Jump to content
dimovdid

И аз съм вече с Honda

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, Колеги!От 2 седмици и аз съм вече с Honda Accord 1,6, 116 кс, 2000 г. Колата беше с българска регистрация от преди 1 година.Имах Рено 19, което тотално сдаде багажа и реших да го сменя с нещо японско. Първоначално търсих 4-врат Сивик, но нищо не ми допадна след огледите по Автопазарите. Промених критериите и вече съм с Акорд. Направих известни компромиси със себе си при покупката, защото видях, че идеална кола няма...Смених консумативите, ремъците, свещите и маслото. Без това в скоростната кутия за сега. Направих и една профилактика на климатика, защото го допълваха на пазара по най- любителския начин. И при мен съществува проблема с притрисането на празни обороти с включен киматик.И вчера при регистрацията останах неприятно изненадан от следното. Оказа се че двигателят ми е сменян. По каталог трябва да е D16B6, а тоj е D16B2. За съжаление това ми беше убягнало по време на покупката. Явно двигателят е сменен още преди покупката от предния собственик, защото беше записан така и в неговия талон. Според каталозите този двигател се поставял на Сивик 98-00 год. Параметрите и на двата двигателя са почти напълно идентични.Иначе колата работи добре. От Дупница през София до Бургас направи разход 6,5 л/100 км при средна скорост 130км/ч. Смесен разход в Бургас 8,5. Но въпреки всичко ме притеснява този двигател. Той явно не е произведен като колата 00 год, а може-би 2-3 год по-рано. Измерих му компресията: Първи цилиндър-12 Атм, останалите по 13, което мисля е добре. Картерът е омаслен, но засега не забелязвам да ми намалява нивото на маслото.Чувствам се леко прецакан, но от друга страна колата си работи, макар и леко тромаво, което го отдавам на общото мнение, че двигател 1,6 идва малко слаб за купето. Имам ли основание да се притеснявам?Благодаря Ви!Д

Редактирано от dimovdid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Този двигател е от сивик англичанка след фейслифт, а той се произвежда до 2001 година.Претрисането е от зацапан ТПС, моя като го почистих и оборотите с включен климатик се оправиха. За другото не мога да кажа.

Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега :):bounce: и безаварийно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...