Jump to content
vartan

Разход на бензин Сивик седан

Recommended Posts

Здравейте колеги , от давана съм спрял да следя форума и позабравим някои неща.Най-вече колко е разхода на сивик пета генерация d16z6 седанче , без климатик.Понеже мисля да купувам точно такова , а момчето ми каза , че му гори 13-14 в студените дни кое то за мен си е много.Сега карам д15б2 хечбек и ми дадем 8 градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с същия мотор и е седан, ако я кара нормално в града му дава 8.5. В студените дни му качва с 1-2 разхода, но това ми се вижда невъзможно да отива към 14.....:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото 8,5-9,5 в зависимост от стила на каране,а зимата 10-10,5 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно затова се притеснявам понеже това си е високо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от карането,качеството на бензина,състоянието на колата.Мен ми гореше този мотор 8,5л. градско и 7л. извънградско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е ако е в София и на мен във Варна ми се е случвало зимата Д15Б2 да ми изгори 12 а лятото 8,5 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за Плевен , и най-вече за това колата да не би да е с проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв проблем в колата за да дава такъв голям разход.Мойта зимата 9градско/7 извън. Лятото с литър на долу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.5-8.5 градско.и около 6 извънградско седан д16з7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой май ще захвърли сапунерката!!!8-8,5лятото а зимата до 10-10.5 ако я караш от вас до магазина и вечерта се прибереш с неяизвън града около 7 може и по малко като те знам как караш.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valri няма да издаваш как карам :) , че ще ставаме на кълбета.Какъв е проблема според вас , че дава такъв разход тоя варел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стари свещи, запушено гърне, развален термостат, спукан радиатор, непочистени FITV или EACV, развалена ламбда сонда, нерегулирани клапани и др. За това се сетих така на като се замисля. Аз карам D16Z6 и повече от 11,5 не ми е давала градско, дори зимата. Извън града дава дори по-ниско от 6. Така че трябва да й има нещо или собственикът просто я кара само в лютеницата, което би дало резултат в такъв разход - нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сега я тествах моята з6-тица и при нормално каране градско ми дава 8-8,5 като се понастъпва си гори 9,5-10а зимата разхода е 10,5-11само веднъж ми е давала 13-14 разход ама то не беше каране а направо гавра с колата за извън градско не мога да кажа колко гори при нормално каране но с 160-180 ми дава 7-7,5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...