Jump to content
civicgonemad

С колко зъба е ангренажа на d16y2?

Recommended Posts

Колеги днес сметнах колко пари ще ми излезе ремонта ... С други думи един изтракал лагер ще ми излезе 600лв +... ИЗа същите пари мога да зема читав обурудван блок от 1,6 (с фактура че да мога да го регистрирам) и да му сложа в-тек глава(която в момента й сменят гимички и й припасват клапани) . В момента имам читав ремък на 12 000 км който е 104 зъба.Блока е d16y2 и до колкото знам е UDM/UKDM 126кс. В-тек а главата е от д16з6... Но не мога да открия колко зъба е ремъка. Та мисълта ми е ако мога да ползвам моя, че все пак си е читав, ако ще стане.Също дали мога да ползвам и обтяжната ролка която е също на 12к км. Ремъка е Гейтс а ролката май е NSK(не съм 100% сигурен за съкращението)Благодаря! .

Редактирано от civicgonemad
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да помогна с ViN: SHHMB17500U110746

 

 

D16Y8 (D16Y2 UKDM VERSION)

 

* VTEC

* Found in:

o 1996-2000 Honda Civic EX

o 1996-1998 Honda Civic Coupe SiR (UK model

o 1997-2000 Acura 1.6EL

o 1996-1998 Honda Civic Si

+ Displacement : 1590 cm3

+ Bore and Stroke : 75 mm X 90 mm

+ Compression : 9.6:1

+ Power : 127 hp @ 6600 rpm & 107 ft·lbf @ 5500 rpm

+ VTEC Switchover: 5200 rpm

+ Valvetrain : SOHC VTEC

+ Fuel Control : OBD-2 MPFI

Само това успях да изровя. :(

Редактирано от civicgonemad
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако твоят Гейтс е 5410XS ти върши идеална работа .. 104 зъба, 24 мм. ширина ..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

104 зъба е със сигурност, но за ширина ще излъжа, Купуван е за д16з6 по принцип. Утре ще проверя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти и номер на ролката по NSK да си провериш и нея .. 52TB0539B01

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само където на D16Y2 и Y3 ремъка е 107 зъба (по Gates номера е 5233XS).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както казах главата ще е от д16з6... Пак ли 107 да търся? Слагам тая глава щото, така и така ще е ремонтирана скоро, а и просто другата я няма, само долнище е.

Редактирано от civicgonemad
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само където на D16Y2 и Y3 ремъка е 107 зъба (по Gates номера е 5233XS).

Да нямаш някаква грешка ? По този ВИН който е дал, излиза точно това което съм му написал .. :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, по каталога на Gates за D16Y2/3 е 107.В руския онлайн EPC като гледах по ВИН, избрах за регион първия КЕ и ми излезе също 107 - само че сега гледам че там на първия избор показа D16Y3. При избор от по-доните региони показва D16Y2 и 104 зъба.Може и да бъркам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако това може да ти помогне казвам го....Значи на D16Y3 със сигурност е 107 зъба (моя двигател е такъв), но съвсем наскоро сложих глава от D16Z6 на D16Y3 блока и смених ремъка със 104 зъба.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам вин и на англичанка с д16y3 ако трябва. И аз имам англичанка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, по каталога на Gates за D16Y2/3 е 107.В руския онлайн EPC като гледах по ВИН, избрах за регион първия КЕ и ми излезе също 107 - само че сега гледам че там на първия избор показа D16Y3. При избор от по-доните региони показва D16Y2 и 104 зъба.Може и да бъркам.

Всъщност май ще се окажеш прав, грешката е в руският каталог, където излиза с 104 зъба, но после погледнах в Тех- кат, който долу горе е копие на Тек- док и там всички D16Y2 ги дават с 107 зъба ..
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3 места в Dseries.org намерих да казват, че главата на д16у2 е като на д16у8...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чел че Y2 и Y8 са еднакви... я виж водната помпа да не е с повече зъби и от там да идва разлика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нали излезе, че по талон е 107? Ако е 104 си спестявам малко пари което е добре за мен. С колко зъба трябва да е помпата при 104 и при 107? Ако знаете разбира се.

Редактирано от civicgonemad
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... оригиналния ремък си стои( подава се от пластмасовия капак, звънях одеве) сега ми е чудно дали ролките на главите са еднакви... Вторник или сряда би трябвало да се обзаведа с нов блок :) ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на пук на очакваното ремъка се оказа 104 зъба. Което от финансова гледна точка си е екстра... Да си ми е честит! Скоро ще сложа някоя снимка и смятам че е добра покупка. Също така да е честит и на Mar_tod щото той ще го събира ;D :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на пук на очакваното ремъка се оказа 104 зъба. Което от финансова гледна точка си е екстра...

Е то не е напук, защото по ВИН номера който даде, japancars.ru си го изкарва точно 104 зъба, интересно защо в другите каталози всички D16Y2 ги дават с 107 зъба :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами човек какво да ти кажа... Вин-а го намерих от интернет... не съм искал да подведа никой... Писах уж тук на един колега дето кара д16у2 ама той не отговори... Вина е взет от публикуван английски сертификат за регистрация.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...