Jump to content
kislorot

Покупка на хонда сивик 7 ген.

Recommended Posts

Засичане пълен -пълен резервоар 37 литра- изминати 295 километра ! Знаете че като се купи колата е голям мерак за каране ! Отделно беше голям студ -11-15 градуса,колата вечно в 6-7 000 оборота ! Даже малко гори,какво се учудвате ! Сега малко успокоих педала падна около 10 литра на 100 км ! Този мотор ако някой го смъкне под 10  в града е в заблуда ! Дават го по каталог в идеални градски условия 9,7 литра на 100 км. Този мотор е високо оборотен и с отвратително къса скоростна кутия ! На 5-та скорост набира все едно е 4-та ! Извънградско с 190 км гори 15 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,предстои ми покупка на летни гуми!Изпаднаха ми едни гуми на добра цена ,обаче размера е 195/50/R15 !проблем ли ще е да карам с тези гуми т.е ще опират ли някъде ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще опират разбира се, в асвалта. ;) Иначе диаметъра на посочения размер гуми е с 39 мм по-малък от стандартния и може да започне да опира на места, на които до сега не е (бордюри, легнали полицаи и т.н.).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засичал съм градско с 10 литра А95 от Ромпетрол минавам към 145-150 км, като имам още, но това е максималното да не я заредя, не съм я оставял да няма капка в резервоара... Не знам къде ги правиш тия 14/100, то взимай Волга и мачкай по тази логика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се съглася .че със 10 литра минаваш 130-140 км и остава още ! Грубо сметнато излиза 6,5-7 литра на 100 км ! В техническото ръководство е записано в градски условия 9,7 литра на 100 км . Това е при идеални условия и загрят мотор на 90 градуса ! При условие,че карам всяка сутрин по 4 километра до работа студена и гася,и после обратно пак студена до вкъщи ! Как да гори тази кола 7 литра !!!! . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за дизела. Този месец най сетне успях да я засека само градско в студеното. Най често минавам 5-6 километра. Изминах 360 км с 26 литра, 7,2 със 195 65 15 в Пловдив. Скоро като сложа 185ките и се затопли трябва да падне на 6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз говоря за D16V1 1.6 бензин, и същият маршрут, както ти го описваш 4 км сутринта, около 6 км на обяд, 4 км вечерта... 150 км с 10 литра. Кажи ми как да ти го засега, че да повярваш ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д16в1 7-9.5л 100 км при по агресивно каране (до 5к оборота макс)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо мнение (само по снимки) може ли някой по-разбиращ да сподели за този Civic 1.7 cdti - http://www.mobile.bg/11459190301640735

От това, което прочетох тук - със сигурност трябва да е фейслифт (най-вероятно е 2005, не 2006 както пише). Всяко мнение би било полезно - по външен и вътрешен вид, дали има нещо странно и ненамясто, че не съм запознат хич в детайли за тези коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, не е на 148К км (не знам дали някой ги гледа вече), второ няма подпомагане при спиране и филтър за твърди частици. Волана е много изтрит. Няма USB, audio\video, IN\AUX изводи (стандартно не се вграждат), както няма ксенон (освен ако не е слаган допълнително, но от снимките не е ясно). Това, че ги няма тези "екстри" не би трябвало да е определящо при покупката на конкретния автомобил, но самият факт, че има условия за заблуда....

 

Иначе отвън изглежда добре. Е вярно натисната е едната врата, но това е разбираемо за градски автомобил. Вътре салона също изглежда прилично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана е претапициран и шофьорската седалка е скъсана.Няма как да е на 114000км. особено с газова.Тя се слага за да се кара много.Моята кола в момента е почти на 204000км по километраж и седалката не е скъсана никъде.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Нов съм във форума. Искам да си купя Сивик автомат. Намерих 2003 година, 1.7 бензин модела е сивик ДХ. Може ли няколко съвета какво да гледам като отида да я видя и дали изобщо този модел е сполучлив защото казват че е американска дали има части. Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,  колеги. Какво ви е мнението за тази Хонда? Някой дали я е гледал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимки изглежда доста добре.На твое място бих я огледал на живо.Волана е протрит, но на тези километри и моя изглеждаше по този начин.


Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е нормалното да протрит ако са 150 000 реални км ? Моята скоро ще и направя 250К и изглежда като нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от 6 месеца имам хонда сивик 1.7 CTDI 2004г. Като цяло съм много доволен от колата обаче се появи едно тропане което се усеща във волана и се чува зад таблото.Чудя се дали е от карето на волана или кормилната  рейка. Сменил съм тампони на носачите, шарнири и кормилни накрайници.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, търся голф във Варна. Та японските такива ми грабнаха окото  :punk:

 

Днес ходих да гледам ето тази - http://www.cars.bg/c1468689 обявата е от бая време, беше на 5400 преди. Доста добре поддържана изглежда, утре сме на сервиз да видим какво ще кажат. Но като цяло парите ми се струват малко множко. Като цяло тръгнах да търся кола между 3 и 4000, като за кола която е регистрирана и има по-малко първоначални разходи съм готов да се бръкна още. Не съм тръгнал да си давам последните пари за кола, имам достатъчно за спешни ремонти и подръжка, просто не мисля че ще я карам много и не искам да давам пари на вятъра. Автоморгите (така де, къщите) ги разгледах и няма нищо читаво. Голфове и а3-ки в незнайно състояние от 2000-та, джамбазите се кръстят че пое 4500-5000 няма как да свалят. На сеат леон също съм съгласен, за въпросните гледах основно 1.9тди 110 или 90 коня. Има вариант за фокус, но нещо започнах да се разубеждавам. Та има още 2 хондички във Варна регистрирани - 

http://www.cars.bg/c1309315 - тази е с 4 врати, по-зле изглежда, но е по-практично.

http://www.cars.bg/c1437453 - малко по-скъпа, това фолио не ме кефи, има ли начин да се махне?

Пича с дизеловата изглеждаше че няма да падне за под 5к (не че сме се пазарили), доста си държи на колата и се е грижел добре за нея. Чудя се утре да ходя ли да огледам и тези двете. Някой случайно да е ходил вече да ги гледа? Също така тази първата ще трябва на момента да се вземат 4 летни гуми, още 400 кинта отгоре.

Редактирано от vaskooo123

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е нормалното да протрит ако са 150 000 реални км ? Моята скоро ще и направя 250К и изглежда като нов.

Написал съм, че по километраж и моя изглеждаше така, не че е нормално.Във фирмата имаме служебни Рено Меган.На 110 000км воланите им вече на нищо не приличат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли впечатления за тази http://www.cars.bg/c1248605 в Шумен.Гледам от доста време се продава  

 

Тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11463564550696826&slink=dwzz57 също ме грабна ,но цената е висока и то доста .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

каквато и кола да купувате,не отивайте сами

 

колкото и да и разбирате,дайте пари за преглед в сервиз,че ще си патите като мен:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

 

Симпатизирам на марката, но няколко пъти се разминавам с нея по различни причини. В момента съм пред покупка на втори автомобил в семейството, основно заради дъщеря ми.

Загледах една дизеларка с 4 врати. Много ми хареса пространството в купето, но коментарите тук, за проблемите с двигателя силно ме разколебаха.

Освен всичко, продавачът твърди, че е с дата на производство август 2004 година, а според справката по VIN декодера на форума е 2002 година. Твърде голям интервал ми се вижда, дори да е имал предвид дата на регистрация.

Това е номерът SHHEU97502U002173.

 

 

Моля за тълкувание на данните от този VIN декодер:

http://www.vindecoderz.com/EN/check-lookup/SHHEU97502U002173

Там има описани сервизни акции. Това са акциите, които автомобилът БИ ТРЯБВАЛО да е минал, а не реално проведените, нали?

Още повече, че на сайта говорят за акции от американското подразделение на Хонда, а колата, която гледам, би трябвало да е внесена от Австрия преди по-малко от година.

 

Освен това ме интересува дали е често срещано явление външните уплътнения на предното стъкло, от ляво и дясно да се отлепят в горната си част - ивици с дължина приблизително около педя, точно под двата ъгъла.

 

Въпрос имам и за съединителя. Разбрах, че е с жило. Пробвах - изисква доста голямо усилие, за да се натиска. При моделите след фейслифта отново ли е така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще се радвам ако някой сподели впечатления по тази обява, или ако случайно е ходил да я гледа: https://www.mobile.bg/11516266964182369

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам има книжка,ако има вътре номера на колата от която държава е с приложението Itarga мисля,че за иос опер система може да провериш на какви километри е и кога последно е сменяно масло или други ремонти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.01.2017 г. at 15:58, stzagora написа:

 

Освен това ме интересува дали е често срещано явление външните уплътнения на предното стъкло, от ляво и дясно да се отлепят в горната си част - ивици с дължина приблизително около педя, точно под двата ъгъла.

 

Въпрос имам и за съединителя. Разбрах, че е с жило. Пробвах - изисква доста голямо усилие, за да се натиска. При моделите след фейслифта отново ли е така?

Здравей, колега. И на моята отляво уплътнението на челното стъкло е отлепено и леко стърчи. Не съм имал проблем досега.

 

Съединителя е с две помпи (хидравличен е, не е с жило) и щом е твърд - вероятно е за смяна на притискателен диск. Целият комплект е около 300 лв. Не е нещо страшно.

По - скоро добре трябва да се огледа за ръжда, щом е от Австрия. 

Успех!

Редактирано от icko_stanev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Решил съм да си взема Хонда Сивик купе (или БМВ е46 купе)

 

Какво бихте ме посъветвали по тази обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515015882344358

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да задам един въпрос, относно конкретен модел на Сивик 7! Днес ходих да гледам една такава, модел 7ма генерация, фейслифт 2005г, двигател 2.0 бензин, 163 коня! Някой има ли преки наблюдения и впечатления от този модел, на визия ми хареса много, двигателя работи много тихо и равномерно! Какви са му плюсовете и минусите? Ето и въпросната кола...https://www.carmarket.bg/honda-civic-2.0-shvejcariia-2081480?rn=5&brand_id=39&model_id=515&power=m100&year_from=2005&engine_id=1&trЦитирайansmission_id=1&car_door_id=2&sort=1&noinclude[]=53

Редактирано от bahamonde

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 годишна хонда внесена от Швейцария - гледай за ръжда, най-вероятно е яко гнилоч.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне отвън, не забелязах и грам ръжда, за отдолу не знам, но и там ще се гледа, ако се стигне до нещо по-сериозно! Но, по-скоро въпросът ми беше за другите и качества, не толкова за ламарините?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, нов съм в огледите и търсенето на коли, но като притежател на Хонда Сивик 6 генерация бих искал отново да си взема Хонда.
Харесал съм си тази Хонда - https://m.auto.bg/details/11463983786277523;
Ще споделите ли какво трябва да гелдам, като специфично за тях, кое е слабото им място и дали вноса от Италия е удачен. Интересувам се и от поддръжката, защото сегашната ми Хонда е доста здрава и не иска кой знае каква поддръжка.
От четенето по форуми разбрах, че слабо място е рейката и предни амортисьори. Амортисьори що годе се сменят, но за рейката излиза че проблемът остава и след смяна.
Благодаря предварително! :)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да имате някакво инфо за тази: Honda Civic 1.6 Vtec
3,700 ЛЕВА
2002, Бензин, 156000 км.
частно лице, София
 http://www.cars.bg/offer/c3016300

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

някой да има информация за https://www.cars.bg/offer/c2836781

Имаше някъде мнение нещо за ск. кутия на тази кола, но не си спомням къде гледах (може и да не беше за нея де).

Всеки коментар ще ми бъде от полза.

 

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Обмислям закупуването на седма серия Сивик, бензин 1.6, автоматик.... за “учебна” кола за жена ми. Тези дни ще ходя да видя една кола и бих искал, ако е възможно да ми дадете насоки относно работата на автоматика... за какво да внимавам при пробно шофиране, на какво да обърна внимание. Аз самия карам автомат, но е DSG и не мисля, че двете кутии имат сходно държане и проблеми. Разбира се, ще се радвам да ми споделите и за други особености по колата за които да гледам... Ако беше Джаз... знам къде да гледам, ама за тази нищо не знам. 

Ще съм благодарен за всякакви насоки.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

 

Имам същата и обмислям да я продавам понеже си купих нов автомобил преди 2 месеца. Имам я от 2014. Не съм пускал обява, ако имаш интерес да я видиш пиши ми лично.

 

За работата на автомата не съм много компетентен, на мен това ми беше първа кола автоматик. При студено време докато загрее малко грубо превключва, ако си държиш крака на газта и караш леко, но аз съм й хванал цаката и го избягвам като отпускам газта за малко да си превключи и продължавам. Като цяло не съм имал сериозни проблеми с колата, караше се всеки ден, сега 1 път в седмицата.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко информация за 2 -Ка моторите ? 

Разход,вървеж...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава си търсех, ама не можах да намеря читава преди години. Карах една и мога да кажа, че върви много повече от мойта, която е 1.6. Предполагам, че и гори повече. 1.6 в София градско около 10/100.Зимата и повече. На магистрала със средна скорост над 120 - 7.5/8 на100. Прави си сметка с 20-30% над тези поне. Ама върви с над 50% повече.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колкото Д 14 ка 😄 Как са откъм скорости,къса кутия или е мъка с дълга ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия е 5-степенна, не 6. Това и е голям минус. Иначе двигателя е K20A3 с верига, доста добър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,

Следя форума и конлретно тази тема.

Насочил съм се към Хонда Сивик 7-ма генерация.

Моля за компетентно мнение за тези два автомобила:

https://m.mobile.bg/details/11576669424678502

Има и видео за екземпляра.

И тази: https://m.cars.bg/view.php?id=5da4172a89db6c29a93de787

Това което ме привлича при 2-та е автоматика, но повече ми харесва 1-та.

Моля дайте мнения. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...