----------------6,07,0 --------------->9,3 <----------------6,57,5 --------------->10,1 <----------------7,18,0 --------------->10,9 <----------------7,68,5 --------------->11,7 <----------------8,29,0 --------------->12,6 <----------------8,89,5 --------------->13,4 <----------------9,410 --------------->14,3 <----------------10,016 --------------->25,1 <----------------17,617 --------------->27,0 <----------------18,918 --------------->28,9 <----------------20,219 --------------->30,8 <----------------21,620 --------------->32,8 <----------------22,921 --------------->34,7 <----------------24,322 --------------->36,7 <----------------25,7Р, Начално - Означава: Колата (двигателя) като нов. Така излиза от завода.Р, Гранично - Означава, че под тази граница двигателя е за ремонт ..... или скраб.Ето колега сравнявай .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега honda-fiat по-добре спри да пишеш глупости по форумите и вземи седни малко да почетеш да научиш нещо. Това което си написал е степен на сгъстяване, не е компресия и има разлика между двете. До колегата пуснал темата - сменяй сегменти. Компресията ти е ниска и отива към минималната. Нормалната е около 12-13

Не съм съгласен с последното изречение.Към автора: Колко масло харчи тая кола на 10к км.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега honda-fiat по-добре спри да пишеш глупости по форумите и вземи седни малко да почетеш да научиш нещо. Това което си написал е степен на сгъстяване, не е компресия и има разлика между двете.

.......... А за автора на темата.Сори грешката е моя наистина съм написал степен на сгъстяване а не компресия(Двигателите с по-голяма степен на сгъстяване имат по-висока компресия (когато са изправни))За двигателите Лада класика степента на сгъстяване е 8,5:1, а компресията на изправен и неамортизиран двигател е приблизително 12 атмосфери.А до колкото колегата Редактирано от fenabg
Ще помол� да �е �пазва нормален тон !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A2 Вчера тъкмо и аз измервах. Резултати : 1-ви и 2-ри цилиндър по 12 ; 3-ти - 13,5 ; 4-ти - 13,8 Вие си кажете дали е нормално или не .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално!Та като се заговорихме, какъв е разхода на масло????????? :rolleyes:honda-fiat, успокой топката с отношението!След гаф е по-добре да замълчиш, а не да се отваряш!!!

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на 10хил. доливам към 1,5-2л не повече но зависи коато е лятото и я изпавам по магистралата за морето отива към 2л иначе зимата като я карам повече градско към 1.5л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...