Jump to content
Torpes

Загряване на предни колела

Recommended Posts

Здравеите колеги, от както си смених предните накладки колелата мн почнаха да загряват даже почнаха да вият, ходих при майстор да я види каза ми че цилиндрите задьржали Уж ги оправил ама джантите пак са горещи . Нормално ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално да греят.Зависи колко греят,пък и сега е лято..Така като ги пипнеш много ли са топли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако задьржат буталата на апаратите значи имаш скьсан маншон и влиза прах и за това клеасва и не врьща. Иначе в началото поне пьрвите 200км е нормално да загряват докато улегне феродото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на дълъг път като трагна, после немога да пипна гаиките а накладки са на 2-3 хил км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом неможеш да ги пипнеш значи лошо.Пак при майстор,или ако можеш сам да разбереш проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако задьржат буталата на апаратите значи имаш скьсан маншон и влиза прах и за това клеасва и не врьща. Иначе в началото поне пьрвите 200км е нормално да загряват докато улегне феродото.

Ще опровергаая колега ако първите 200 км. след смяна на накладките загряват пиши ги бегали тъй като феродото е сърово и затова се препоръчва първите 500км. след смяна да не се скача на спирачката защото се изпича феродото . А това за апаратите е вярно просто се сменяват маншоните на цилиндрите и се раздвижват и спи града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на дълъг път като трагна, после немога да пипна гаиките а накладки са на 2-3 хил км.

Отиди някъдде да ти сменят маншоните на цилиндрите на апарата , смени си накладките защото от тези нищо не става вече . И да ти погледнат дисковете защото при прегряване се криви диска .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисьлта ми беше че докато улегнат накладките при спиране по лесно загряват защото не спират на цялата си повьрхност. Комлекта за преден спирачен апарат е кьм 20-25лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е феродото да не е качествено.Щом ти свирят при натискане значи са някви боклуци според мен... по добре пробвай с други накладки да не стане така че да хвърлиш дисковете ,а накладките да имат още за каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От некачествено феродо не загряват спирачните дискове а от там и колелата.Спирачният ти път се увеличава и при малка скорост феродото свири(пищи).Проблема ти е в спирачните апарати.Както са казали колегите по горе апарата се раздвижва и се сменя маншона,но това не минава винаги.по лошият варианте смяна на апарата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди да ти ревизират спирачните апарати.не е нормално да ти греят дjaнтите.и по лекичко докато са нови

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само едното колело ли грее или и двете , ако е само едното , може проблема да не е в апаратите , а във виещ лагер и от това да загрчва колелото ,а защто не и двата да са се рабили ;). Иди при някой майстор да я погледне , за да си спокоен като шофираш .Успех :)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем но само едното колело загряваше. Спирачния апарат задържаше. След сваляне на спирачния апарат се оказа че всичко е ок. и не е от него. Смених спирачния маркуч и всичко се оправи. /също след смяна на накладки, но аз с други не съм я карал тъй като ги смених след купуване на колата/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...