Jump to content
slavi40

Гуми 195х65х15 за civic 6 ген.

Recommended Posts

Здравейте колеги тъй като имам останали нови зимни гуми от предишната ми кола да попитам след като civicа-6 ген.англичанка ,комби е със 14-ки може ли да си взема джанти 15-ки железни и да сложа гумите които имам 195х65х15 Дали ще опират в подкалниците да знам дали изобщо да се занимавам да търся джанти и да монтирам и от какви коли да търся джанти за да станат на civika Благодаря Ви предварително !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи и идват, не се занимавай

  • Нагоре 1
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми. Взимаш си 15-ки 4х100 и си караш.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах -Големи и идват! Стара снимка, точно с този размер гуми (джантите ги взех с гумите тогава) и сток окачване.

Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива и нямам проблеми дори и при натоварена кола. А тя също е англичанка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводски й дават размер 195/50 - 15R. Ти си прави извода, а и ти трябват по тесни гуми. За да може да рови, в снега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също недей забравя, че 15 са поскъпи от 14.

Аз имах 16 джанти железни чисто нови но се отказах щото 16 е доста по скъпо от 15 гумите де

И наистина зимата е по добре с малко по тесни и по високи ГУМИ !

Но пък доколкото съм чел 15 джанти е най оптималния вариант за стабилност - не точно за твоя модел ами изобщо.

 

Тй че умувай с елката .

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колеги Благодаря Ви за отговорите но немога да разбера защо едни пишат че ще опират и ще и дойдат големи а други че няма да имам проблеми и гумите ми са на 1000 km за това не ми се иска да ги продавам защото съм дал по 140 лв. на бройка много ще се набутам ако ги продам та исках само да попитам мога ли да си купя железни джанти 15-ки и да сложа гумите Дали ще опират при завиване на пълен вулан и дали ще опират като натоваря колата под натоваря имам предвид с 5 човека

Благодаря Ви Публикувано изображение А и забравих англичанката до колкото знам излиза оригинално със 14-ки или колегата по горе се бърка

Редактирано от slavi40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Моята Хонда заводски е с 195/55/15. Зимните ми гуми са 195/60/15 и при пълен завой, леко опират в пластмасовата кора от към двигателя, но тя е мека и няма проблеми, сега ще ги слагам за 4-та година. Мисля че размера 195/65/15 ще дойде голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето един сайт, на който можеш да си въведеш оригиналния заводския размер и да въведеш твоя размер на 15 ките

http://www.avtogumi.com/ и калкулатора ще ти покаже колко е разликата в диаметрите - разлика от 15 милиметра в плюс или минус не е проблем, но при повече от 15 мм вече се очаква да имаш проблем т.е. гумите да опират някъде и да ги повредиш за 100 метра .

 

Тези гуми 195х65х15 са доста високи гуми . Ако примерно си бил с 185х60х14 и искаш да минеш на 15 цола - то трябва да вземеш 195х50х15 - разликата между тези два размера е минус 1 мм което не е проблем. По принцип е допустимо и разлика 20 мм - но трябва да пробваш.

Това са основно правилата, които аз знам т.е. ако минаваш от 14 към 15 височината ти трябва да стане по малка а ако минаваш от 14 към 13 височината ти трябва да стане по голяма респективно диаметъра на гумата.

 

Какви са ти оригиналните гуми никъде не казваш и е добре да ги напишеш за да може да ти отговорим правилно - но смятам че колегата

rulemaker

щом е имал такава кола с такива гуми и казва че идват големи не е за пренебрегване.

И наистина гумите сега паднаха има предложения за Mishelin Alpin от по 125 лева. с ДДС и гаранция. - 15 цола

 

Ако оригиналните твоите са 185х70х14 то 195х65х15 ти идват доста големи но ако са били 195х70х14 - което е странен размер няма да имаш проблем.

 

А на колегата

 

Dimitar Petrov

 

леко му опират по високите гуми щото разликата на диаметрите е 20 мм Публикувано изображение

 

 

 

Ето какво изрових за твоята кола като не знам дали е абсолютно вярно

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advanced_search_result_marka.php/seria/Civic/marka/HONDA

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не виждам бутона за редактиране пиша пакhttp://www.autogroup5.com/?page=carModelSearchTires На този сайт можеш да си вкараш модела на колата, годината, двигателя и да видиш къкъв размер ти трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма да опират никъде, аз в момента 1 година карам с гуми 205/55/16 и не опирам никъде! Ще имаш проблем с показанията на километраж и реалната скорост на колата. http://www.margel.info/web/lang_bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8 Ето тука провери. Показа, че разликата е извън допустимите стойности и при движение със 100км/ч, скоростомерът ти трябва да показва 90км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става това което искаШ да направиШ аЗ карам англичанка D 16 Y 2 и тя иЗлиЗа Заводски със ляти джанти на Хонда и гуми 195/55/15. А от тоЗи раЗмер до онЗи който искаШ да слагаШ има раЗлика 39мм и Ще опира.Ако искаШ да пробваШ вЗеми от някой само да пробваШ има много такива раЗмери на много коли Голф,Вектра и др.АЗ сега си купих Зимни 185/60/15 и са ОК малко по-тясни но по-високи и раЗликата е допостима и няма да опира Зимата в коловоЗите. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Ganchev А какъв ти е оригиналния размер ???

 

И 205/55/16 е с 3 мм по малък диаметъра от 195х65х15

 

Тъй че твоите 16 цола не са с толкова голям диаметър, какво го стресираш колегата - трите числа в отношение показват диаметъра на джантата с гумата в крайна сметка и не е важно само джантата или само цолажа ВСИЧКО опира до правилно смятане Публикувано изображение!

 

 

 

То 215х35х19 с по голям диаметър ли са от твоите 205/55/16 как мислиш ? Скоростомера ти е най малкия проблем.

Освен това огромно значение имат и джантите колко разпъват гумата дали е 6, 5.5. или 8 J и т.н.

 

 

Та смятам че не съветваш правилно колегата !

Редактирано от btu
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

185/60/14. Аз знам какъв трябва да ми е моят размер и с какво карам, и с колко отклонявам. Дадох му пример, че няма да опира, щото това му беше главният въпрос. Чети малко по-подробно. И за неговият оригинален размер 185/60/14, с размера който иска да сложи 195/65/15 показва, че има разлока +57мм и ще има отклонение в реална скорост и показания на скоростомер 10км/ч, тоест при движение със 100км/ч скоростомера ще трябва да му показва 90км/ч! Примера ти с 215х35х19 и моите 205х55х16 е малко не подходящ, щото сваляш височината, а в случая на колегата, кача ширина, височина (съотношение) и цолаж..

Редактирано от Ganchev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я качи снимка да видим как стоят гумите на англичанката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примера ти с 215х35х19 и моите 205х55х16 е малко не подходящ, щото сваляш височината, а в случая на колегата, кача ширина, височина (съотношение) и цолаж..

 

Колега нещо не си ме разбрал разликата в моя пример е +1мм за 19 - ките отколкото твоите - това е диаметъра на гумата Публикувано изображение Примера ми е показателен че има значение диаметъра на гумата, а не средната цифра височина - защото средната цифра примерно при 205х55х16 не е 55мм. Разбираш ли за какво става въпрос.

 

И много интересно 57мм разлика в диаметъра и да не опира никъде е много странно трябва да се види това Публикувано изображение Тва са си 5 сантима колега.

 

И както казах диаметъра на 205х55х16 е по малък отколкото диаметъра на 195х65х15 със 3 мм Публикувано изображение

 

И все още колегата не е казъл какъв му е оригиналния размер Публикувано изображение

Ако оригиналния размер е 185/60/14 както казваш ти и иска да сложи 195х65х15 НяМА НАЧИН ДА СТАНЕ !

 

И като неговите пружини са малко по улегнали от твоите да видим какво ще стане ?

 

Край по темата. Има си калкулатори за смятане по сайтовете - след като минеш 15 мм разлика вече правиш измишльотини .

 

То не е проблемо да влезе джантата ами дали ще опира като удари на тампони след като се качат 5 човека и се сплескат пружините ! И за 100 метра калника да ти раздере гумата ! И освен това става въпрос за чисто нови гуми, а не да експериментираме - търси се сигурност !

Редактирано от btu
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест казваш, че 15 цолова джанта с гуми 195/65 не може да влезе под калниците на Сивик Англичанка, а джанта 16 цола с гуми 205/55 може?! Хахаха.. Добре, колега! Аз спирам да пиша по темата. Айде, със здраве!

Редактирано от Ganchev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест казваш, че 15 цолова джанта с гуми 195/65 не може да влезе под калниците на Сивик Англичанка, а джанта 16 цола с гуми 205/55 може?! Хахаха.. Добре, колега! Аз спирам да пиша по темата.

 

Айде, със здраве!

 

Ами май не можеш да смяташ какво да ти кажа на тоя въпрос ?

195х65х15 - 635 мм диаметър е по голям с 3 мм от колкото 205х55х16 - 632 мм диаметър Публикувано изображение Според тебе 16-ката е с по - голям диаметър от 15-ката ама се заблуждаваш, с горните параметри ! Или нещо не може да се разбереме :lol:

 

И това че при теб не опират никъде не значи че и при него ще е така !? Докато не се пробва.

А аз не бих рискувал с нови гуми.

 

http://pics.data.bg/...b0e63092b/gumi/

 

ПАРАМЕТРИ НА ЕДНА ГУМА

http://www.avtogumi....o/parametri.php

 

Параметри на Една ДЖАНТА

http://www.avtogumi....metri_janti.php

Редактирано от fenabg
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колеги от сайта който колегата по-горе ми е препоръчал ми показва че оргиналния размер е 185 х 65R 14 и също така ми дава че мога да сложа и 15-ки но със размер 195 х 55 утре ще погледна и на колата какво пише но мисля че пише 185 х 65R 14 не съм писал че колата ми е 2.0 ITD-комби незнам дали има значение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nov sam tuk ot skoro karam honda civic motor d15z6 97god. moje li da sloja gumi 195/60/14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен на 6-та ген. 195/60/15 ми опират в подкалниците при пълно завъртане на волана,особено ако е под наклон и тежестта пада повече на една страна,респективно задницата ако е натоварена. Бих препоръчал 195/55 ако ще е 15'.За мен стоят най-добре.Профил 50 ми идват ниски,повече друса,по-лесно се режат в дупките(имам лош опит).:)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...