Jump to content
simeon_75

Уникалност при Д16А8

Recommended Posts

Здравейте,прочетох в Роувър форума,че двигателят на хонда ,който се вгражда в тяхните роувъри-Д16А8 бил уникаен с някои неща,но не са обяснили точно.Дали са линк към d-series.org. Някой знае ли конкретно кои са уникалните неща при този мотор-просто да ги изброи-кое го прави различен.... според мен едно от нещата е ,че достиха макс мощност чак при 6800 оборота.Т.е много оборотен мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно тогава щом този мотор е уникален, то какъв е B16B, който достига максималната си мощност при 8200rpm. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля,че ако това е единствения мотор на ХОНДА в ROVER е нормално да го мислят за уникален.:lol:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля,че ако това е единствения мотор на ХОНДА в ROVER е нормално да го мислят за уникален.:lol:

не е единствения мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам какво му е уникалното, направило ми е впечетление, че често им тече гарнитурата на капака на клапаните ... за друго не се сещам иначе. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такова нещо колега ,аз имам кола с този мотор на 420000км и още не е протекла.и това е така защото не я е пипал селски бг майстор.и понеже тези коли и двигатели като цяло ги ремонтирам от 15-на години трябва да ти кажа че са едни от последните качествено направени двигатели.а колегата с B16 да вземе да прочете малко в нета и да види от къде произлиза неговия двигател. на колегата с кончертото (мисля че съм го виждал в габрово)ще му кажа че двигатела му наистина е доста добър и наистина е уникален с доста неща.ако има желание да прочете тук http://www.d-series.org/forums/ кво са писали хората от цял свят.а иначе в ровърите има 4-5 хондови мотора и който не е карал ровър с хондов мотор неможе да разбере колко голяма е разликата.съчетанието между английско купе(което НЕ гние)и японски агрегати и почти перфектно.аз също харесвам хондите(все пак това беше 1 от първите ми коли),но от както се качих на ровър с хондов мотор друга марка кола не съм си купувал.просто няма друга толкова здрава кола,със такава возия и интериор

Редактирано от Dragi4
�е цитирайте предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че искам да вляза в спор, но не виждам с какво е толкова уникален. Стандартен Д16 блок, а дори А9 главата го превъзхожда.Освен, че е двувалова Д-серия, друго специално не виждам.Уникални могат да се нарекат Ф20 или като цяло тайп аР-овите двигатели.Може би наистина в съответния форум са харесали двигателя, просто защото е хондов.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,аз не пиша от името на форума а от мое име ,по простата причина че съм сменил няколко коли с този двигател.и сегашната ми е с Д16А9.първата кола с този двигател я купих преди 14-15 г и все още я имам и работи перфектно въпреки че има навъртяни 420000км душманско каране и никога не е отвиван даже и капака на клапаните.ремъците съм ги сменял винаги на 100000км и всичко останало са масла и филтри.през годините в които е пуснат мисля че са малко моторите с такива характеристики и толкова издръжливи.

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е изкарал тези километри без реглаж на клапаните наистина е уникален.Но друго си е да е А9 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то не очаквам някой да каже че мотора или колата му са смотани, Д16А8 си е хубав двигател както всеки на Хонда, но няма нищо специално освен че, е двувалов ... няма дори и Втек, или пък някаква извънредна мощност ... така че не се филмирайте!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте супер смях всичките.Проверете значението на думата "уникален" в речника.Човека пита с какво е раличен, вгражданият в роувър мотор от "стандартните" слагани в хондите, ако въобще има разлика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не караме Роувъри, може би така поставен въпросът е по-скоро за любителите на другата марка.Ако има разлики, те няма да са нещо повече от различен радиатор, помпа, кабели или нещо от сорта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брато дай линк към Ровърския форум да видиме за какво става реч ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте супер смях всичките.

Благодарим ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...