Jump to content
Most_Wanted

Трудно ми се свалят и вдигат ел. стъклата

Recommended Posts

Сигурно има такава тема, но за толкова години с тая търсачка, каквото и да съм търсил не съм го намирал.По тамата - от много години прозорците ми, особено предните, се свалят и вдигат много бавно. Когато ги смъквам до край, това става супер бавно и чувам как машинката се напъва здраво. След това вдигането е същата работа. В началото върви много тегаво, след което леко се пооправя. Дайте някой акъл как да ги пооправя, че имам чувството, че машинките няма да издържат още много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги мъчи въобще. Отиваш в някой магазин и купуваш силиконов спрей за авто табла. Сваляш стъклата до долно положение и напръскваш хубаво уплътненията навсякъде и надолу по водача до където можеш. Напръскваш по целия ръб, даже и горе където ляга стъклото. Изчакваш мъничко, 1-2 пъти нагоре/надолу стъклото и си 6 ;) Повтаряш процедурата на другата врата, после на 3тата, 4тата и си ти :) Ако имаш свободно време, и знаеш как да си свалиш корите на вратите, можеш да вземеш WD40 и да си напръскаш движещите механизми, за да си сигурен че вс е 6 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Още утре ще ги напръскам и ще кажа как е :) Дано се пооправи, че сега като минавам по главната и докато си отворя прозореца, че да си изкарам ръката през него и аз вече съм подминал центъра :D :D :D

Редактирано от Most_Wanted

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здр!Моят съвет е да НЕ пръскаш уплатненията,щото аз ги бях напръскал и после доста време ми замазваха прозореца!Просто свали кората и си напръскаи механичните части.Аз пръсках с един спреи "STP",но и с WD ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за да си решиш проблема генерално , трябва да свалищ корите и да си провериш гумения водач , може да е прищипнат и да затруднява движението на стъклото, при мен дори беше закъсан и се наложи да го сменя с друг от автоморга. Ако е необходимо можеш да си откачиш и стъклото - не е толкова сложно и да извадиш гумения водач и да го почистиш. Добре е да се напръска с W40 - не е толкова страшно, няма толкова да ти омазни стъклото. Процедурата съм я правил и за сега нямам този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем със свалянето, но само след като е валял дъжд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръсках навсякъде и промяната е минимална, но поне установих къде всъщност е проблема. Стъклото опира в тонколоната на вратата и за това като искам да го сваля до край и към края започва да се смъква едвам едвам. Сега предполагам, че трябва да търся начин да поотдалеча тонколоната за да може стъклото да си върви спокойно, но за момента нямам идея как ще стане това. Приемам всякакви съвети :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръсках навсякъде и промяната е минимална, но поне установих къде всъщност е проблема. Стъклото опира в тонколоната на вратата и за това като искам да го сваля до край и към края започва да се смъква едвам едвам. Сега предполагам, че трябва да търся начин да поотдалеча тонколоната за да може стъклото да си върви спокойно, но за момента нямам идея как ще стане това. Приемам всякакви съвети :)

[/quote

Явно си сменял говорителите във вратите и си сложил по дълбоки.Според мен трябва да сложиш плитки.Аз като ги сменях мерех по оригиналния,при мен са 16,5см. в диаметър и намерих на Pioner (модела не го помня) които бяха със същата дълбочина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръсках навсякъде и промяната е минимална, но поне установих къде всъщност е проблема. Стъклото опира в тонколоната на вратата и за това като искам да го сваля до край и към края започва да се смъква едвам едвам. Сега предполагам, че трябва да търся начин да поотдалеча тонколоната за да може стъклото да си върви спокойно, но за момента нямам идея как ще стане това. Приемам всякакви съвети :)

колега правиш си дистанционни фланци 2 см и сичко е ок аз сам така и нямам проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш единият говорител, правиш си шаблон за фланец и действаш. Можеш да направиш фланец от ПДЧ (при някой стругар). След като ти ги изработи йм биеш 1-2 слоя грунд за да не гние и монтираш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих по-лесно решение. Размених си предните със задните говорители и вече всичко е ОК. Благодаря на всички за препоръките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...