Jump to content
Sparco Tuning Honda Style

Зазимяване на колата и некарането и зимата

Recommended Posts

колеги помагайте

на хондата ми изтича прегледа и гражданската

а иде зима и мисля да я зазимя

и напролет да я прекарам на преглед

ще и направя нова гражданска

та въпроса ми е

дали ще има някакъв проблем

при прегледа или при гражданската

при положение че не е минала навреме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за двете няма проблем,стига на пролет да не те хванат преди да ги направиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ченгетата ли имаш предвит под "да не те хванат преди да ги направиш"

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш никакви проблеми(освен ако куките не те спипат);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на пролет си направи първо гражданската защото тя ще ти е необходима за прегледа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакви нови простотии от КФН (ако не се лъжа) да пращат заплашителни писма на собствениците, че колата им е с изтекла гражданска и да обещават някакви глоби. Мисля, че това може да ти е единственият проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.crashbg.com/blog/700-hilqdi-koli-bez-grajdanska-otgovornost дано да е полезноhttp://tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=97&t=215016 Редактирано от honda accord 79

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гражданската можеш да я направиш и без да изкарваш колата от гаража.Отиваш с големия и малкия талон,там ти дават лепенката картончето и полицата и се прибираш,залепяш лепенката и си готов.Аз така направих юли месец.

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави за гражданската - можеш да си я направиш и пеша. Но глобата за каране без гражданска е към 600лв, а за изтекъл преглед са ми писали акт за 20лв. Разликата е сериозна.

Редактирано от kitu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за прегледа до колкото знам вече цифрата е голяма понеже без преглед не важи гражданската, все едно я нямаш. Според мен си мини преглед а напролет само си залепи нова гражданска ;) В тоя случай набутваш 15-20 лева и си спокоен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това, което съм учил по застраховане всяко МПС трябва да има ГО, независимо дали се кара или не. Естествено, това не трябва да те притеснява. Само гледай някой гаден съсед да не разбере и да ти прави мизерии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко МПС трябва да има застраховка дори и ако не го караш - това е само в БГ за да може мутрите ДА СИ КАРАТ 5 ТОНОВИТЕ БРАКМИ .

и освен това ако имаш ремарке или каравана или още 2 коли и те трябва да имат гражданска Публикувано изображение

 

В страните по света не е така всеки шьофьор си има застраховка пък ако ще и 150 коли, мотори и ремаркета да има ! В крайна сметка не вървят сами по шосето , трябва някой да ги кара.

 

А колата можеш да си я държиш и без номера ако искаш но само в гараж или собствено твое - лозе, место , къща и т.н. ако я оставиш на улицата пред блока може и да имаш проблеми. Особенно ако стане някакъв инцидент с нея - ПТП докато е паркирана.

 

ТВА съ българските закони, роботят определено срещу всички, които са на заплата.

 

Пък кой каво учил по ЗАСТРАХОВАНЕ да казва къде го е учил и да обясни пък що е така аджеба Публикувано изображение

 

Щото аз не съм съгласен като ми седи колата в гаража да и плащам гражданска. Че и пътен данък в Общшната. И после напред в дупките !

 

 

 

С прегледа проблеми нямаш - само по принцип като ти изтече ще трябва да я закараш до там с платформа , инъче ако те спрат без преглед е лошо Публикувано изображение

Ако си чипваш двигателя и ти седи колата в гаража - как да и минеш преглед ?!

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, няма такова нещо като "всяко МПС трябва да има ГО, независимо дали се кара или не".Застраховката е задължително условие за движение по републиканската пътна мрежа. Ако си караш МПС-то само в границите на частния си имот, никой не може да те задължи да я застраховаш. Ако самоя я държиш в гараж или дори пред блока - не е нужнод а имаш застраховка.На пролет си правиш нова гражданска, стискаш палци да не те спрат по пътя към сервиза и си правиш прегледа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Законът казва друго, колега:За справка - "Закон за движение по пътищата" - чл.171, (1) б.Вhttp://www.europe.bg...gory=361&page=6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок съгласен, имам един страничен въпрос Ако те дърпат трябва ли да имаш гражданска и преглед ? т.е. да си преместиш колата от гаража до сервиза.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не си цитираме членове. :) Конкретно споменатия дори няма връзка с това за което говорим:

 

"в) който поради незнание е извършил немаловажно нарушение на правилата за движение - до успешното полагане на проверочен изпит;" ;)

 

Застраховката "Гражданска отговорност" е задължително условие за управление на МПС по републиканската пътна мрежа. Ако не е на лице "управление на МПС" и/или то не се случва по републиканската пътна мрежа или на обществени места - няма нужда от застраховка.

 

До мен седи и завършил, практикуващ юрист между другото (съпругата ми).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека си цитираме, въпреки, че ако искаш да сме педантични аз лично преди малко цитирах алинея и буква, не само член. Но нека не издребняваме, натиснал съм 1 вместо 2, един нормален човек би го предположил и погледнал следващата алинея. Ако отново не успеете да я намерите, с удоволствие ще я цитирам в следващото си мнение.Тук сме за да помогнем на колегите, а аз правя точно това. Може съпругата Ви да е завършила Харвард и да практикува на всички континенти в правните отдели на международни корпорации, но това не я прави специалист по застраховане. Аз не съм практукуващ и дори завършил застраховател, и няма да отегчавам колегите и семейство Коеви с това кой ме е обучавал в областта на застрахователното дело, но така или иначе въпросният лектор е уважавана личност в областта си. Знанията са ми на няма и 6 месеца, и знам точно с колко пот съм си взел изпита по застраховане. Застраховката гражданска отговорност трябва да има всяко моторно превозно средство, което е в движение. Може да е окачено на лампата в хола, или да е експонат в музей, но трябва да има сключена въпросната гражданска отговорност.Някакви статийки и коментари, без юридическа тежест, но все пак да подкрепят тезата ми:http://www.konkurent.bg/novini/5982/zastrahovka-grajdanska-otgovornost-ve4e-e-zadaljitelna-za-vsi4ki-6of1orihttp://www.moitepari.bg/Spravochnik/art/QnA/tryabva-li-da-plashtam-~86719eeba6ef43db9d333ba96a3de51e/http://www.crashbg.com/blog/globa-bez-grajdanska-otgovornosthttp://www.getins.bg/polezno/zadaljitelna-grajdanska-ako-avtomobilat-ne-e-svalen-ot-otchet.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ShEfA е прав от тази година без значение автомобил или мотор трябва да има гражданска независимо дали се кара или не! Мен също ме интересува силно този въпрос и до колкото знам за да не плащаш гражданска трябва да бъде спряна от движение. Това което намерих за процедурата Спиране от движение е :НАРЕДБА № I-45 от 24.03.2000 г. за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на моторните превозни средства и на ремаркетата, теглени от тях (Загл. изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) ...... изм. и доп., бр. 57 от 13.07.2007 гЧл. 40. (1) Превозните средства се спират от движение временно:1. (изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) при условията и по реда на чл. 171, т. 2 ЗДП; 2. по искане на собственика.(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) На временно спрените от движение превозни средства се изземва част втора на свидетелството за регистрация и се поставя знак "Спрян от движение".(3) Иззетите свидетелства за регистрация се предават и съхраняват в службите, където са регистрирани превозните средства.Чл. 41. За временно спиране на регистрирано превозно средство от движение по искане на собственика се представят:1. писмено заявление;2. молба, в която се посочват причините за спиране на превозното средство от движение;3. (доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) част втора на свидетелството за регистрация на превозното средство;4. документ за самоличност.Чл. 42. Причините и датата на спирането от движение се въвеждат в Териториалната автоматизирана информационна система (ТАИС) за КАТ.Чл. 43. (Доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) Временно спрените превозни средства се пускат в движение след отстраняване на причините, поради които са били спрени, и извършване на технически преглед, освен в случаите по чл. 171, т. 2, букви "в" и "г" ЗДП. Чл. 44. (1) За пускане в движение на превозно средство собственикът представя:1. писмено заявление;2. протокол за извършен преглед за техническа изправност на ППС;3. документ за самоличност;4. застраховка "Гражданска отговорност";5. квитанция за платена такса за превозното средство;6. други документи, предвидени в закон или друг нормативен акт.(2) Датата на пускане в движение се въвежда в ТАИС за КАТ.Нека, ако има някой, който знае да каже имали такси за спиране и пускане, размера им ? От застрахователи чух, че и номерата вземали, но не ми се струва, че пресилват нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е ,ако не плащаш трябва да я спреш.Сега друг е въпроса дали ще те хванат, че не си платил.Принципно застрахователя трябва да ти прати писмо, но в България не го правят.Дори трябва да ти наложат глоба, че не си платил няколко месеца например, а пък не си я спрял от движение.Обаче гледай сега, ако не те е шубе си трай и напролет върви при застраховател.Аз тази година се замотах 3 месеца и не платих и не карах, но минах метър и нищо не ми казаха.Просто застрахователя гледа да си печели клиенти и ако ти тръсне глоба, че не си подновил договора не е в негов плюс.Забравих да спомена, че аз си направих застраховката при друг застраховател . Но те съветвам да не се моташ примерно половин година и тогава да идеш да правиш застраховка.За два три месеца най много и пробвай да идеш при нов застраховател който те няма в системата си и няма да му се обесняваш. От КАТ едвали ще те потърсят(по нататък може и да почнат и това да правят). Гледам, че си писал застраховка и преглед за напролет ама да не забравиш ДАНЪКА, че преглед ще видиш през крив макарон :rolleyes:

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...