Jump to content
Flexxx

Хонда Сивик 1.4 i 75ph 16v

Recommended Posts

На кратко да кажа ..... вкарва ми бензин в маслото! мислех ,че е от дюзите но не ....на дюзите нищо им няма....изключвам и сигментите защото масло не ми гори....даже е качило нивото много... помагайте от къде може да е проблема ? бяха ми споменали температурен датчик и някакав клапан варху дюзите >?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цък:

 

Ако се увериш, че наистина имаш бензин в маслото има вероятност да е от:

 

- "пикаеща" дюза;

- много богата горивна смес (дефектен температурен датчик);

- неизправна запалителна система (някоя свещ, кабелче...);

- износени или запекли сегменти - може да мернеш компресията във всеки от цилиндрите;

- трудно палене сутрин или чести студени стартове, "настъпване" на колата на студен мотор;

- и не на последно място - некачествен бензин и/или старо масло;

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цък:

 

 

Ако се увериш, че наистина имаш бензин в маслото има вероятност да е от:

 

- "пикаеща" дюза;

- много богата горивна смес (дефектен температурен датчик);

- неизправна запалителна система (някоя свещ, кабелче...);

- износени или запекли сегменти - може да мернеш компресията във всеки от цилиндрите;

- трудно палене сутрин или чести студени стартове, "настъпване" на колата на студен мотор;

- и не на последно място - некачествен бензин и/или старо масло;

 

и по свещите сичко е нормално...остава само този температурен датчик...и трудно палене не съм имал ...но карам на кратки разтояния и тя винаги си е студена ....не съм я натягал ..нормално си карам ... утре ще я водя на доктор да я гледат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Заглавията на темите е крайно желателно да са обяснителни, изчерпателни и в съответния раздел. Теми от вида "Вижте..." (или по-лошото "Vijte") ще бъдат директно модерирани! Примери за лоши заглавия са: "Помогнете ми", "Имам проблем", "HELP: PROBLEM", "ПОМОООЩexcl.gif!!!", "Molqvi kajete .......", "nqkoi znae li..." и т.н. Пример за добри заглавия са: "Търся ключалка за контактен ключ за АХ"

п.п. Богатата горивна смес далеч не се влияе само и единствено от "този температурен датчик", има и други доста по-влияещи фактори, наречени свещи, дистрибуторна капачка/палец, горивен регулатор, ламбда сонда и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...