Jump to content
FuckHonda

Да ви се похваля

Recommended Posts

Евала за ентусиазма, колега. Ще ми е полезна информацията тъй като и аз много искам да направя това някой ден. Само да питам не те ли притеснява тази вата, че може да направи мизерии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем ватата 2 4аса аз и 5 аверчета я мокрихме и поливахме с кофите и водоструйките на село после следваха щателни проверки от моя страна няма и нищо на ватата. отстранил съм всякаква възможност да стигне вода до нея(говоря за под корите) а на тавана и под седалката - от къде вода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за труда. А колко горе-долу тежаха всичките материали и имаш ли снимки от целия процес? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, и аз това лято си шумоизолирах вратите + багажника. Да, има ефект, но не голям. За разлика от теб аз правих всичко с флаш банд - 1 пласт. Мисля, пролетта като се стопли, да шумоизолирам и останалата част, но още се чудя да слагам ли още пластове ?

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай повече от един на калниците от там идва шума от пътяОтносно снимки имах, но с телефона ги правих , а сега съм с друг телефон и са се попилели,освен ако съм се сетил да ги кача на компютъра ще ги публикувам :lol:

Браво за труда. А колко горе-долу тежаха всичките материали и имаш ли снимки от целия процес? :)

Отидоха ми 12 ролки флашбанд те са мисля бяха 15 санта широки 10м. дължина 1.5 мм дебели ... така 4 торби от практикер големите - около 10 кила по моя преценка може и малко повече. Ватата и алу фолиото са нищо. Абе един вид не е натежала нищо, апък ефекта е WOOOOWW ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам не те ли притеснява тази вата, че може да направи мизерии?

При толкова труд и пари ще си купи и "Саво" против плесен,ако се наложи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обясни в тавана между тапицерията и изолираната ламарина как ще влиза вода 1.?под задната седалка, като там като я вдигнах паяжини и 2 самосвала прах имаше 2.?Под корите на вратите, където всичко до последната дупчица е запушено да не стигне някаква влага до ватата 3.?4. Не съм пълнил пространствата в задните кухини, нито във вътрешността на вратата :lol: ;)5. Аз толкова ли съм тъп, че ако имам съмнения за конденз или нахлуваща вода ще сложа вата, която е фигроскопична???Едит: Туй Саво го препоръчай във форума на Опел там им трябва наистина, ама при нас ... или поне в моята кола ;):blink:

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за вода, а за влага ;) Иначе поздравления, мога да ти пожелая след година да не дрънчи както преди (при мен горе-долу така се получи, но аз не съм влагал толкова старание колкото теб. Горе-долу 2 ролки ми отидоха), защото в началото на истина е WOW, ама след малко каране по паветата пак се раздрънчава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, колега. Как ми се иска и аз да имам времето да направя същото и за моята кола. Колко време ти отне като работа ? И имаш ли снимки от проектчеот :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свършил си страхотна работа,аз не бих се наел.Да ти подскажа-на някои италиански моделислагат мокет под калниците отдолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за мокета не го разбрах може ли да обясниш по-подробноМерси колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се слага мокет а материал подобен на него.Служи за изолиране или поемане на звуковите вълни от гумите.Самите подкалници са покрити или са от такъв материал.

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой практикер си взел ролките, колко струва и как изглежда опаковката?

Редактирано от mielens

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, обмислял ли си вариянта да си шумоизолираш предния капак? :) Май само това е останало...не, че хондата е шумна или дизел, но като е гарга, да е рошава!Поздрави и евала за труда и старанието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил съм естествено, само се двоумя още какъв материал да използвам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой практикер си взел ролките, колко струва и как изглежда опаковката?

 

Практикер Варна. Ето така изглежда

 

Публикувано изображение[/img]

 

10 метра дълго 25 санта широко, и отгоре е с някакво здраво фолио. Самозалепваща е лентата. Режи се лесно и се огъва на всякъде по неравностите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, а как решаваш проблема с конденза, особено сега в големите студове, имаш ли проблеми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй зимата мина, аз конденз не съм имал !

Сега свалих мокета, понеже си сменям интериора и ме подсетиха доста колеги за снимки на изолацията. Ето ги и тях :cool:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Една позиорска :D

 

Публикувано изображение

 

И това е единственото неизолирано нещо от колата - тези дни ще поправя тази грешка преди да сложа черната пластмаса ;)

 

Публикувано изображение

 

 

По натам ще снимам и вратите като си намеря черни кори.

А за по натам битум по панелите на вратите и пластмасите до багажника във волана, във таблото, по жабката, по пластмасите около волана и т.н. и т.н. няма да удря на кухо и вътре ;)

Редактирано от маймуната
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт

 

Публикувано изображение

 

Файда има и то голяма ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

така без седалки мноо яко сивичето бе майна :lol: .колега,колко пари излиза този флаш band.харесва ми,че много лесно се полага и изглежда направо заспива.мисла да положа и аз от него.след това второто не се ли надигна доста. мокета ще влезе ли

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм се заел с леко обезшумяване на купето и то в часност уплътняване на саунда в колата и спиране на дрънченето на кори и др вредни вибрации. Интересува ме сложил съм каменна вата на задните панели на моята Хонда (хечбек 6 ген) вкл и в/у калниците, дали ще има някав проблем с влага и бъдеща ръжда по вътрешната страна на панелите :) че да не я изгнием на барзо тая Хондела. :) Ако дадете компетентно мнение ще съм мн благодарен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Flashband-a към 400 лева за цялата кола по начин на полагане описан на предната страница в пост номер 1.

От мен да знаете шума изчезва ако се направи само цялостна изолация, като незнам с 1 пласт доколко ще е ефективна с флашбанда.

Ако в задните панели ти е сухо и няма следи от влага зимата(при мен паяжини и ко ли нямаше) мисля, че няма да имаш никакъв проблем с ватата. Тя сама по себе си ще е по-ефективна ако е с възможно с най-висока плътност на кубичен метър. При първи симптоми на влага просто я вадиш мислиш други варианти.

 

БТВ изолирах си хеча и пластмасата от вътре. Сега при затварянето му се чува туп като на S Classe задна дясна врата :D :D :D

 

Относно мокета - влезе си като у тях си

 

Публикувано изображение

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...