Jump to content
LionHeart

Блъскат ме и ще си плащам за щетите сам…

Recommended Posts

Здравейте колеги с тази тема искам да ви покажа колко несериозно е отношението на застрахователите и КАТ спрямо хората. Случаят е следния:

 

Имам Хонда Сивик 5ген.,карам си спокойно спирам на червено,гледам задното огледало и виждам как едно Рено 19 идва отгоре ми.Удря ме отзад слизам с аверчето, слиза и виновния виждаме щетите казвам че викам КАТ, той твърдо не иска да идват и бяга от ПТП-то.Звъня на КАТ обяснявам случая и ги чакам, след един час висене ми звънят и казват, че няма да дойдат и ми дават друг номер.Звъня там и те директно ми казват няма да можем да дойдем елате вие в КАТ, казвам как да дойда стана ПТП елате да го установите,те заявяват че нямат възможност.Отивам в КАТ и единственото което мога да направя е да го пусна заявление за издирване.Пускам го и след 1 седмица чак го намират.Той твърди че не е имало ПТП пред КАТ.След още 1 седмица ме викат със свидетеля ми да го разпознаем.Той заявява че са му взели колата и не е бил той извършителя.Колата е на негово име но не представя никакви документи(даже няма книжка),мисли си че ако не представи документи няма да се води извършител(явно е доста ограничен).Пишат му всички актове,дават ми копие но там пише че няма гражданска(няма от каде да взема пари… нямам каско)На излизане тъпака ми казва че има гражданска,ама няма да я предстви(явно предпочита и акт за гржданска 400лв. Вместо да я представи)Имам му данните за 2 минути му разбрах даже и номера на Гражданската и докога е валидна.Нещо което всеки може да направи ,но явно не и КАТ…Отивам в КАТ казвам че има гражданска те си измиват ръцете и казват че са му написали актовете да ходя при неговия застраховател да се оправям.Отивам те ми казват отакде знам че той е тяхен клиент… казвам че съм видял гражданската му,те казват че в акта пише,че няма.Казвам имате номера на колата проверете ,те заявяват че нямат право да дават такава информация.След доста викане го провериха,но немогат да почнат разследване,докато Кат не напишат номера на гражданската в акта.Отивам в Кат те ми казват неможем докато той не си покаже гражданската….Пак в гражданската казват че Кат трябва да пусне писмо до тях с молба за копие от граждаснката му.Казвам на Кат но явно те не са осведомени за такава процедура :D и стана един затворен кръг….Нито Кат им се занимава ,нито застрахователя му се дават пари.Всичко това само за да започнат разследване застрахователите.Отказах се да се занимавам повече защото разбрах че заради това че извършителя няма ли книжка пари недават, също така КАТ не дойде на ПТП-то и не е земана проба за алкохол на никой още нещо за което ще се заядат.За първи път ми се налага да си търся правата и съм доста разочарован.Кой е виновен преценете сами...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

България Rulesssss !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полицаи ме блъснаха и ми отнесоха едната страна на колата! След това заминаха. По същия начин не дойдоха на оглед на ПТП-то и после изведнъж стана така , че ПТП не е имало ... България брат свиквай...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено ти съчувствам на теб и на всеки, на който се налага да се обръща към каквато и да е институция в тази държава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господари на ефира... едва ли ще постигнеш нещо...тогава:няколко кирки за рендето + коктейл молотов за финалвариант 1 - кофа + туба вода + бързосъхнещ бетон + язовир за собственика на рендето, ама преди това го застави да ти плати щетите по един или друг начинвариант 2 - лопата + изоставена нива за собственика на рендето, като пак преди това го застави да ти плати щетите по един или друг начинП.С. Живеем в България :dunno:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БГ :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега , но си тръгнал да си търсиш правата и си се отказал , защото ти е писнало :o Не виждам с какво някой ти е виновен , че са тромави процедурите - тромави са и така е навсякъде , а заради това , че хората се отказват като теб от кат или от застрахователите спекулират и злоупотребяват !!! Мога да ти помогна единствено по следния начин - напишете протокол между теб и твой приятел , че те е блъснал отзад и нанесал еди какви щети . Протокола е между вас си и само трябва да уведомите по телефона кат , че е настъпило следното произшествие и мисля , че ти дават някакъв номер . Оитваш след това с протокола при застрахователите на приятеля ти и те ти изплащат нещо . За процедурата и двете коли трябва да имат валидни граждански отговорности - нищо повече ;) И все пак като описвате случката не прекалявай :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като КАТ не се отзовават на мястото на ПТП и не желаят да се заемат със случая не може нищо друго да се направи освен "частно" правосъдие. Разбира се, че застрахователят ще откаже да плаща (и е прав - като няма протокол на КАТ). Не ми се е случавало, от от патили приятели знам, че се седи на мястото на ПТП до последно, т.е. докато дойде КАТ. Все пак ти пожелавам добро развитие на случая, колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:confused: Маика им ще :ranting::censored: Само пари могат да пребират....
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всеки ден се втрещявам!!! Откраднати два джипа CR-V, един откраднат Сивик 5г., момчето, което му свалили джантите, а колата му там повдигната всичко както си му е реда :crazy: сега тази история... просто незнам... както по-горе е казал колега разумният вариант е ''Господари на ефира'', защото смятам, че наистина си пообикалял доста... финалния вариант от другия колега с частното правосъдие... все човек да бъде добър, добър , но това не е нормален живот...

Редактирано от THGBSS
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах и аз такъв случей.Един идиот даде с мръсна газ назад и ме удари и избяга.Ходи гони михаля.Кирките са в миналото, най-новото е полиуретанова паста в купето, 5флакона.Който може да я махне после евала.Вмирисана риба цаца(или месо) из купето.Полиуретан по фугите на цялата кола и ключалките!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще ми обясни ли каква е файдата да си криеш гражданската? На такова тарикатче само... Пълен Путьо! Аз лично не бих подминал не само колата му, но и него. Ако има читави джанти и гуми може да осъмне не на трупчета, а по корем. Поне да си покриеш щетите за негова сметка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, да - това да си скриеш застраховката ГО е пълен БОШЛАФ, след като има публичен регистър, в който всеки може да провери само по рег.номер на колата дали има сключена ГО. КАТ на какви се правят - нямат достъп ли? Пълен абсурд отвсякъде, като почти всичко в таз' мизерната "НР" България...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти помогна единствено по следния начин - напишете протокол между теб и твой приятел , че те е блъснал отзад и нанесъл еди какви щети .

Тино, на тоя авер следващата (не знам дали и по-нататъшните) му гражданска нали се сещаш, че няма да му е на същата цена. Едва ли някой би се съгласил на такова нещо. Иначе си прав за другото. Бой докато не им писне да им "досаждаш" :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, направи си консултация с адвокат. Не е скъпо. При завеждане на жалба, искат не искат ще проверят случая. Имаш достатъчно данни за евентуален успешен край. А и застрахователите (повечето) са чуствителни към съдебни спорове и дано предпочетат да приключат бързо случая. Успех ти желая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне се обърни към гаранционния фонд (някои от големите ЗК са му представители), щом тоя засега се води без гражданска. Ще ти изплатят нещо, а после ще му подгонят задника чрез регрес (може и в съда). Не знам колко трябва да си тъп да не си дадеш гражданската като я имаш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тъкмо постнах същия пост като горния.Колегата е прав,Гаранционния фонд е институцията,която ще ти помогне.

Редактирано от PreludeSUPERfan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм привърженик на саморазправите, но колегите дадоха някои много интересни предложения. Като ти страдаш, той не това означава, че същия келеш пак ще си мисли, че може да мине между капките затова има варианти винаги.Като чета какво си направил си решил да тръгнеш по трудния и законен (както би трябвало да се направи)начин. Колегите ти казаха за гаранционния фонд виж там дали можеш да направиш нещо тоест това което искам да ти кажа е продължавай да си търсиш правата по нормалния начин стига да имаш нерви и да си перде. Когато ти писне (а то ще ти писне) вече имаш съвети какво да правиш :)Има закон в механиката и той беше нещо от сорта на:Всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие.Писна ми от селщина и боклуца в тази държава на абсурдите България.Успех ти пожелавам и вече мисля имаш доста тема за размисъл по коя посока да си търсиш правата ;) п.с. и ако избереш другия вариант гледай да не те пипнат, че нали знаеш без вина ще станеш виновен което не ти пожелавам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за случката, наистина е доста неприятна.Аз виждам следното:- има ПТП;- има щети;- има виновен и безпорни доказателства за това (протокол от КАТ);Оттук пътят е - гражданско дело за вреди срещу виновния, в което задължително искаш от съда привличане на застрахователя по гражданската на ответника.Консултирай се с адвокат и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен и КАТ като държавна институция може да се подведе под съдебна отговорност за отказа си да дойде на мястото на ПТП-то. Може да се изтълкува като закрила на виновния. Ами ако имаше и ранени ...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва , че колега ще му тегли една майна и ще си оправи колата за негова сметка - както повечето правят ... Ако греша , дано да греша - това е начина хора :) гониш ги до дупка ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ебати филма си се вкарал........защо ли обаче края ми се струва ясен..............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не сме в Турция, ни в Гърция, а в БЪЛГАРИЯ д'ге.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трябвало да го пускаш да избяга.Саморазправата му е майката.Зимаш аверчето и отивате да го накажете за прегрешението.После да върви да доказва,че ти си го бил,или си му съсипал имуществото. :ph34r:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама са интересни всички дето говорят за саморазправа, тоя тип е достатъчно луд да кара без книжка, да твърди че няма гражданска и да бяга от ПТП, верно ли искате с такъв да си имате работа? Ми като идеш и го набиеш, той реши да ти го върне като те залее с киселина или направи нещо на семейството ти? А ся за една кола да се трепем ли? Дано колегата успее по законов и съдебен ред да го накара да си плати за щетите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е гаранцията, че след като го накара по законов и съдебен ред да си плати, то после няма да го залее с киселина или направи нещо на семейството му?За съжаление с тези мнения малко разубеждаваме колегата да прави каквото и да било, но пък риска винаги си го има в нашата "държава".:dry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се обърнал към Г. фонд. Дори оценката на щетите да не е голяма, пак бих получил нещо и то в доста, доста по-разумни срокове, отколкото чрез съда. После ГФ ще погне виновния и ще се съдят - да залива тях с киселина ако ще. За мен това е възможно най-лесният и разумен начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама са интересни всички дето говорят за саморазправа, тоя тип е достатъчно луд да кара без книжка, да твърди че няма гражданска и да бяга от ПТП, верно ли искате с такъв да си имате работа? Ми като идеш и го набиеш, той реши да ти го върне като те залее с киселина или направи нещо на семейството ти? А ся за една кола да се трепем ли? Дано колегата успее по законов и съдебен ред да го накара да си плати за щетите.

Та както написах горе не съм привържение на саморазправата, но сега да ходи да му стисне ли ръката затова, че е мъж като лайно на дъжд и кара без книжка и тн. Да ме е страх, че ще ми направи нещо на мен и семейството ми олеее леееее тогава както се казва правиш го така, че да не може да ти направи нищо и за да навлезнем в детайли още повече трошиш му капачките да видим тогава как ще стигне до теб за да ти направи нещо - не трябва да се стига до там, нооооооо sheet happens all the facking time.Не е правилно това със саморазправата, но понякога се налага, защото както много момчета от форума възкликнаха - България и не с добро!П.С. Докато не почнем да си помагаме сами на себе си и господ няма да ни помогне дори и Чик Норис и Бате Бойко още повече пичове. Търсене на правата (вариантите са ясно)само тогава това възклицание България вече може да звучи по друг начин ако ме разбирате ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, искрено ти съчувствам!Посъветвай се с адвокат, специалист по тези казуси! Обърни се към твоя застраховател за някакво съдействие. Ако не друго, поне да ти препоръчат адвокат или кантора, с която имат договорка. Само дано да не сте в една застрахователна фирма с виновника...Пак добре, че последният не е заявил в КАТ, че ти си дал назад и си го блъснал! Защото и такива наглеци има, повярвайте ми!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам имаш протокол от КАТ, че виновника за ПТП-то няма гражданска. С този протокол от КАТ отиваш на ул. "Граф Игнатиев" 2 в Гаранционен фонд "Задължително застраховане" и предоставяш всички изискуеми от тях документи и после чакаш около година за обезщетение (от юни 2011 по-малко защото от евросъюза ги глобиха вече 2 пъти и са по-експедитивни).Давам пример с моя случай от 2.юли.2010. Един тупан (без извинение) на околовръстното до Горна баня при задръстване се спря отзад отдясно даде полица за гражданска отговорност (чакахме КАТ 4 часа) от ЗК "Виктория". Отивам в ЗК „Виктория“ и оттам ми казват, че полицата му е анулирана, тъй като е платил само една вноска и следващите две до момента на ПТП-то не. И так с бодра крачка отивам в гаранционен фонд "Зад. застраховане" и започнаха да си прехвърлят топката с КАТ. За да ме обезщетят, трябва виновния да си получи Наказателното постановление, понеже межел да го обжалва, от КАТ ми отговарят в едномесечен срок (два пъти), че не е връчено в законовия срок. И накрая предявих граждански иск към Гаранционен фонд "Задължително застраховане". След 2 седмици ми се обадиха, че заведената при тях щета е одобрена за изплащане на обезщетение в размер на 303 лева. Така оттеглих първоначално формулирания иск към фонда и заведох нов срещу гаранционния фонд за размера на обезщетението. Сега чакам насрочване на дело след съдебната ваканция на съда. И гаранционния фонд са същите селски тарикати като застрахователните компании. Намираш адвокат и ги съдиш до дупка. И друг път съм съдил ЗК. След като ги осъдих да ми изплатят пълния размер на обезщетението, лихви за периода (изготвя се изпълнителен лист) и разноските по делото. Адвокатът на ЗК-то каза, че на клиента му (ЗК-то) излиза по-евтино да изплати на един човек пълно обезщетение, лихви и разноски по делото, т.е., да изплаща нищожни обезщетения, защото на всеки 30 пострадали, само 1 (един) си търси правата.Цитирам го – „Докато е пълно с неграмотници и бунаци, така ще е. Ще ги ебават и те ще си мислят, че са спестили пари за адвокат“.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около година приятелка имаше подобна случка, с един кретен който я притиска на един завой, като и огъва предният калник и леко вратата, след което поглежда вижда много добре какво е направил и си завива като пич. Тя му записва номера, отива в КАТ, ония хубавци и казват че ще го издирят и няма да му се размине, с две думи проблеми няма ние сме велики и няма бягане от закона. Отива тя след около 10 - 15 дена след като са издирили човека, той като я вижда казва че не е имало въобще такова нещо, че едва ли не тя си фантазира. Оправил си колата мишока и се прави на интересен. Пазителите на закона и казали че може да го съди и т.н. но нямало доказателства, свидетели и т.н. Абе такава е държавата, мишоците правят ПТП пияни или надрусани, после бягат, блъскат баби и деца по пешеходните пътеки. Успех колега дано да има някакво развитие по твоя въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...