Jump to content
filipov

изключва АБС при висока скорост

Recommended Posts

Моля за съвет. Имал ли е някой моя проблем: при скорост 120км.в ч. и по висока след като я потдържам 5-10мин. ми светва лампата на АБС и оставам без него. Имам спирачки, но без АБС . След гасене на двигателя и отново стартиране АБС се възстановява. Установил съм, че не се влияе от оборотите а само от скоростта. И четирите ми колела са с дискови спирачки и с гривни за АБС- фабрично. Колата е сивик 95г англичанка - D15z3 VTEC. Благодаря предварително за компетентно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да си сменял нещо наскоро по спирачките или карета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи диагностика, то ще си каже кой датчик прави проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нищо от година и половина от както съм я купил. Смених заден лагер главина скоро, с надеждата,че проблема ще изчезне ако е имало нещо в гривната. Лагера беше за смяна. изминал съм 20000км от както я имам колата.Беше заяло от ръжда лостчето за ръчната , по точно шплента и сложихме нов за да я управим, друго- задни накладки и смяна на спирачна течност с нова. Сега имам ръчна и добри спирачки , но проблема с изключването на АБС при висока скорост си остана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика, но как да стане като изключва само при висока скорост - трябва да се върти всяко колело с над 120 км. ч .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата как е, защото на мен като ми беше скапана след 80 км винаги светваше, до 80 нямах проблеми.Смених я и се оправи, беше зела-дала :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не очакваш по време на дисгностиката да въртиш гумите със 120 км/ч? ;)Щом веднъж е светнал ABS-а, значи е записал грешка. Просто тябва да провериш каква е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си видиш дачиците просто откачи буксите и ги премери всички трябва да ти показват едно и също сапротивление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отида на диагностика, но е малко сложно, защото при стартиране АБС си работи и само при висока скорост изключва и тогавасмятам трябва да се прави диагностика - без да се гаси двигателя - при запалване грешката се изчиства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нещто на регулатора или помпата попринцип показва на диагностиката или високо или ниско налягане на горивото.Нещо друго да си забелязал освен ,че не вдига повече обороти от 6000?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще трябва да се проверят датчиците и ще го направя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нещто на регулатора или помпата попринцип показва на диагностиката или високо или ниско налягане на горивото.Нещо друго да си забелязал освен ,че не вдига повече обороти от 6000?

Извинявам се за написаното отговорът беше за темата " Губи мошност "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще го напиша, направи си диагностика, няма смисъл да гадаеш и да мериш всички датчици. Грешката остава в комютъра дори и след като угасиш, така че не мисли сложни схеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми кажи на колегата, че диагностиката е същата, като за мотора!

combo, колегата ти отговори - що се извиняваш???

"...отговорът беше за темата " Губи мошност " :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тургай кламера в буксата и виж случаааайно да не ти дава грешка 1-8!Ако е това да знаеш че не е нищо друго както излиза и го пишат ами помпата!Струва ше ми доста нерви и пари докато го разбера!Интересно че през другото време работи всичко както трябва ,само дето го няма бруталното прещракване и ритане на педала при задействане на системата ,а някакси едвам едвам-според мен директен признак за недостиг на налягане за клапаните ,както и показващата грешка 1-8 но не казваща директно къде е причината!Хем рита гадината ,хем се пързалят гумите и става една....!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен това се получи след като смених главината. Уж гривната беше една и съща ама не баш. При над 60 км/ч при изключваше АБС-а. Но щом при теб си го е имало и преди да смениш главината, сигурно е нещо друго.

Редактирано от archer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...