Jump to content
kislorot

Покупка на хонда сивик 7 ген.

Recommended Posts

Купуваш кола 2005г и си 1000% сигурен, че е фейслифтова като не можеш да я познаеш по друг начин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите понеже писах в форума и никои не ми отговори,явно съм писал не където трябва се надявам даа получа отговори на някои въпроси........след като с закупих мечтаният автомобил се оказа че има някои дребни неща за оправяне.....единият габарит не ми свети,погледнах под капака и се оказа че оттам не може да се смени...има ли начин за сваляне,мисля си за сваляне на гума,кора подкалник и така мога  да стигна до габарита,колата е  7 генерация CIVIC с две врати,също не ми свети и дясната част от таблото-там където показва температурата и  нивото на горивото,тази крушка как се сменя също ме интересува,благодаря на всички предварително....

 

предстои ми обслужване ако може да ме светнете какво трябва да се смени първо по нея и какво се сменя-ремък.ролки ...колко са и т.н....благодаря,скоро ще кача снимки на хубавицата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

първият ми ''пост'' във форума е въпрос :)

 

харесала съм хонда сивик 1,7ЦДТИ2004г, 100 к.с. На вид всичко супер, но чета много противоречиви мнение за дизеловите сивици.. тази е с фейслифт, Спорт.. та ако някой може да ми даде мнение? води се на около 180хил. км, от Италия е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма им нищо на колиците. Задължително обаче я закарай при Омбре или друг сервиз за диагностика да ти кажат какви са ѝ недъзите (почти е сигурно, че ще има). Аз не го направих и после поправях двигател... Оттогава обаче - никакви проблеми - само дизел сипвам и карам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте , 

удобно ли е да поискам мнение за този автомобил? 

 

http://www.mobile.bg/11427229194852326

 

Благодаря предварително :)

Редактирано от silvena

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне на снимки изглежда супер и си струва да се види от някои твои познат в софия за да потвърди всичко ок ли е и има ли някъкви други неща които не се виждат по снимките, както разбира се  как работи мотора, съединител ала бала, абе да ти направи един оглед, че да тръгнеш от ВТ за един оглед до София.... Не съм запознат с воланите на феислифта този ми се гледа много нов опасявам се да не е претапециран, но може и оригинално да е така, колегите които имат тази генерация ще кажат оригинален ли е с тази кожа и тези шевове на тези места или е произведение на някои тапицер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде са задните емблеми, ...  :punk:

 

п.п. Волана наистина изглежда странно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здаравейте.

Реших да сменя овехтялото Рено с нещо...хм по-ново.Оглеждам се за 1.6 бензинов Civic 7-ма ген. ,но на пазара няма кой знае колко от тези екземпляри.Попаднах на тази оферта от Хасково 

http://www.carmarket.bg/honda-civic-1.6-i-klimatron-1237908?rn=11&brand_id=39&model_id=515&year_from=2003&engine_id=1&transmission_id=1&car_door_id=2&sort=1

Някой може ли да каже нещо за колицата.Ясно ,че по снимки е трудно,но съм от Варна и ако може да сподели мнение ще съм благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Принципно и аз исках бензин като търсих кола преди две години, но уви. Нямаше. Кола нов внос с теглич от запад за мен значи, че е дърпала или каравана, или е била товарен кон. Трябва да се внимава за съединитил, амортисьори и т.н.Като цяло доста неграмотна обява.

Редактирано от kotarankat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kotarankat:Благодаря за съвета.Това за теглича ме накара да се замисля.Изглежда запазена и много лъскава ,а и автокъщата не прелива от обяви в нет-а.Нещо е хм-тъм работата.Същата обява я има и в cars.bg :)Там може да се види асортимента от автомобили на фирмата.

Рядко изкачат четеривратки с 1.6 двигател и точно се зарадвах.Ако някой има още съвети да дава :) Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карах до преди време Сивик 2004 година спорт 1.7 цдти . Изключително доволен бях от автомобила , малкия данък , перфектен разход и почти никакви ремонти освен за консумативи . Гледай да е читава и ще я караш дълго време, а с махане на егр клапата и един ремап колата става около 130 кончета , ще върви повече от 1.6 бензин , ще си с малкия данък (при нас плащах 33 лв.) и при нормално каране разхода е просто красота  :punk:  Лошото е само , че и аз следя обявите за 7-ген Сивици и нещата изглеждат плачевни  и за момента не виждам читави, но продължавай да търсиш (в Германия има доста читави ,но цената от 4000 и малко отгоре евра няма да ти хареса изобщо  :thumbs1: ) 

Редактирано от maldezzar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Наскоро продадох стария си автомобил (рено клио 2004 - бензин 60 коня с газов инжекцион). Насочил съм се именно към седмата генерация на хонда. От Варна съм и сега има един екземпляр за който се чудя.

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11425199086788359&slink=9wgwag

 

Огледах я и на живо - изглежда е пазена - но и изглежда че е много карана. Педалите и скоростния лост са доста износени - както и ръчната спирачка. Какво мислите струва ли си покупката? 100 000км пише че е. Пали добре няма пушеци при форсиране на място. Струва ми се доста евтина. 

 

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

И от автокъщата в първия СЕРВИЗ .... за основен ремонт :yes:  всяка "100 000" км ...ва кола...Не визирам точно тази нямам си и на идея :punch: !

 

Много е евтина ........ти бензинова читава не можеш намери за такива пари и то преди фейса ....

 

Защо не почнете да търсите качествени коли, а не ЕВТИННИ ?

Редактирано от iso_eu
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш път към Добрич, погледни тази http://estrella.cars.bg/c1210875 Познавам човека, който я продава и бях там, когато пристигна колата. Не е блъскана и няма удари!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И волана претапициран (некадърно), и няма тракшън, и е с климатроник, и халогените ги нямя, и най-вероятно нямя аларма. А, и как е произведена през 2006... На 123 (000) е била преди повече от 5 години. Много е тъпо дори обявата да не си напишеш както трябва.

Редактирано от kotarankat
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/11434026632909856

Тази обява изглежда нормална ....остава да се провери на место - цената също !

Автоматика е екстра и струва също пари ! :yes:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И от автокъщата в първия СЕРВИЗ .... за основен ремонт :yes:  всяка "100 000" км ...ва кола...Не визирам точно тази нямам си и на идея :punch: !

 

Много е евтина ........ти бензинова читава не можеш намери за такива пари и то преди фейса ....

 

Защо не почнете да търсите качествени коли, а не ЕВТИННИ ?

к 

 Просто за момента имам около 5000 за кола и 1000 за регистрация смяна на масла филтри ремъци и т н. Какво толкова може да и има ? (не че поставям под съмнение знанията и опита Ви)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако се има на предвид че примерно предни амортисьори от най-евтините струват 180 лв някъде  бройката без монтаж, реглаж, пружини, лагери , тампони - може да скочиш 1000 лв някъде за предни и задни общо. Накладки, дискове отделно !

 

Да не говорим ако е блъскана, наводнявана, проблеми с двигателя или турбото и т.н.

После една, кола която се продава за 5000 лв от търговец - той има разходи и печалба за да я докара т.е. най-вероятно цената за която е продадена от предния собственик е максимум 3000 -3500 лв.

Ти би ли си продал здравата и читава кола и то Дизел за 3000 - 3500 лв ?  Като обърнеш внимание че чисто нова е 35-40 000 лв !

За километрите да не говорим пък ....

 

Или събираш още ако искаш да караш Хонда....., за дизелова сложи още повече от колкото бензинова  или си купуваш по стара или друга по евтина марка.

Няма как 10 годишна читава кола да купиш за малко пари  - .....и то пък японска и дизел / за 5000 лв аз лично не бих взел.

 

Така че обикаляй и събирай впечатления от различни екземпляри -ако не си наясно с автомобилите си  търси читав човек да те съветва !

 

В противен случай -рано или късно ще ходиш на сервиз.

 

Успех с търсенето.

 

ПП преди да купиш,която и да е хонда - задължително я закарваш в сервиз който разбира от хонда - за оглед. Естествено няма магьосници и да разберат на 100% дали колата е читава. 

Редактирано от iso_eu
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от Плевен да е мяркал тази.

 

www.cars.bg/c1213920

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, от доста време търся Акорд 6ген, но за сега не намирам добър екземпляр!

 

Днес ми предложиха ми Сивик 7ген. 1.7 дизел 2004г, 4/5 врати. Нов внос от Италия на 230 000км. РЕАЛНИ (абсолютно е сигурно). Изглежда ми запазена кола.

 

Какво ще кажете:

1. Много ли са километрите за двигателя, дюзи и за турбото?

2. С демферен съединителя ли е, на колко се сменя приблизително?

3. Колко излиза първоначалното обслужване? (ангренаж, ролки, филтри)

Редактирано от ruil4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Километрите за мотола не са много, но все пак зависи как е поддържана. Съединителят не е демпферен. Аз за 500 я ослужих преди 2г. - ролки,ремъци, масло, тампони на носачи, задни накладки.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На бензина 1.6 оригинална ролка е над 300 лв.и се сменя на 120/000 км, или 6-7 години мисля. Тампоните големите с втулка на носачи обаче оригинални са 38 лева :)

Амортисьори предни ....оригиналните са калпави с дефекти са масово . инъче заместителите са по качествени и са около 150-180 лв. Монро или Каяба. Аз ролка слагам само оригинална....! Ремък също той не е скъп.

ЗВиси от съсътоянието на двигателя ...задължително в сервиз който разбира от Хонди....

 

За съжаление дизела двигателя не е на Хонда :(

 

Само с тези италиянки с оригинални км. По предпазливо :)

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас тази  удряна ли е отпред? Гледах я на живо и фаровете ѝ са чисто нови, а предната броя няма черен кант, като задната! И волана е странен, не съм виждал такъв!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ама категорично не е 2005 г. !!!  :plane: Даже не е и 2003г- ама това се проверява по ВИн-а

Странна работа ...има ли документи за прегледа и зеления стикер от Германия дали е за този двигател и шаси ?

 

Виж дали работи ел настройката на фаровете и дали се движат...

Гледай предните амортисьори ...по принцип са си кофти и сдават багажа бързо , а са скъпи.

 

Това че я няма предната лента на бронята не значи че е мачкана колата здраво....то тези фарове гледа ли ги каква марта са щом са чисто нови ?

Да не са некоой китайски свещници ?

 

Гледай - бомбетата, и роговете , подкалниците  и от вътре сектора на двигателя дали е - мачкан , боядисван, ръждясъл и от долу и провери и геометрията също....

Кормилото си е такова, след фейса е друго...

Стъклото предното виж също какво е икоя година ...

Аз мит двигател въобще не го поглеждам !!!:tongue1:  :tongue1:  :tongue1:  :tongue1:

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах много време да я огледам подробно, щях още веднъж да ходя. На двете леви, странични стъкла (на вратите) имаше цифрата 5, което е 2005, а всички останали 1 - за 2001!

А за предната броня, може и така да си е оригинално, но тази и тази си имат черен кант и на предната броня! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола не е 2005 - нито салона, нито фаровете , нито стоповете....

вземи номера на рамата и го провери тука във вин декодера ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,колата задължително трябва да се погледне обстойно в компетентен сервиз

най-вече за удари и мотора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам от 1 година Сивик 7 ген 1,4 преди фейса 3 врати.За 1 година никакъв проблем.Върви перфектно.Някой може ли да ми каже колко горе-долу струва кормилна рейка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Чудя се тук по една обява, обаче ми е доста далеч за оглед - може ли някой колега ако има от региона да й хвърли един поглед http://www.cars.bg/c1267007

Разбира се бирата му е подсигурена, че и с мезето и с ракийката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Добрич, но за съжаление не съм в БГ сега! С Божията помощ ще се прибера след 10-ина дни. Ако до тогава не е продадена ще отида да я погледна, че ми направи впечатления този "юбилеен" екземпляр. И на 90к само! Хареса ми, но и цената си я бива ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, за сега това е най - доброто на което попадам (поне според снимки), другите още на снимки ме отказват дори от оглед. И продължавам да търся разбира се, цената е такава каквато я спазариш, а колкото до километрите ясно е, че надали са такива каквито са написани ;)
Някой има ли идея дали автоматичните кутии на тези Сивици са 5 или 4 скоростни - в смисъл и двете ли се правят или всички са с 4?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехо,

 

и аз се оглеждам за сивик седма генерация (бензин, за предпочитане 1.6) и ми направи впечатление следната обява та исках да чуя мнения и тук. Иначе мисля да я видя наживо и ако нямам някакви забележки да разпитам в сервизите за диагностика: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11391721726991918&slink=a7mts1

 

Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като видиш капака как седи, ... а и тия седалки - сещаш ли се салон на 120 000 реални как изглежда... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове ,

 

След доста четене из нета и форума съм се насочил към седма генерация бензин 1.6 110к. 2005г. . След много четене, разбрах че хидравличната рейка им е болка, но се прави като всичко останало. Имам един въпрос,че ми е малко тъмно, пак след четене на тази тема и форума се оказа,че колата се прави в Англия. Знам,че е доста тъпо да питам пак, но моля ви имайте милост и ми дайте съвети какво да се гледа точно за този модел, някакви други специфични болки ? Имам много близък приятел, който живее в Германия и ще я караме от там, момчето работи в сервиз за автомобили, но няколко мнения в повече няма да навредят :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и и от мен ! Първият ми пост във форума няма да е въпрос,а отговор ! Към колегата S2N1- Koлата е повече от прилична ! Върви доста добре,чак ме изненада ! Двигателя работи много тихо,а във високите обороти има страхотен звук ! Доста твърда возия според мен,неудобни седалки,но с това се свиква ! Рейката се прави като всичко останало,има колеги писали са телефони на майстори ,които ги ремонтират ! Доста висок разход на гориво,около 12-14 градско,това при агресивно каране ! Иначе изработката на пластмасите в купето е на ниво,няма троп и лоп ! Като цяло колата е много добра ! Ако случиш на запазен екземпляр ,само масло и гуми ще сменяш ! Късмет в Избора !

Редактирано от nikootodesa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12-14 разход дори при агресивно каране?!  :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...12-14, защо не? Виждал съм всякакви идиоти с Хонди, които са сменили голфа, но не им е достигнало за БМВ 3-ка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм идиот с дизеловият вариант, и в Пловдив ми гори 6 лятото, 7 зимата и съм мега доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същият двигател и ми гори градско до 8. Като настъпя и отделно зимата да качи до 10 ама това е абсолютният връх...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...