Jump to content
_pileto_

60-Air Pump Malfunction?

Recommended Posts

Здравейте колеги. Какво ви говори "Air Pump Malfunction"? Днес се появи тази грешка на инфоборд-а който имам от скоро. Чек-лампата на таблото не свети.Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същото. Никой ли не знае нищо за тази грешка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пишете и за коя кола става въпрос грешка няма да имате :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опелите и Фолксвагените имат едни яки вентилатори дето при студена кола вкарват въздух в изпускателния тракт с екологична цел. Това Еър Пумп на такова ми асоциира. Само гадая де, не знам Хонда дали слагат такива неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В двигателя,АБС и еърбъг няма такъв номер грешка.Не знам това от къде го изровихте...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Изрових" го от инфоборда. Иначе няма как да разбереш за нея. Колата ми е Акорд 99-та, мотор F20B6. За мен тази грешка коренспордира с EGR клапана или някъде там с тази система за рециркулация на отработените газове. Експериментално стигнах до този извод, след запушване на клапана и каране известно време така. Тогава ECU-то дава общо 3 грешки, едната от които е "unkown", втората "EGR valve...нещо си" и третата "Air pump mulfunction". EGR клапана го почистих на две на три. Възстанових системата нормално и оттогава подобна грешка съм имал само веднъж. А преди това заиграване с EGR клапана тази грешка почити постоянно ми се появяваше на инфоборда.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо лично ама инфоборда може да има грешки.Хонда тестера ми няма такава грешка,а и няма как да има,защото хондата няма нито активно окачване с компресор ,нито ремъчен компресор като фолксваген ,нито електрически като мерцедес...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо лично ама инфоборда може да има грешки.Хонда тестера ми няма такава грешка,а и няма как да има,защото хондата няма нито активно окачване с компресор ,нито ремъчен компресор като фолксваген ,нито електрически като мерцедес...

Да, може и да греши инфоборда, няма нищо 100% сигурно, но е факт че "репортуваше" за някаква грешка преди, а сега след като разбазиках малко EGR клапана нямам такава грешка. А сам по себе си инфоборда неможе да си измисля грешките когато му скимне. Той ги чете от ECU-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за четене ,а за интерпретиране.Грешките се четат от клетки в паметта на ЕКУ-то и тоя ,който е писал софтуера ги интерпретира в човешки вид.Иначе говорим за единици и нули...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...