Jump to content
raikazaika

Моля за малко помощ!

Recommended Posts

Здравейтее...Момиче съм и не ги разбирам мн нещата...доста изчетох във форума..и съм по-сигурна от всякога, че искам да карам Honda Civic.. Миналата седмица ходих на Дупница, но бях малко разочарована..В събота ще ходя към Горубляне.. Моля кажете си мнението за тези две коли:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11317906411441728&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11310891761167850&f1=details

Гледах и тази, но няма airbag, което според мойта женска мисъл ми говори че е катастрофирала някога... Публикувано изображение:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11315126049916586&f1=details

 

Иначе преди се колебаех м/у Hondata, Seat Ibiza и Fiat Stilo..но стилото отпадна мн бързо...Публикувано изображение

Кажете какво мислите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубави Хонди,НО не взимай дизел(и без това дизела пак ще го вдигат :D )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трите изглеждат доста карани .По добре прояви търпение докато излезе подходяща оферта ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубави Хонди,НО не взимай дизел(и без това дизела пак ще го вдигат :D )

 

Дам аз също се ориентирам към бензин попринцип, но в краен случай ако дизела е по-добра ще я взема нея...Лошото е, че ми трябва кола и нямам мн време да търся..Публикувано изображение абе малко прибързана работа ама няма как...надявам се поне да имам късмет в копуването...а какво ще кажете за разхода на гориво за бензин??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти пука за него като сложиш един газов инжекцион. В тоя ред на мисли- бензиновата/първата/. Поне има климатроник. Мен и 3те не ме кефят, но колата си е за теб и ти си я избираш. :cool: Гледай да работи гладко, да се форсира лесно, да не пуши и като я покараш да няма шумове по окачването. Ако има- сваляй цената. За дизеловите съм чувал. че съединителя им е маса кинти. Обслужването на една дизелова кола винаги е по-скъпо. Повече лев за масло, ремъци и ролки. А и да е карана, да е карана колко да е карана... :lol: Ако не харчи масло, другото е евтино.Важното е колата да ти допадне като стил на поведение и да ти е удобно в нея, не да се чувстваш като в подвижен кенеф.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си дама се огледай и за Хонда Лого ;) много безпроблемен автомобил . Или иначе всички посочени от теб не стават :( но ако трябва да избереш някой от тези - взимай бензина ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегата по-горе е написал , по-добре бензиновата от тези години.Гледай лого или джаз също много добри колички.Все пак хонда е най-големият производител на бензинови мотори в световен мащаб , така че ако ще е хонда да е бензинова мое мнение.За дизел съм за френският (HDI) ако се гледа.Много безпроблемен и лесен за поддръжка.Ако избираш много няма да караш нищо накрая но все пак набележи 10тина бройки и хвани една.Ходи с някой който що годе разбира от коли.За airbag на пасажера като махнеш жабката се вижда дали има възглавница , поне при мен е така.За волана няма как да знаеш дали има възглавница или няма.Гледай гумите при покупка какъв DOT са , ако са стари можеш да свалиш доволно от цената и за тях.Оглеждай за течове , веднага след първото кръгче се познава :)Няма кола която да не е удряна за 5-6к лева или ако има са доста малко и шанса точно на тях да се попадне е минимален.Важното е как е направена след това.Гледай за ръжди по купето , ботушите на колата , багажника , веждите.Макар да имат скромните 6 години гаранция на ламарините и купето , ако няма сериозен удар , не гният лесно.Гледай кола от Италия ако имаш възможност.Видях кола 2006-та година почнала да гние от Германия и за пореден път се убеждавам че препаратите които мятат там са сериозни :) Мен лично не ми харесват тези хонди , нито на визия нито интериора със скоростите като на маршрутка , но всеки сам си избира това което да кара.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и според мен от тези трите най добрия е бензиновия мотор , така като гледам си се спряла основно на 7 та генерация на сивик . 5 и 6 генерации на сивик са също много добри коли , но сигурно искаш да е нещо по ново . Относно Сеат а и Фиата :censored: бела на главата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.automedia.bg/news/article_31.html Ето още един доста добър автомобил за жена и за града като цяло.Има и няколко обяви в мобилето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение Благодаря ви за отговорите, особено на Mkilla.. Истината е, че не искам кола само за градски условия..определено не такава, която да ме кара 5 мин да изпреварвам някой...Публикувано изображение Daihatsuto e сладурско но пък с 1.0. 70 кс за къде?? Имам още два дни да се поразровя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни тази обява, екземпляра е перфектен, наистина само ще караш, без да мислиш за обслужване, ремонти и разни допълнителни глезотии. Всичко е направено, зная го от първа ръка :) И смея да твърдя, че това поколение Civic е по- добро от следващото, освен това е японска сглобка (да извиняват колегите с т.н. "англичанки") :Phttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11313251941280098&f1=details

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти харесва Хонда Jaz - 2006г. на около 60 000 оригинални км - и е купувана от Хонда БГ - Една моя приятелка се чуди дали да я продава но е малко повече като цена от тези които си разглеждала.Тези и трите са доста напудрени - най вероятно пребоядисани но калпазански - само един лак отгоре. Съвет - вземи си кола от вън или от официално представителство в БГ, рядко излизат читави по автобазарите и ще трябва да търсиш дълго и не бързай чак толкова 99.9% колите в Горубляне и Дупница и не само там са с превъртени километражи и всичка са катастрофирали или пък с някакъв скрит дефект. Но каквато и да си харесаш - закарваш я задължително в Хонда да я огледат. Пък който не иска да я караш там да си гледа работата, не се навивай на разни мними сервизи и майстори, ХОДИ САМО В ХОНДА. защото това ще ти спести доста последващи разходи.По добре дай малко повече сега за по читава отколкото после да ремонтираш !И не си вземай кола накоято вече има монтирана газова или метанова -100 процента ще и е взета душицата !!!Можеш да си сложиш и след това газовото пък и ще имаш 3 години гаранция !

Редактирано от btu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега надавам се да не си вярваш безусловно за качеството на автомобилите предлагани в официалните представителства и техните сервизи ;) Просто специално за България си много далече от истината !!! Това е да не се подведе колежката да си купува кола от официалните дилъри - гаранция имаш колкото и в Горубляне :D Съветвам те да вземеш с теб човек , който разбира от Хонди и да огледаш и обяви от частни лица ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Tino' Абсолютно подкрепям .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...