Jump to content
v1k7or

За или против автомобилите с дясна дирекция ?

За или против автомобилите с дясна дирекция ?  

153 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

И моя скромен опит показва че не е толкова зле дясната дирекция.Запърви път като се качих бях ужасен заради подобни приказки че нямаш нужната видимост и така на татък.А първия път си беше доста каране,от Англия до България.Само че има и друго на вън хората имат доста по добра култура на шофиране,забелязх че пусна ли си левия мигач на магистрала независимо в коя лента съм дали средна или дясна ме пускат да мина без да бъда усвиркан и напсуван.Ако съм зад тир или камоин човека ме е видял в огледалото и ако е чисто ми дава сигнал да го изпреваря,това в България се случва рядко.А и в завои в някой случаи имаш по добра видимост(това си е мое мнение,който не е карал не знае).Така че за близо 3000км може да се каже че не усетих че съм с дясна дирекция,пък и за нещо такова например въобще няма да се замисля <script src='http://img31.imageshack.us/shareable/?i=photo0016s.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В отговор на колегата едно мнение по-горе ,че ме изпревариха с поста и докъто съм писал друг колега е постналСпор в това няма колега,но колко пъти в месеца караш извън градско ,и никой не те пришпорва на мигът да изпревариш.Другото което всички които караме такива коли сме им хванали цаката и не ни е проблем,ако с лява дирекция ми е нужно 2 3 мин с дясна ми е нужно 3 4 мин ,говоря обо,защото понякога даже не им се замислям преди да съм ги доближил много че да ми закриват полезрението съм тръгнал да ги изпреварвам.От бургас до София като ми се налага да пътувам и в 2та случая ми идва 4ч с нормално каране и сравнително спазване на ограниченията,айде с колата с ляв да съм се забавял 15сетина мин ама рядко. Знаете ли какво ме е яд мен ,че преди много години имаше един син прелюд х22 200+ коня на колегата VTEC ,виках ей тази кола ако беше с ляв волан да бях е отнесъл като е продаваше,толкова много я исках и два пъти повече се ядосвах на волана.Ако някой ми беше дал да покарам такава кола за седмица 100% прелюда щеше да е мой ! Просто човек като не е карал и си вика ужас такова простотия не е за мен.Продал съм джипки с десен волан на жени които за 1ви път се качват на десен волан и нямаха затруднения с шофирането а само с габаритите :) Така че успех на всички които искат да забранят такива коли ,автопарка в БГ ще става все по зле ще станем като преди 10ти ноември с ладите и жигулите на по 30 години ,само че сега ще са голфчета,сивичета и астри/тъй като са по масови затова тях визирам/ Вярвайте че една кола като е с десен волан с нищо не е по различна от другите че да бъде забранена.Вместо да се губи време в глупостите да забранят някой си коли,по-добре да се насочи вниманието да се разширях платната и да се наслагат хиляди камери по шосетата,хем ще намалеят ПТПтата хем ще се ограничи силно скороста ,а и за КАТ ще има доста финанси.Нека станем бяла държава и тогава ще си избиете мислите че колите правят катастрофите и са рискови,нека всички да карат внимателно и населението ще се увеличи,че с тази война на пътищата губим повече хора от американците във войните.

Редактирано от JeepersCreepers
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:offtopic: Колеги, кажете знаете ли някъде да се продава кола със задна дирекция? Бих си взел. Предимствата са, че задната седалка е по-широка; халогена ще е монтиран на задните фарове и няма да заслепява насрещния; при челен удар ще съм по-защитен; стандартното озвучение в купето е по-равномерно (ще съм горе долу на равно разстояние от предни/задни колони); ще бъда по-уникален... За друго в момента не мога да се сетя, но ако се уредя - ще пиша за впечатления. :stupid:<<СНИМКА>>
  • Нагоре 3
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм против колите с десни дирекции с тях има по голяма предпоставка за ПТП поради това, че първо стандарта ни е по различен демек сме си свикнали с лявата дирекция, второ няма абсолюно никаква видимост при изпреварване тези причини на мен ми стигат да не уважавам колите с дясни волани ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който може, го може!Който не може, гледа отстрани, и вика - "т'ва грозде трябва да е много кисело"!

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 4
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой никого не задължава да кара кола с дясна дирекция,нали?Нека невежите да си ги караме,който е против просто да не си купува.Какъв ви е проблема?

  • Нагоре 5
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Против! Имал съм няколко неприятни ситуации с коли с дясна дирекция, да излиза цялата кола пред мен, защото нямат видимост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе с десните дирекций как се поръчва на Макдоналдс или недай боже да трябва да влезеш в Токуда например

Редактирано от abo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем!За справка разгледай интериора на CR-V автоматик :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо да кажа че нашата мила родина ни прецаква постоянно със всевъзможни глупости като се почне от здравеопазването до пенсионирането постоянното скачане на данъците и накрая за да те земат някъде за барман трябва да си бачкал 10 години на избиза!!!искам да кажа че българия също трябва да бъде прецаквана.отиваш на бригада в англия да кажем защото тук работа няма и не можеш да водиш нормален живот в следствие на което ние сме черноработници и приятелите ни заминавт един след друг да си уреждат живота и оставаме сами,а старите ни познати са изнервени от липсана на пари и не могат да излязат за по една бира и скачат от прозорците на апартаментите си!!затова си зимам супра с десен волан и няма да плата никакви данъци на тези резили които ни смачкват ден след ден. и аз не харесвам коли с десен волан но няма начин,чао с най добри чувства сафорумници Публикувано изображение

Редактирано от psihopat_pz
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах "за" , щото от 5 години карам кола с десен волан. :rolleyes:Не съм се хакал по дървета нито в другите четири и двуколесни мпс-та. :rolleyes: Нямам идея колко тирове,коли,бусове,каруци и т.н. съм изпреварил за тея години. :rolleyes:Фаровете имат едни такива врътки с които се регулират и поне на моита са настроени да не пречат на другите. :rolleyes:Като слизам от колата не се оглеждам за някои джигит, да не ме прегази, а си слизам кат пич на тротоара. :rolleyes:И карам автомобил произведен в Япония. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който квото иска да кара само да не причинява произшествия че от това по неприятно няма.Аз лично карах само веднъж такова животно и не ща да повтарям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм гласувал "За". Карал съм 1 година с десен волан и като се внимава и имаш едно на ум няма проблем :) . Инъче има хора които правят бели и то големи, но предполагам че щом си рисков шофьор с десен волан, такъв ще си и с ляв Така че, според мен независи от кола, а от човека ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе с десните дирекций как се поръчва на Макдоналдс или недай боже да трябва да влезеш в Токуда например

Това с мак-а направо уби! :unsure: ...Еми по-скоро ще слезеш и ще си вземеш поръчката - казват, че било полезно да се върви, отколкото стои седнал цял ден. :lol: На повечето които са 'против' със сигурност ,ако им дадат някоя Integra Type-R ,S2K и др. с дясна дирекция няма да ги откажат. :cool:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм против тъй като тези коли са пригодени за пътища с обратно движение, следователно трябва да се карат там. Минавал съм маршрута Бургас-София доста пъти и в двете посоки и лично аз бих бил доста по сигурен в собствената си кола (която е с 90 к.с.) когато изпреварвам ТИР или автобус на двулентов път, отколкото да карам Type-R, но с десен волан, тъй като е абсолютно невъзможно да видиш насрещното движение (без да изнесеш цялата или по-голямата част от колата в насрещната лента насляпо).п.п. JDM означава японски домашен пазар, а не "истинска хонда", тези коли просто са пригодени за японските пътища и като качество не са много по-различни от да речем тези които се произвеждат за американския пазар и са с ляв волан.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я някой да ми обясни как точно са пригодени колите с дясна дирекция за пътища с обратно движение,че не мога да схвана?!Онзи ден гледах серия от "Бързи и яростни" и бях "силно възмутен" от факта,че и в САЩ карат такива непригодни за техните пътища коли с дясна дирекцияПубликувано изображение.УжасПубликувано изображение!

п.с.Всъщност съм съгласен с колегата по-горе,че е много по-добре Сивиче 1.5 с нормален волан,отколкото Тайп Р или ИТР с десен.Публикувано изображение

Редактирано от policeman
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-безопасно е да караш кола с ляв волан в щатите, това че се внасят коли от Япония не променя този факт.П.П. Аз ако знаеш какви неща съм гледал по филмите :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо трябва да изпреварваш ТИР/автобус на двупосочен път?!Ще си отговоря сам:1.Защото "безумно" бързаш за някъде, и ТИР-а/автобуса, движещи се с разрешената за участъка скорост, ти пречат.2.Защото тия малоумници се движат прекалено бавно.И какво правим сега?В първият случай просто не е необходимо да ги изпреварваш.Във вторият случай - винаги ще си намериш местенце да ги изпревариш, или пък те, ако са съвестни, поне колкото теб, ще пропуснат колоната.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да пиша нищо по темата, ще напиша 2,3 искренни изречения. Вече се забавлявам с тая тема, седя си тука пред компа и се смея :) . Продължавайте така да сравнявата сивик 1.5 с ляв волан и ТайпеР с десен волан. Тая тема май трея се прекръсти на КОМИЦИТЕ :lol: еййй голяма забава тука .......продължавайте че ми е готино да пия червено вино в това студено време и да се забавлявам с тая тема ;)..........Наздраве :drunk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С прените 2 поста съм изразил личното си мнение по темата (на което мисля че имам право). Не целя да убеждавам някого че съм прав, нито пък мисля че тираджиите са "малоумници", просто дадох пример за предимствата на колите с ляв волан в България.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да пиша нищо по темата, ще напиша 2,3 искренни изречения. Вече се забавлявам с тая тема, седя си тука пред компа и се смея :) . Продължавайте така да сравнявата сивик 1.5 с ляв волан и ТайпеР с десен волан. Тая тема май трея се прекръсти на КОМИЦИТЕ :lol: еййй голяма забава тука .......продължавайте че ми е готино да пия червено вино в това студено време и да се забавлявам с тая тема ;)..........Наздраве :drunk:

Наздраве :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Против, защото все пак не сме с обратно движение и караме най в дясно :)Ако бяхме в Япония съм За :):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Против, защото все пак не сме с обратно движение и караме най в дясно :)Ако бяхме в Япония съм За :):P

Не знам защо тези които можете да карате коли само с лява дирекция, си чешете пръстите с останалите ..Да не би тези с дясната дирекция да се движат най в ляво в България ? .. :) Аз даже понякога се налага да застъпвам банкета, за да видя от дясната страна идват ли насреща коли и защо аджаба този пред мен с лявата дирекция кара по осовата линия, а не изпреварва ..Пътищата са пълни с калпави шофьори и с едната дирекция и с другата, та дайте да не обвиняваме този и онзи за щяло и нещяло, който си кара добре, не му пречи дирекцията, нито космоса :D който си е калпав и с два волана да му е колата, пак е заплаха за останалите участници в движението ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за и против. Карал съм джипове с десен волан и нямаше кой знае какви проблеми, освен, че докато свикнах карах все в центъра на пътя (десния банкет ми се струваше много близко :D). Малко по-удобно е с десен волна ако сте пушачи (друго си е да пушиш с дясната ръка). Относно изпреварванията - това наистина е проблем. Ако пред вас е бус или нещо голямо - забравяте за изпреварване ;)Краен резултат - предпочитам да ги няма, за да няма такива спорове, а и е малко по-трудно да се свикне с нещо различно и първите шофирания са опасни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговор от мен,както споменаха повечето колеги въпрос на култура на пътяот 4 години съм собственик на кола извън семеиството на хонда с дясна дирекция,карал съм през тези години постоянно и по румънските пътища(студент там) и по Българските!имах колега от Сърбия с хонда сивик 6 ген,1.6 англичанка преди феиса и тои чукаше редовно огледалата си с другите коли,макар че е с нормална дирекция,от близо година съм собственик и на сивик аеродек 1.8 вти разликата между 2-те ми коли е 110 коня но на пътя с която и от двете коли да карам,гледам да съм разумен водач.така че не виждам пряка причина да сме против дясната дирекция-не караите броня в броня с автомобила отпред-предприемаики изпреварване,не изкарваите изведнъж целия автомобил в насрещното движение-и предприемаите маневри по отдалече,за да имате време да отреигиратеако спазваме поне малко поне тези препоръки мисля че ще е по добре на пътя :)сега за фаровете,да хубаво и препоръчително е да се сменят,но нека нагласяме и ксенон-а си,защото и тои дразни когато нее нагласен!поздрави на всички и важно е да споделяме любовта към любимата марка независимо от дирекцията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Против, защото все пак не сме с обратно движение и караме най в дясно :)Ако бяхме в Япония съм За :):P

Не знам защо тези които можете да карате коли само с лява дирекция, си чешете пръстите с останалите ..Да не би тези с дясната дирекция да се движат най в ляво в България ? .. :) Аз даже понякога се налага да застъпвам банкета, за да видя от дясната страна идват ли насреща коли и защо аджаба този пред мен с лявата дирекция кара по осовата линия, а не изпреварва ..Пътищата са пълни с калпави шофьори и с едната дирекция и с другата, та дайте да не обвиняваме този и онзи за щяло и нещяло, който си кара добре, не му пречи дирекцията, нито космоса :D който си е калпав и с два волана да му е колата, пак е заплаха за останалите участници в движението ..
Не обвинявам никой, просто смятам че този начин на движение в BG поне според мен прави дясната дирекция доста по неудобна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И "за" и "против",но гласувх против,защото съм против десния волан за (пример - Вектра Б,Пежо 406,Рено Лагуна и др.),но за кола,която няма как да си я немериш с ляв,над 190к.с и да си я караш в неделя - нямам нищо против.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм привърженик на десния волан, но на някой истински JDM боец няма да се мръщя....П.С. Добре че и педалите на колите с десен волан не са на обратно, че това щеше да си е самоубииство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. нямаме нищо против десните волани на пистата в неделя :D Иначе по пътищата нямат място!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам коли с десен имам и с ляв,но ръка си слагам на сърцето и с 2те ми е еднакво.Бегачката ми е с ляв волан и там превключвам една идея по бързо.Ще ви кажа друго забелязъл съм че от както карам кола с дясна аз станах човек,преди това имах коли с ляв и бях като луд,забележете с 160 съм карал в града от трапезица до свтофара на болницата като изпреварвах в нсрещното,защото ми се пречкаха,и това е само един от случаите извън градско с по 240 250 съм карал,сега такива скорости НЯМА единствено ако се наложи да настройвам бегачката но то е много рядко.Радвам се се качих на кола с обратен волан че станах човек,сега карам с коятои да е кола 50 60 градско и 90 100 извън ! Преди да имам кола с десен волан катастрофи 5 ,след десния волан катастрофи 0 .Извод за мен десня волан кара човек да бъде по предпазлив.Забележете изкарах си даже английска книжка,за да не ме занимават куките тук,защото ми беше писнало от актове,сега даже в повечето случай карам без грам документи ни за кола ни за мен,никой не ме спира. ПП: лошя шофьор в каквото и да го сложиш ,той като няма пътна култура си е риск за всичи.Една справка някой можели да на направи това лято по морето колко хора се избиха и изпотрошиха колите си ,колко от тях са били с десен и ляв волн. ПП: относно фаровете на колите с десен волан да вярно кофти са,но някой от вас може ли да ми каже колко пъти е срещал кола с ляв волан и фаровете да и светят в дърветата,да не се окаже че тези коли са повече от колите с десен волан и те ви пречат по често ? Ами за разните ксенони които се слагат без да мине реглаж фара ?????? Те пък хич не ви светят ,колко такива коли срещате на вечер и колко с десен волан ???? Пичове сори ама аргументите ви хич ама хич неиздържат ,защото както казах не волана а човека е предпоставката за всичко ,защото както всички знаем много повече са лудите шофьори с ляв волан от колкото колите с десен волан,а както всички знаем българина няма ама никаква пътна култура,така че да ми говорите че тези коли са опасни си е чиста загуба на време :)

Гласувах ЗА. И подкрепям мнението на колегата на 100 %

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да има място за седящите от правилната страна стрийт рейсъри и любители на чашката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си е вапрос на избор,вкус и насокочи към автомобилите,никои неможе да те накара каква жена ,кола и колко деца да имаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4-5 години мой приятел си купи акорд 2004 година, мисля, че се води 7, дясна дирекция. Тогава мислех че е луд да кара тази кола, обаче човека до днес продължава да я кара без никакви грижи. По стечение на обстоятекствата ми се наложи да поработя малко в Англия, и както сами се досещате си купих кола от там, сивик б18 в уникално за мен състояние, за смешни пари, докарах си я от там на ход, и честно казано след първите 30-на км не правех разлика дали карам отлявата или от дясната страна на колата, да изпреварването е една идея по-предпазливо, но със сигурност с този мотор се изпреварва по–лесно от която и да е д13-д14 било то с волан изнесено и в насрещтното, за съжаление поради финансови причини ще се наложи да се разделя с нея, но със сигурност когато мога да си позволя още една кола ще бъде с десен волан ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...